کاغذدیواری بامبو طبیعی چیست؟

انواع کاغذدیواری طبیعی

کاغذ دیواری‌هایی که از مواد و ماده‌های طبیعی تولید می‌شوند، تجسم زیبای طبیعت توسط انسان‌ها هستند که انگار قطعه‌ای زیبا از طبیعت را وارد محیط زندگی خود کرده‌اند. کاغذدیواری بامبو که یک نوع کاغذدیواری از مواد اولیه ساخته شده است با نصب در دیوار خانه و با ترکیب گیاهان زیبای طبیعی و تزیینی در خانه یک زندگی جذاب و واقعی را به نمایش می‌گذارد. این پوشش دیوار از کاغذ معمولی یا پارچه‌ها تولید می‌شوند که در قسمت رویه آنها از نخ‌هایی ساخته شده که از الیاف‌های طبیعی تولید شده است.

کاغذ دیواری‌های بامبو

این نوع کاغذدیواری معمولا از مواد طبیعی مانند: ساقه گیاه، الیاف، بامبو، ریشه سنبل، ذرت، موز ساخته می‌شوند و از نمونه کاغذ دیواری‌های دست‌ساز هستند و در برابر شعله و آتش بسیار مقاوم و ایمن هستند. زیرا به مواد ضدحریق هم آغشته شده‌اند. مواد اولیه در تولید کاغذدیواری بامبو از کشت بامبو و برداشت آن هم در زمان‌های خاص است که در طی مراحل فیزیکی در مقابل حرارت خشک و حتی ضدعفونی می‌شوند.

این کاغذ دیواری‌ها رنگ طبیعی دارند که در زمان خشک‌شدن تغییر رنگ می‌دهند. فرایند کنترل کیفیت هم توسط شرکای محلی انجام می‌شود. این کاغذدیواری شکلی ساده ولی مدرن دارد و می‌توان در سبک دکوراسیون روستیک و بوهیمن از آنها استفاده کرد. این نوع کاغذ دیواری‌ها بهتر است در مکان‌هایی که رنگ‌های گرم دارند و موادی مانند چوب‌های طبیعی در آن وجود دارد استفاده شود.

کاغذ دیواری‌های بامبو

مزایای کاغذ دیواری‌های طبیعی بامبو

استفاده‌کردن از متریال‌هایی که از مواد طبیعی تولید شده در دکوراسیون‌های داخلی منازل بسیار سودمند و دارای مزیت‌های زیادی است که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

به‌وجودآوردن فضاهای طبیعی خاص

چوب بامبو، برگ، چوب‌پنبه یا حتی خود چوب که در تزیین دیوارهای اتاق‌خواب یا پذیرایی‌ها استفاده می‌شود این فکر را در ذهن افراد القا می‌کند که در یک کلبه روستایی و یا ییلاقی آمریکایی یا کلبه ژاپنی و جنگلی زندگی می‌کنند.

سازگاری بالا با محیط‌زیست

این کاغذدیواری بامبوی طبیعی از خود طبیعت تولید می‌شود و افراد فقط کمی روی آنها اصلاحاتی را انجام می‌دهند. این نوع پوشش آلودگی ندارد و هوا را نیز تصفیه می‌کند. البته چسبی که برای نصب آنها استفاده می‌شود هم باید با محیط‌زیست سازگار باشد وگرنه مزیت‌های آن نامعتبر می‌شود.

مقاومت در مقابل سایش‌ها

مقاومت این نوع کاغذ دیواری‌ها بهتر از کاغذ دیواری‌های معمولی است. به دلیل روکش چوبی یا بامبویی که دارد در مقابل تماس پنجه حیوانات خانگی یا دست افراد با دیوار مقاومت خوبی دارد.

خاصیت عایق صوتی

این کاغذ دیواری‌ها علاوه بر زیبایی که دارند در  به‌وجودآمدن سکوت و آرامش هم کمک می‌کنند مخصوصا برای اتاق‌خواب‌ها بسیار مناسب هستند و سروصدا را جذب می‌کنند.

راحتی مراقبت

وسایلی که از مواد طبیعی تولید می‌شوند را می‌توان به‌سادگی تمیز کرد و نگهداری راحتی دارند. بامبو در زیباشناسی و علاقه‌مندان به تنوع طبیعی مواد و مینیمالیسم بیشتر جلوه می‌کند.

چگونه از کاغذ دیواری‌های بامبو نگهداری کنیم؟

برای اینکه این نوع کاغذ دیواری‌ها از مواد طبیعی تولید می‌شوند به نگهداری و مراقبت نیاز دارند. از جمله مواردی که باید در حفظ و مراقبت کاغذدیواری بامبو موردتوجه قرار بگیرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نباید رطوبت به زیر کاغذدیواری نفوذ کند؛ زیرا از انقباض بعدی بعد از خشک‌شدن کاغذدیواری جلوگیری می‌کند.
  • این کاغذ دیواری‌ها نباید خم یا چروک شوند.
  • هرازگاهی باید روی کاغذدیواری بامبو را با جاروبرقی تمیز کرده و باید به قسمت‌های بین تخته‌های بامبو توجه کنید که گردوغبار در آن جمع نشود. می‌توان از یک‌پارچه مرطوب و شوینده‌ای ملایم برای تمیزکردن آنها استفاده کرد.
  • برای مراقبت و نگهداری از کاغذدیواری بامبو نباید از برس‌های سخت استفاده کنید.
  • این کاغذ دیواری‌ها نباید در زیر مستقیم نور خورشید قرار بگیرد؛ زیرا اگر این کاغذدیواری رنگ شده باشد رنگ آن محو یا تغییر می‌کند.

کلام آخر

کاغذدیواری بامبو طبیعی یک ماده مدرن است که از نوارهایی که از قبل خشک شده توسط چسب مخصوص روی پارچه بافته می‌شود و ثابت نصب می‌شود که دارای انواع مختلفی است. افراد می توانند برای سفارش و احرای آن به کارشناسان مجموعه زنبق مراجعه کنند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button