کمددیواری سه‌گوش

کمددیواری سه‌گوش چیست چه ویژگی‌هایی دارد؟

انواع کمددیواری

در بیشتر اوقات افراد از کنج‌ها و گوشه‌های خانه خود استفاده درستی نمی‌کنند و این فضاها به فضاهای خالی و بی‌خاصیت تبدیل می‌شوند و کسی به آنها توجهی نمی‌کند. کمددیواری سه‌گوش، دراورهای چوبی و دکورهای زیبا می‌توانند این مکان‌های بی‌اهمیت را تبدیل به یک فضای زنده و جذاب کنند تا از تمام بخش‌ها و فضاهای خالی خانه استفاده درست و بهینه شود. کمددیواری سه‌گوش از جمله مواردی هستند که مناسب این فضاها هستند و در این مطلب نکاتی را در مورد آنها بیان می‌کنیم.

کمد دیواری‌های سه‌گوش

این نوع کمد دیواری‌ها معمولا توجه خاصی را به خود جلب نمی‌کنند و حتی فضاهای خالی زیادی در اتاق‌ها جا می‌گذارند. این نوع کمد دیواری‌ها برخلاف دیگر کمدها به روش ثابت طراحی می‌شوند و یکی از نمونه‌های مقرون‌به‌صرفه و انتخاب‌های عالی برای فضاهای کوچک در یک اتاق هستند که به‌عنوان یک کمد لباس به شکل مثلثی طراحی می‌شوند که دیوار جانبی دیگری ندارند و عمق این کمدها فقط با عرض دیوارها مشخص می‌شود. این موارد باعث شده کمددیواری سه‌گوش یک راهکار مناسب برای افرادی باشد که در اتاق‌های خود دچار کمبود فضا و جا هستند.

نکات مهم در مورد کمد دیواری‌های سه‌گوش

نکات مهم در مورد کمد دیواری‌های سه‌گوش

در زمان انتخاب و طراحی کمددیواری سه‌گوش در فضاهای مسکونی خود باید نکاتی را مدنظر قرار دهید که این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

  • باید بدانید این کمدهای سه‌گوش یک راهکار مناسب برای اتاق‌هایی است که ابعاد کمی دارند.
  • این کمد دیواری‌ها معمولا به دو صورت و دو مدل کلی به‌صورت ال و مثلثی ساخته می‌شوند.
  • باید سعی شود رنگ کمددیواری سه‌گوش با رنگ سرویس‌های خواب متناسب و زنگ‌های مشابه انتخاب شوند.
  • اگر فضای اتاق شما ابعاد کوچکی دارد از رنگ‌هایی مانند شیری، استخوانی، سفید، طوسی و کرم برای درب‌های آن استفاده کنید.
  • کمد دیواری‌های سه‌گوش معمولا فضاهای خیلی کمی را اشغال می‌کنند و در گوشه و کنج اتاق نصب می‌شوند و موجب می‌شود فضای اتاق کمتر نشود.
  • فضاهای داخلی این نوع کمدها دارای قسمت‌های مختلفی است که از آویزان کردن لباس تا قفسه‌هایی برای قراردادن کیف و کفش و حتی کشوهایی برای لباس‌های کوچک است.
  • می‌توان روی درب‌های کمددیواری آینه نصب کرد تا به بزرگ و روشن‌تر شدن اتاق کمک کند.

انواع کمددیواری سه‌گوش برای چه اتاق‌هایی مناسب هستند؟

هدف از ساخت کمد دیواری‌های سه‌گوش این است که در فضاهای موجود بتوان صرفه‌جویی کرد. پس افرادی که دارای اتاق‌های کوچک هستند و فضای کافی و مناسب برای یک کمددیواری جادار را ندارند، می‌توانند از کمددیواری سه‌گوش استفاده کنند. زیرا یک راهکار مناسب برای نگهداری وسایل است. هرچند این کمد دیواری‌ها مانند کمد دیواری‌های معمولی جادار نیستند. اما بسیار راهگشا هستند و می‌توانند کمی از مشکلات نگهداری وسایل را رفع کنند.

این کمد دیواری‌ها دارای انواع مختلف و متنوعی هستند که بعضی از آنها بسیار کاربردی و جادار هستند. دو مدل از این نوع کمد دیواری‌ها وجود دارد که در زاویه‌ای دیوار و کنج دیوار ساخته می‌شود که یکی از مدل‌ها شکل مثلثی دارد و زاویه دیوار را خوب پر می‌کند و مدل دیگر به شکل L است که قسمتی از آن در زاویه دیوار قرار دارد که نسبت به متراژ و ابعاد اتاق می‌توان یکی از این مدل‌ها را انتخاب و طراحی کرد.

انتخاب رنگ برای کمددیواری سه‌گوش

برای اینکه بدانید چه رنگی برای این کمد دیواری‌های سه‌گوش مناسب است باید گفت این گزینه هم‌بستگی به ابعاد اتاق و طیف رنگی وسایلی مانند سرویس‌های خواب و رنگ دیوارها دارد. زمانی که شما یک کمددیواری سه‌گوش نصب می‌کنید؛ یعنی دارای اتاق‌خواب کوچکی هستید و بهتر است رنگ کمددیواری خود را از بین رنگ‌های روشن انتخاب کنید. رنگ‌هایی مانند: سفید، کرم، استخوانی می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.

بهتر است سرویس خواب را هم از رنگ‌های مشابه این رنگ‌های کمد در نظر بگیرید تا فضای اتاق شما کوچک و بسته جلوه نکند و بین وسایل شما هم هماهنگی ایجاد شود. در غیر این صورت افراد طبق سلیقه و علاقه خود می‌توانند از هر رنگی برای کمد دیواری‌های خود استفاده کنند.

کلام پایانی

کمددیواری سه‌گوش جاگیری کمتری دارند و به‌راحتی می‌توان به وسایل موردنیاز در آن دسترسی پیدا کرد و می‌توان با ترکیب رنگ سفید و تناسبی که بین پارکت‌ها، پرده‌ها و دیگر وسایل ایجاد می‌کنید زیبایی و جذابیت فضا را افزایش دهید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button