کاغذدیواری 3 بعدی و پوستر

کاغذدیواری 3 بعدی و پوستر

کاغذدیواری‌های جذاب

امروزه دیگر دیوارهای داخلی خانه، محیط‌های اداری و… از گچ که یک پوشش قدیمی و پر زحمتی است، پوشیده نمی‌شوند. گاهی اوقات افرادی هستند که همه چیز زود برای آن‌ها تکراری می‌شود و جلوه خود را از دست می‌دهد. این افراد در صورت تمایل و علاقه برای ایجاد تنوع در فضاهای داخلی و محیط‌های اداری می‌توانند از یک روکش و پوشش جایگزین بهتر به نام کاغذدیواری‌ها استفاده کنند. زیرا این متریال‌ها با تمام سبک‌های دکوراسیون‌های داخلی هماهنگ می‌شوند و همان‌طور که از اسم آن پیدا است، نوعی پوشش تزیینی در طراحی‌های داخلی و انواع دیوارها و ساختمان‌ها محسوب می‌شوند. در این مطلب در مورد نوعی از کاغذدیواری 3 بعدی و پوستر توضیحاتی را ارائه می‌کنیم.

کاغذدیواری سه‌بعدی

نوعی از کاغذدیواری‌ها محسوب می‌شود و روکش بسیار جذاب و خارق‌العاده‌ای است. زیرا طوری طراحی شده است که بدون به‌وجودآوردن خطای دید تصویر را با عمق نشان می‌دهد و همین وضوح باعث شده جلوه زیبا و بیشتری به مکان‌ها بدهد. از این کاغذدیواری سه‌بعدی و پوستر سه‌بعدی مشتریان می‌توانند رنگ و طرح موردنظر خود را انتخاب کنند. زیرا گزینه‌های بسیار مناسب و زیادی وجود دارد که می‌توانند بهترین نمونه از مدل و رنگ و طرح را که با وسایل و دکوراسیون منزل خود هماهنگی است را تهیه کرده و آن را ست کنند.

این کاغذدیواری را می‌توان با سایزهای مختلف سفارش داد. اگر از این کاغذدیواری در مکان‌های کوچک استفاده کنید، دیگر کوچک بودن فضا به چشم نمی‌آید و دیوارها دارای جذابیت چشمگیری می‌شود. این کاغذدیواری سه‌بعدی و پوسترها از لحاظ جنس و قیمت و حتی نوع کاغذ با دیگر پوسترهای دیواری معمولی تفاوت دارد. تنوع بالای تصویر و انتخاب سایزهای موردنظر باعث شده از کاربردی‌ترین ابزار در دکوراسیون‌های داخلی شود.

تفاوت بین کاغذدیواری معمولی و سه‌بعدی

گفته شد که کاغذدیواری‌ها دارای تنوع بسیار زیاد از لحاظ جنس رنگ و اندازه هستند و هر سلیقه و نظری را پاسخگو خواهند بود. این دو متریال از جهاتی با هم تفاوت دارند. زیرا معمولا از کاغذدیواری‌ها برای روکش کردن همه دیوارهای اتاق‌ها و حتی سقف استفاده می‌شود. ولی از پوستر سه‌بعدی بیشتر روی یک دیوار برای تزیین استفاده می‌شود و نمی‌توان تمام دیوارها را با آن پوشش داد. تفاوت دیگری که این دو متریال باهم دارند، این است که پوستر سه‌بعدی را می‌توان به‌صورت رول و یکدست روی دیوار موردنظر نصب کرد.

اما کاغذدیواری یکپارچه و یکدست نیست و معمولا از قرارگرفتن چندین نوار کنار هم تشکیل می‌شود. از تفاوت‌های دیگر این دو پوشش دیواری در طرح‌های آن‌ها است. طرح‌ها و تصویرهایی که در کاغذدیواری‌ها استفاده می‌شوند، مانند یک الگو هستند. یعنی طرح‌ها تکرار می‌شوند و کیفیت چاپ آنها پایین‌تر از طرح‌های پوستر سه‌بعدی است. طرح‌هایی که روی پوستر سه‌بعدی استفاده می‌شوند، پترن یا الگو نیستند و دارای کیفیت بسیار بالا که روی پوستر دیواری چاپ می‌شوند و طرح‌های استفاده شده در پوستر محدودیتی ندارد.

انواع کاغذدیواری سه‌بعدی

انواع کاغذدیواری 3 بعدی

این متریال زیبا که پوشش بسیار جذابی برای دیوارها محسوب می‌شود دارای دو سایز در بازار هستند که تولید و ارائه می‌شوند. انواع کاغذدیواری یا پوسترها شامل موارد زیر می‌شوند:

پوستر سه‌بعدی با توانایی تغییر اندازه

این مدل کاغذدیواری را می‌توان طبق درخواست مشتری و در اندازه‌های دیوارهای موردنظر چاپ و تولید کرد محدودیتی برای این کار وجود ندارد. این کاغذدیواری به روش رولی تولید می‌شود که در زمان نصب کنار هم قرار داده می‌شوند.

کاغذدیواری سه‌بعدی با سایز ثابت

این نوع کاغذدیواری 3 بعدی هم در اندازه‌های ثابتی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. تصویرهایی که روی این کاغذ چاپ می‌شود؛ مانند آلبوم به مشتری ارائه می‌شود تا از میان آنها انتخاب کند، تصویرهای سفارشی قابل چاپ نیستند.

کلام آخر

کاغذدیواری 3 بعدی و پوستر از نوع جدیدی هستند که به‌تازگی روانه بازار شده‌اند و در سایز و اندازه‌های مختلفی هم تولید و چاپ می‌شوند. یکی از آپشن‌هایی است که مورد استقبال و محبوبیت مردم در دکوراسیون‌های داخلی شده است. با استفاده از این کاغذدیواری سه‌بعدی می‌توان یک فضای چشم‌نوازی را با ایجاد تصاویر ناب هنری روی این پوسترهای دیواری ایجاد کرد که هر بیننده‌ای از دیدن آن مجذوب شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button