کف‌پوش SPC چیست؟

کف‌پوش SPC چیست؟

جدیدترین کف‌پوش

صنعت و دنیای زیبای دکوراسیون در حال تغییروتحول است و دراین‌بین کف‌پوش‌ها از اجزای دکوراسیون‌ها هستند که اهمیت زیادی دارند و روزبه‌روز به تنوع آنها افزوده می‌شود. امروزه مواد و متریال‌های نو و جدیدی را برای کف منازل و پوشاندن انواع سطح‌ها در دیگر مکان‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این نوع کف‌ها کف‌پوش SPC است که از نوع جدیدترین متریال محسوب می‌شود که دارای مقاومت و ماندگاری زیادی است و بر پایه پی‌وی‌سی تولید می‌شود.

کف‌پوش‌های SPC چه کف‌پوش‌هایی هستند؟

نوعی از کف‌پوش‌های جدید به شمار می‌آیند که دارای ساختار چندلایه هستند و در تولید آنها از پودر پی‌وی‌سی و کربنات کلسیم استفاده می‌شود. لایه سنگی در آن کربنات کلسیم نام دارد که این لایه موجب می‌شود این کف‌پوش دارای مقاومت و استحکام زیادی باشد و حتی این مواد به عایق شدن این کف‌پوش در مقابل رطوبت، نم، صدا و حرارت کمک می‌کند.

کف‌پوش SPC دارای ضخامتی بالاتر از چهار میل است و کلیک دار تولید می‌شوند. کف‌پوشی کاملا آنتی‌باکتریال بوده و می‌توان از این کف‌پوش‌ها در مراکز درمانی و حتی بیمارستان‌ها هم استفاده کرد. نصب این نوع کف‌پوش‌ها مانند لمینت‌ها بوده و در نصب به فوم نیاز است. کف‌پوش اس پی‌سی در برندهایی مانند پالاز و OBO تولید می‌شود و بعد از واردات در ایران جایگاه خوبی را پیدا کرده است.

کاربرد کف‌پوش‌های اس پی‌سی چیست

کاربرد کف‌پوش SPC چیست؟

باتوجه‌به اینکه این نوع کف‌پوش‌ها در مقابل رطوبت و نم مقاوم هستند، می‌توان گفت در برابر و یا تماس با اشیا و ابزار تیز و حتی سنگین هم مقاومت خوبی دارند؛ به دلیل همین ویژگی‌ها در مکان‌های مختلف از آنها استفاده می‌شود. پس می‌توان بعضی از کاربردهای کف‌پوش SPC را به موارد زیر اشاره کرد:

 • می‌توان در اتاق کودکان هم از آنها استفاده کرد؛ زیرا در زمان تولید از مواد سمی استفاده نشده است.
 • توانایی نصب در محیط‌های آشپزخانه را دارد؛ زیرا در مقابل حرارت، ابزار تیز، نم و رطوبت بسیار مقاوم است.
 • به‌عنوان یک کف‌پوش مناسب در منازل استفاده می‌شود.
 • قابلیت استفاده آن در بیمارستان‌ها وجود دارد؛ زیرا دارای خاصیت آنتی‌باکتریال بوده و می‌توان آن را شستشو داد.
 • امکان نصب آن در سرویس‌های بهداشتی وجود دارد؛ زیرا در برابر رطوبت عایق بوده و قابلیت شستشو را دارد.
 • توانایی نصب آن در سالن‌های ورزشی و اداره‌ها وجود دارد؛ زیرا در برابر رفت‌وآمد و ترددهای زیاد هم مقاومت دارد.

مزایای نصب کفپوش اس پی‌سی

باتوجه‌به ویژگی‌ها و کاربردهای زیادی که این کف‌پوش‌های جدید دارند می‌توان از ویژگی‌های مهم و مثبت این نوع کف‌پوش SPC به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع بالایی در رنگ و طرح دارد.
 • عایقی در مقابل حرارت و صوت‌ها است.
 • دارای نصب و ترمیم و تعویض راحتی است.
 • این کف‌پوش ماندگاری بالا و استحکام و دوام زیادی دارد.
 • با سبک‌های چیدمان مختلف سازگاری دارد.
 • در مقابل رطوبت و نم عایق است.
 • در زمان تولید از مواد سمی استفاده نشده و با محیط‌ زیست سازگار است.
 • داشتن قیمت مناسب نسبت به کف‌پوش‌های چوب و لمینت

جنس کف‌پوش SPC چیست؟

این نوع کف‌پوش‌ها از موادی به نام پودر کلسیم ساخته می‌شوند که معمولا از لایه‌های شفافی به نام PUR Crystal shield  و از دیگر لایه‌هایی که در مقابل سایش مقاوم است و از لایه فیلم رنگی و لایه پلیمری SRC و لایه بازگشتی آرام و نرمی تشکیل شده است. کف‌پوش SPC در بازار بسیار محبوب و پرطرف‌دار است و یکی از کف‌پوش‌های مناسب در منازل به شمار می‌آید.

در زمان تولید این کف‌پوش از چسب استفاده‌ای نمی‌شود و از مواد مضری مانند فرمالدئید، بنزین و مواد زائد و مضر هم استفاده نمی‌کنند. این کف‌پوش به دلیل تشکیل شدن از لایه‌های مقاوم در مقابل سایش، پودر پلیمری و پودر سنگ معدنی به طور طبیعی ضد آب است و به دلیل دارابودن لایه فناوری ریباند دارای انعطاف‌پذیری خوبی است.

کلام آخر

در دکوراسیون‌های داخلی زمانی که از کف‌پوش‌ها صحبت به میان می‌آید و کف‌پوش‌هایی مانند سرامیک، کف چوبی، کاشی و … را مشاهده می‌کنید. امروز بیشتر کشورها اولین انتخاب در مورد کف‌پوش، کف‌پوش SPC  است که به دلیل کاربرد و ویژگی‌هایی که دارد بسیار پرطرف‌دار است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button