10 وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن باید داشته باشید

10 وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن باید داشته باشید

ابزار و وسایل موردنیاز در آشپزخانه

آشپزخانه همیشه یکی از بخش‌های اصلی و اساسی در هر خانه محسوب می‌شود و در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی آشپزخانه‌ها نقش پررنگ و پر اهمیتی دارند. یک آشپزخانه مدرن باید زیبا و جذاب باشد و بتوان در فضای آن از وسایل و ابزارهای موجود بهترین استفاده را انجام داد. در این مقاله ۱۰ وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن نیاز اساسی محسوب می‌شود و به کارایی و سهولت انجام کارها کمک می‌کند را به شما معرفی می‌کنیم.

طراحی آشپزخانه مدرن

زمانی که اقدام و صحبتی در موضوع طراحی‌کردن آشپزخانه‌های مدرن صورت می‌گیرد، معمولا عوامل و عملکردهای زیادی به زیبایی و کارایی آشپزخانه‌ها تاثیر می‌گذارد و می‌توان روی آن‌ها تمرکز کرد که ساماندهی کابینت‌های آشپزخانه، رنگ‌ها و طرح‌های آشپزخانه، مدیریت فضاهای موجود، جریان ترافیک آشپزخانه و … از عواملی هستند که در مدرن‌شدن آشپزخانه‌ها موثر هستند.

البته آشپزخانه‌های مدرن نیاز به وسایل و ابزارهای ضروری دارند که کاربردی بوده و در عملکرد و زیبایی آنها تاثیرگذار هستند. موجب می‌شوند که آشپزخانه مدرن جلوه کند، بسیار کاربردی‌تر شود و کارها با سهولت و راحتی بیشتری انجام گیرد. در این مطلب ۱۰ وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن نیاز است را برای شما معرفی می‌کنیم.

طراحی آشپزخانه مدرن

چند وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن باید داشته باشید

معمولا خانم‌ها و افرادی که آشپز هستند بیشتر زمان خود را در آشپزخانه‌ها سپری می‌کنند به همین دلیل ضرورت و نیاز به وسایل کوچک و بزرگ موردنیاز را بیشتر درک می‌کنند. زیرا وسایل و ابزار مهم زیادی وجود دارد که در هر آشپزخانه مدرن موردنیاز است. از جمله این وسایل عبارت‌اند از:

سینک دو کاسه

اگر آشپزخانه شما دارای فضای کافی و مناسب است و بودجه لازم را دارا هستید، سعی کنید سینک‌های دو کاسه را برای مصرف انتخاب کنید تا فضای پیشخوان را آزادتر کرده و حتی می‌توانید چند کار را هم‌زمان انجام دهید؛ مانند آبکشی کردن ظروف، شستن میوه و سبزی‌ها و…

با کشوهای زیر کابینت آشپزخانه‌های مرتبی داشته باشید

با انتخاب کابینت‌هایی که در زیر آن کشوهای آشپزخانه وجود دارد می‌توان مرتب‌کردن و نگهداری منظم وسایل را راحت‌تر کرده و در زمان جستجو هم زمان زیادی را هدر ندهید.

وسایل برقی را ساماندهی کنید

بیشتر افراد فرهای خود را در پایین کابینت‌ها قرار می‌دهند و در چنین مکان‌هایی باید وسایل برقی یا همان فرهای آشپزخانه باید همیشه در جاهایی که در دسترس و قابل دید است قرار بگیرد. از یک فر توکار هم در زیبایی فضای آشپزخانه موثر است و هم می‌توان به‌راحتی ظرف‌های داغ را به میز انتقال داده و استفاده کرد.

کاربردی‌ترین وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن می‌تواند وجود داشته باشد

وسایل و ابزار مدرن و جدیدی در محیط آشپزخانه در ایجاد یک فضای شیک و مدرن بسیار موثر است و اگر توان تعویض لوازم آشپزخانه را ندارید؛ ولی به‌دنبال‌داشتن تجهیزات مدرن آشپزخانه هستید، می‌توانید از تغییرات خیلی کوچک مانند تعویض ظروف پذیرایی مهمان شروع کنید و یا ست قاشق‌چنگال غذاخوری را تغییر دهید و خیلی کارها و تغییرات دیگر که در ایجاد فضای مدرن موثر است. از جمله وسایل کاربردی که در آشپزخانه موردنیاز است عبارت‌اند از:

ظروف نگهدارنده و بسته‌بندی

از جمله وسایل بسیار کاربردی ظروف نگهدارنده است که موجب می‌شود به انواع مواد غذایی موجود نظم و ساماندهی داد.

سبدهای روی سینک

انواع سبد هایی هستند که معمولاً روی سینک قرار داده می‌شوند که به‌راحتی در شستن میوه و سبزی کمک می‌کند این نوع سبدها را می‌توان در اندازه‌های مختلف تغییر داد و طبق سینک تنظیم کرد.

ساندویچ‌ساز

از وسایل جدید در آشپزخانه است که موردتوجه زیادی قرار دارد و می‌توان چندین نوع غذا را هم‌زمان پخت‌وپز کرد و حتی در تهیه صبحانه زمان کمتری را صرف کرد.

اسپری روغن

اسپری روغن از جمله ۱۰ وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن به کمک خانم‌ها می‌آید و می‌توان مقدار روغن در سالاد و غذا را با آن کنترل کرد. اگر از عصاره‌های گیاهان متنوع در غذا و یا سالاد استفاده می‌کنید این وسیله گزینه بسیار مناسبی خواهد بود.

کلام آخر

معمولا وسایل و ابزار مختلف و متنوعی در آشپزخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند که بعضی از آنها  دارای ضرورت هستند که در این جا به چند وسیله‌ای که در آشپزخانه مدرن مورد احتیاج است، اشاره شد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button