کاغذدیواری نانو ون چیست؟

 

درگذشته تعویض و حذف کاغذدیواری کار بسیار زمانگیر و سختی بود. اما در حال حاضر این مشکل با تولید کاغذدیواری نانو ون (نبافته) حل شده است. non woven  یکی از مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین پوشش دهنده‌های دیوار می‌باشد. اگر شما کنجکاو شدید تا بدانید کاغذدیواری نانو ون چیست؟ و یا قصد تعویض کاغذدیواری منزلتان را دارید، این مقاله از سایت زنبق می‌تواند به شما کمک کند.

Non-Woven قابلیت شستشو دارد.

کاغذ دیواری نانو ون چیست؟

کاغذدیواری  Non-Woven از سال 2007 محبوبیت بیشتری نسبت به سایر کاغذ دیواری‌ها پیدا کرده است. این محصول از الیاف فیبری، سلولزی و نساجی تهیه می شود. در واقع این نوع کاغذ دیواری از ترکیب فیبرهای مصنوعی و طبیعی ساخته می شوند. سپس با استفاده از مواد آکرالیک کاغذ تقویت شده و با رنگدانه های مختلف برای اطمینان از کدر بودن ترکیب می شود.

برای نصب‌کردن کاغذدیواری نانو ون، نیازی به چسب زدن دوباره به دیوار نیست؛ زیرا پشت این محصول چسب‌دار می‌باشد و تکه‌ها پشت‌سرهم نصب می‌شوند. این محصول از لحاظ ابعاد و اندازه تغییر حالت نمی‌دهد. همچنین درصورتی‌که دیوار نیاز به تعمیر داشته باشد می‌توان این کاغذدیواری را به‌راحتی از دیوار جدا کرد و پس از تعمیر دوباره مورداستفاده قرارداد. زیرا حالت چسبی پشت‌کار از بین نمی‌رود.

مزایای کاغذدیواری نانو ون

همان‌طور که گفتیم کاغذدیواری نانو ون ترکیبی از الیاف غیر بافته‌ای هستند که برای ساخت فیلتر قهوه و کیسه چای و… از آنها  استفاده می‌شود. این کاغذدیواری به‌وسیله اسفنج خیس و مواد شوینده به‌راحتی تمیز می‌شود. علاوه بر این موارد، این محصول مزیت‌های دیگری نیز دارد که می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • کاغذدیواری نانو ون مقاومت زیادی در برابر پارگی دارد.
 • در صورت پارگی به‌راحتی ترمیمی می‌شود. برای این منظور می‌توانید الگوی تکه‌پاره شده را بر روی تکه‌ای از کاغذدیواری اضافی طراحی کنید و سپس آن را برش داده و در محل پارگی نصب کنید.
 • اندازه Non-Woven روی دیوار تغییر نمی‌کند و به همان شکل باقی می‌ماند.
 • نصب این کاغذدیواری بسیار راحت و سریع انجام می‌شود و برای این کار نیاز به نصاب ماهری نیست.
 • کندن کاغذدیواری Non-Woven به‌راحتی انجام می‌شود و به لایه زیرین آسیبی نمی‌زند.
 • پس از کندن کاغذدیواری نانو ون می‌توان دوباره از آن استفاده کرد. فقط چسبی که برای چسباندن مورداستفاده قرار می‌گیرد نباید رقیق باشد.
 • کاغذدیواری نانو ون، ضخامت کمتری نسبت به کاغذدیواری PVC دارد.
 • قبل از نصب این کاغذدیواری باید سطح زیر کار صاف و یکدست شود.
 • کاغذدیواری Non-Woven قابل‌بازیافت بوده و سازگار با محیط‌زیست می‌باشد.
 • این کاغذدیواری ضد آلرژی و حساسیت است.
 • کاغذدیواری نانو ون قابل شستشو است.
کاغذدیواری نانو ون قابل شستشو است
کاغذدیواری نانو ون سازگار با محیط زیست است

دلایل محبوبیت کاغذدیواری نانو ون

در ادامه مقاله کاغذدیواری نانو ون چیست؟ قصد داریم دلایل محبوبیت این محصول را بیان کنیم. کاغذدیواری Non-Woven طی سال‌های اخیر بسیار پرفروش بوده است از جمله دلایل این اتفاق می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

مشکلات بهداشتی

یکی از دلایل مهمی که افراد تمایل به نصب کاغذدیواری نداشتند، رشد قارچ و کپک در زیر کاغذدیواری بود. زیرا کاغذ دیواری‌های قدیمی قادر به تنفس نبودند و بخار بین کاغذ و دیوار باعث رشد قارچ می‌شد. اما مواد اولیه مورداستفاده در تهیه کاغذدیواری نانو ون از الیاف و منسوجات نبافته است. در بین بافت این الیاف حفره‌های ریزی وجود دارد که قابلیت تنفس را برای این محصول فراهم می‌آورد. بنابراین هوا بین کاغذدیواری و  دیوار جریان پیدا می‌کند و مشکلات بهداشتی حل می‌شود.

امکان چاپ دیجیتال

بر روی کاغذدیواری نانو ون به‌راحتی می‌توان با استفاده از چاپ دیجیتال طراحی انجام داد. Non-Woven در شرایط خشک و مرطوب پایدار می‌ماند. در نتیجه زمانی که با محلول Xeikon ترکیب می‌شود، از خود هیچ VOC منتشر نمی‌کند.

دوستدار محیط‌زیست

کاغذدیواری نانو ون دارای کرین بسیار کمی است؛ بنابراین پسماندهای این محصول به طبیعت آسیب نمی‌رساند. حتی الیاف مصنوعی مورداستفاده در تهیه این محصول نیز خطر کمتری برای طبیعت دارند.

تفاوت کاغذدیواری نانو و نانو ون

برخی از افراد به دلیل شباهت اسمی که کاغذدیواری نانو با نانو ون دارد آن دو را یکسان فرض می‌کنند. اما بهتر است بدانید که این دو محصول از نظر ساختاری با یکدیگر متفاوت هستند.

 • کاغذدیواری نانو انعطاف‌پذیری بالایی دارد؛ اما کاغذدیواری نانو ون از الیاف طبیعی تهیه شده و فاقد مواد PVC است.
 • کاغذدیواری نانو از مواد غیر مضر تهیه شده است که با محیط‌زیست سازگار است. همچنین 100 درصد ضد آلرژی و حساسیت است.

سخن آخر

در مقاله کاغذدیواری نانو ون چیست؟ سعی کردیم شما را با این محصول آشنا کنیم و قابلیت‌ها و ویژگی‌های Non-Woven را مورد بررسی قرار دادیم. درصورتی‌که مایل به کسب اطلاعات بیشتری در مورد کاغذدیواری نانو ون می‌توانید با کارشناسان شرکت زنبق تماس بگیرید.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button