کناف بهتر است یا کاغذدیواری

کناف بهتر است یا کاغذدیواری

برخی از افرادی که قصد دارند دکوراسیون داخلی خانه و یا محل کسب‌وکار خود را تغییر دهند، این سوال در ذهنشان ایجاد می‌شود که استفاده از کناف بهتر است یا کاغذدیواری؟ در پاسخ باید گفت که هر کدام از این متریال‌ها ویژگی‌های متفاوتی دارند و در موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه این مقاله از سایت دکوراسیون داخلی زنبق برآن شدیم که درباره ویژگی‌های کاغذ دیواری و کناف صحبت کنیم؛ بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که نمی‌دانید کدام یک از این متریال‌ها مناسب هدف شما است این متن را مطالعه کنید.

کناف بهتر است یا کاغذدیواری

برای زیباتر کردن فضای خانه و تغییر در دکوراسیون داخلی می‌توانید از انواع متریال‌ها استفاده کنید. دراین‌بین کاغذدیواری و کناف بیشتر مورد استقبال دکوراتیوها هستند؛ زیرا هم در کمترین زمان نصب و اجرا می‌شوند و هم از لحاظ هزینه مقرون‌به‌صرفه می‌باشند. برای اینکه بتوانید بدون شک و تردید یکی از این متریال‌ها را برای افزایش جذابیت دکور منزل خود استفاده کنید بهتر است کمی بیشتر با این دو متریال آشنا شوید.

کاربرد کاغذدیواری برای دیوار و سقف

یکی از متریال‌هایی که از دیرباز برای تزیین دیوارها از آن استفاده می‌شود، کاغذدیواری است. این محصول در انواع مدل‌ها و طرح‌ها در بازار وجود دارد و نصب آن بسیار سریع و راحت انجام می‌شود. برخی از کاغذ دیواری‌ها ضد آب هستند و برخی دیگر معمولی، بنابراین می‌توانید برحسب استفاده در مکان‌های مختلف، آنها را انتخاب کنید.

معمولاً برای از بین بردن سادگی و یکنواختی دیوارها،کاغذدیوارهای را به‌صورت ترکیبی استفاده می‌کنند. یعنی تعدادی از دیوارهای را با کاغذ دیواری‌های طرح‌دار می‌پوشانند و برخی دیگر را ساده کار می‌کنند به‌این‌ترتیب جذابیت فضا را افزایش می‌دهند. موارد استفاده از کاغذدیواری عبارت‌اند از:

 1. پوشاندن دیوارهای فرسوده و دارای نقص
 2. ایجاد تنوع در دکوراسیون داخلی
 3. طراحی راه‌پله‌ها با کاغذدیواری

کاربرد کناف برای استفاده در دیوار و سقف

در ادامه مقاله کناف بهتر است یا کاغذدیواری به بررسی کاربردهای کناف می پردازیم. کناف متریالی است که از اتصال صفحات گچی ساخته می‌شود. این صفحات در طرح‌های مختلفی برش داده شده و بر روی قاب‌های فولادی نصب می‌گردد. به این سازه‌ها تایل می‌گویند. به دلیل خالی بودن فضای داخلی تایل‌ها، آنها به یک عایق حرارتی و صوتی تبدیل شده‌اند. این محصولات وزن کمی دارند و به‌راحتی شکل می‌گیرند. در نتیجه این سازه‌ها را می‌توان به طرح‌ها و شکل‌های مختلفی درآورد و در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. موارد استفاده کناف عبارت‌اند از:

 • استفاده از کناف برای ایجاد سقف کاذب

 • کناف‌ها را می‌توان هم رنگ‌آمیزی کرد و هم نورپردازی نمود. به همین دلیل از این متریال می‌توانید علاوه بر جذاب نمودن سقف، به‌عنوان دیوارپوش نیز استفاده کنید.
 • در اکثر خانه‌ها برای نوسازی دیوارهای قدیمی از کناف استفاده می‌شود.
 • برای جذاب کردن فضای داخلی خانه و یا کسب‌وکارها کناف را برای ایجاد دکورهای شیک و لوکس بکار می‌برند.
 • استفاده از کناف برای اجرای تی‌وی وال
 • اجرای پیشخوان و یا میز منشی با کناف
 • استفاده از کناف برای طراحی آرم و لوگو شرکت‌ها
 1. تزیین کمددیواری با استفاده از کاغذدیواری
نوسازی دیوارهای قدیمی با کناف
نوسازی دیوارهای قدیمی با کناف

تفاوت کناف و کاغذدیواری

حالا که با موارد استفاده کناف و کاغذدیواری آشنا شدید، مطمئناً متوجه شده‌اید که ویژگی‌های این دو متریال با یکدیگر فرق دارد ؛ بنابراین خوب است برای انتخاب هوشمندانه تر، تفاوت‌های کناف با کاغذدیواری را بدانید. مهم‌ترین تفاوت‌های این دو متریال عبارت‌اند از:

 • کاغذ دیواری‌ها نازک هستند و در اثر رطوبت، برخورد با اجسام تیز و… آسیب می‌بینند، این در حالی است که کناف دوام و طول عمر بالاتری در برابر عوامل ذکر شده دارد.
 • امکان اجرای طرح‌های مختلف با کناف وجود دارد، در حالیکه کاغذدیواری این قابلیت را ندارد.
 • کناف بهتر است یا کاغذدیواری؟ کاغذهای دیواری در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شود؛ اما کناف‌ها ساده و تک‌رنگ هستند.
 • می‌توان از کناف برای نورپردازی محیط استفاده نمود درحالی‌که کاغذدیواری فاقد این ویژگی است.
 • برای اجرای کاغذدیواری بایستی سطح زیر کار صاف و یکدست گردد، اما برای اجرای کناف نیازی به این کار نیست.
 • کاغذهای دیواری به‌وسیله چسب به دیوار می‌چسبند؛ بنابراین فضای اضافی اشغال نمی‌کنند. درحالی‌که کناف‌ها دارای ضخامت هستند و با فاصله ای در حدود 10 سانتیمتر از دیوار نصب می‌شوند.
 • برای پوشاندن تأسیسات ساختمانی مانند سیم‌کشی‌ها و یا لوله‌های گاز و… می‌توانید از کناف استفاده کنید، اما کاغذهای دیواری چنین خاصیتی ندارند.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button