کاغذدیواری برجسته و یا دست‌ساز

کاغذدیواری برجسته و یا دست‌ساز

نمونه‌ای از کاغذدیواری دست‌ساز

از جمله متریال‌ها و پوشش‌هایی که برای دیوارها از آن استفاده می‌شود، کاغذ دیواری‌ها هستند که از پرکاربردترین اجزای مورداستفاده در طراحی‌های دکوراسیون‌های داخلی محسوب می‌شوند. این عنصر دارای طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی در بازار است و هر فردی طبق سلیقه و سبک دکوراسیونی که دارد، می‌تواند از انواع آن تهیه کند. یکی از این مدل‌های متنوع کاغذدیواری برجسته یا دست‌ساز است که به دلیل راحتی نصب و تنوع آن، بسیار محبوبیت دارد.

معرفی کاغذدیواری برجسته

یکی از انواع مدل‌های پوشش دیوار کاغذدیواری برجسته نام دارد که طرح‌های بسیار زیبا و متنوعی را دارا است. طرح‌های این نوع کاغذدیواری بسیار طبیعی و قابل‌لمس کردن است و همین موضوع موجب شده بسیار پرطرف‌دار شود. این کاغذدیواری بسیار ساده و راحت نصب می‌شود و با وجود وزن بیشتری که نسبت به دیگر کاغذ دیواری‌های معمولی دارد؛ ولی به‌راحتی روی دیوار اجرا شده و ثابت می‌ماند. روی این پوشش دیوار تصویرها و خطوط بسیار برجسته‌ای دیده می‌شود.

بعضی از کاغذ دیواری‌ها از الیاف که روی‌هم تنیده شده به نظر می‌آید و بعضی هم از جنس پی‌وی‌سی هستند و به‌طورکلی می‌توان گفت طرح در این نوع کاغذدیواری بسیار لاکچری و شیک است. بیشتر در خانه‌هایی که ثروتمند یا صاحب‌مال و منال هستند دیده می‌شود. در بعضی از این نوع کاغذ دیواری‌ها روی کاغذ، سنگ‌های ریز زیبا و یا رنگی هم کار شده است که البته بیشتر آنها دست‌ساز هستند.

خرید کاغذدیواری برای مکان‌های کوچک و بزرگ چگونه است؟

این پوشش‌های دیوار هم مانند رنگ‌ها در بزرگ و کوچک نشان‌دادن فضاها موثر هستند . باید در انتخاب طرح و رنگ این کاغذها به‌اندازه مکان و سلیقه فرد توجه کرد. انتخاب‌کردن کاغذدیواری برجسته که دارای طرح‌های زیاد و شلوغی است مناسب مکان‌های کوچک نیست. اما می‌توان از یک تصویر که در بخشی از آن طرح شلوغی دارد، استفاده کرد. پس بهتر است از این طرح‌های شلوغ در مکان‌های کوچک استفاده نشود و اگر طرح و تصویرهای ویژه‌ای را در نظر دارید که شلوغ است، بیشتر تراکم آن را در گوشه‌های دیوار قرار دهید.

کاغذ دیواری‌های برجسته

کاربردهای کاغذ دیواری‌های برجسته

باتوجه‌به تنوع طرح و رنگی که این کاغذ دیواری‌ها دارند، می‌توان در مکان‌ها و فضاهای مختلفی از آنها بهره‌مند شد. البته این کاغذدیواری به دلیل قیمت بالاتری که نسبت به دیگر کاغذ دیواری‌ها دارند معمولا در جاهای کمتر و بیشتر برای چند دیوار استفاده می‌شود. از کاربردهای این کاغذدیواری شامل موارد زیر است که عبارت‌اند از:

اجرای کاغذدیواری در پشت تلویزیون

یکی از فضاهایی که معمولا بسیار به آن اهمیت داده می‌شود و از کاغذ دیواری‌های خاص برای آن قسمت استفاده می‌شود، فضاهای پشت تلویزیون است که می‌توان این قسمت از دیوار را به طور خاص‌تری نسبت به دیوارهای دیگر تزیین کرد. از این نوع کاغذدیواری برجسته در دو نوع گل‌دار و ساده می‌توان تهیه کرد. گاهی استفاده از کاغذدیواری ساده برجسته بیشتر از انواع طرح‌دار به زیبایی فضاها اضافه می‌کند. پس حتی افرادی که به کاغذ دیواری‌های ساده هم علاقه‌مند هستند می‌توانند به دنبال کاغذ دیواری‌های برجسته ساده باشند.

کاغذ دیواری‌های برجسته برای پذیرایی

می‌توان گفت کاربرد اصلی این نوع کاغذ دیواری‌ها برای اتاق نشیمن و پذیرایی است. معمولا بیشتر مردم بهترین و شیک‌ترین نوع دیوارپوش‌ها را در مکان‌های مهمی مثل پذیرایی‌ها نصب می‌کنند. زیبایی و لاکچری بودن این نوع کاغذدیواری می‌تواند برای این مکان‌ها انتخاب مناسب و درستی باشد.

مزیت کاغذدیواری دست‌ساز نسبت به دیگر کاغذ دیواری‌ها

هر نوع کاغذدیواری ویژگی و مزایا و معایب خاص خود را دارد. از مزیت‌های این کاغذ دیواری‌های دست‌ساز این است که طرح یا پترن‌هایی که وجود دارد روی یک رول تکرار نشده و این رول از بالا تا پایین طرح‌های متفاوتی دارد. از توانایی‌های این کاغذ دیواری‌ها می‌توان این مورد را نام برد که می‌توان رول‌های این کاغذدیواری را یکی در میان به‌صورت پایین و بالا و یا برعکس نصب کرد. این کار کاغذ دیواری‌ها را و یا طرح‌های آن را جذاب‌تر جلوه می‌دهد.

کلام آخر

بیشتر افراد فکر می‌کنند کاغذ دیواری‌های سه‌بعدی برجسته جلوه می‌کنند. می‌توان گفت نسبت به برند کاغذدیواری و نوع تولید نمی‌توان تمامی طرح‌هایی که وجود دارد را در کاغذدیواری برجسته اجرا کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button