کاغذدیواری نورانی

کاغذدیواری نورانی چیست و چه کاربردی دارد؟

کاغذدیواری شگفت‌انگیز

تصورکردن یک خواب شیرین در اتاقی که روی دیوارهای آن ماه و ستاره‌های کوچک چشمک می‌زنند و دیوارهای نورانی که به طریقی می‌توان گفت رویا و آرامش را به ارمغان می‌آورد، یک تصویر بسیار زیبا است. به دلیل ترکیب فناوری‌ها و هنر در دکوراسیون‌های داخلی این رویای زیبا به واقعیت نزدیک‌تر شده که موجب تولید کاغذدیواری نورانی شده است.

این کاغذدیواری‌ها یک شگفتی است که باعث می‌شود، افراد بتوانند دیوارهای درخشان و شگفت‌انگیزی را تماشا کنند. این دیوارپوش‌ها دارای توانایی‌های ویژه و متفاوتی هستند که یک تصویر و جلوه زیبا به اتاق‌های ما می‌دهند.

کاغذدیواری نورانی چیست؟

کاغذدیواری نورانی از همان نوع کاغذدیواری‌هایی است که به‌صورت پیشرفته‌تر تولید می‌شوند. بافت این کاغذ نورانی دارای نوعی چراغ‌های ال‌ای‌دی است که باعث می‌شود، این کاغذدیواری به یک منبع نور یا چراغ‌هایی که دارای روشنایی خاصی هستند، در دکوراسیون‌های داخلی تبدیل شوند. طراحان دکوراسیون‌ها همیشه از شیوه‌های جدیدی برای دیزاین و طراحی ساختمان‌ها استفاده می‌کنند. با وجود پیشرفت‌های تکنولوژی که امروز صورت می‌گیرد زندگی انسان‌ها از هر لحاظ تحت تاثیر این پیشرفت‌ها قرار می‌گیرد.

در صنعت چاپ هم این پیشرفت به صورتی شده است که دستگاه‌های جدیدی وارد بازار می‌شوند و موجب تغییر و تحولات بزرگ در زمینه چاپ و تولید کاغذدیواری‌ها می‌شوند. کاغذدیواری نورانی یعنی ترکیبی از کاغذدیواری و لامپ‌های ال‌ای‌دی است که بدون برجستگی رخ می‌دهد و مانند دیواری‌های معمولی روی دیوار اجرا می‌شوند.

ساختار کاغذدیواری نورانی

کاغذدیواری‌ها دارای مدل و طرح‌های متنوعی هستند و این امکان وجود دارد که هر فردی طبق سلیقه خود نمونه‌ای از این طرح‌ها را انتخاب کند. طراحان از مواد شیمیایی که بی‌خطر هستند در طراحی این کاغذدیواری‌های نورانی استفاده می‌کنند که موجب شده در مصرف برق و انرژی صرفه‌جویی شود. این کاغذدیواری یک سیستم جدید برای نورپردازی هم محسوب می‌شود که فقط ۳ تا ۵ ولت برق نیاز دارد به همین مقدار کم‌انرژی را می‌توان از پانل‌های خورشیدی و حتی باتری‌های لیتیومی تامین کرد.

ساختار کاغذدیواری نورانی

میزان نوری که از این کاغذدیواری‌ها منتشر می‌شود با نور خورشید برابر بوده و اندازه و میزان نور را هم می‌توان با استفاده از پتینه و حتی از طریق کلیدهای قطع‌کننده که برای لامپ‌های معمولی تعبیه شده تنظیم کرد. طراحان با استفاده از همین مواد شیمیایی روی کاغذدیواری‌های معمولی طرح‌های بسیار زیبا و ساده‌ای را نقاشی می‌کنند و این طرح‌ها را به بخش‌های نورانی در کاغذدیواری نورانی تبدیل می‌کنند. با استفاده از این ماده می‌توان یک کاغذدیواری سه‌جانبه را طراحی‌های دکوراسیون داخلی تجربه کرد.

نصب کاغذدیواری نورانی

از کاغذدیواری‌ها می‌توان در نقاط مختلف خانه استفاده کرد و تقریبا نصب و اجرای کاغذدیواری‌ها با هم تفاوتی ندارند. حتی کاغذدیواری نورانی را یک نصاب باتجربه به‌سادگی در یک‌زمان کوتاه روی دیوارهای موردنظر نصب می‌کند. نصب کاغذ دیواری‌ها شامل مراحل زیر است که به ترتیب عبارت‌اند از:

جمع‌کردن یا پوشاندن وسایل خانه

برای نصب کاغذدیواری باید برای اینکه لوازم کثیف نشود آنها را جمع یا روی آنها را پوشاند. باید تمامی قاب عکس‌ها، کلید و پریزها یا هر چیزی که روی دیوار است را از آن جدا کرد. فرش و موکت اگر قابل‌جابه‌جایی است آن را جابه‌جا کرده و کف‌پوش‌های پارکت یا سرامیکی را با یک‌پارچه یا نایلون بپوشانید.

کندن کاغذدیواری‌های قبلی

اگر دیوارهای موردنظر دارای کاغذدیواری قدیمی است باید آن را زیبا جدا کرد آیا می‌توان آن را با آب گرم انجام داد.

زیرسازی و بتونه‌کاری دیوارها برای کاغذدیواری نورانی

بعد از کندن کاغذدیواری‌های قدیمی باید صبر کرد تا دیوار خشک شود و توسط ابزاری به نام کاردک تمام پستی بلندی دیوار را تراشید و بعد از آن باید بتون را آماده کرده و روی ترک‌های سوراخ‌های دیوار کشید. بعد از خشک‌شدن بتونه، آن را سمباده کشیده تا دیواری صاف و یکدست داشته باشیم.

تمیزکاری سطوح دیوارهای زیر کار

بعد از مرحله بتونه‌کاری و سمباده کشی باید با یک‌تکه پارچه یا اسفنج تمام دیوار و قرنیزها و گوشه‌های دیوار را از گردوخاک تمیز کرد. زیرا مانع چسباندن کاغذدیواری می‌شود و بعد به مرحله نصب کاغذدیواری می‌رسیم.

کلام پایانی

کاغذدیواری نورانی دارای طرح‌های بسیار مختلف و متنوعی است. افرادی که به این نوع کاغذدیواری علاقه‌مند هستند می‌توانند طرح موردنظر خود را به کارخانه‌های تولیدکننده سفارش دهند تا در اندازه و ابعاد دلخواه با رنگ‌بندی‌های موردنظر تولید کنند. با اجرای پتینه می‌توان به‌راحتی کاغذدیواری را با دکوراسیون‌های داخلی خود هماهنگ و ست کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button