کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان در تهران

کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان در تهران

مزایای ساخت کابینت پلی‌اورتان

کابینت‌ها از جمله عناصر مهم در دکوراسیون‌های داخلی و زیبایی آشپزخانه‌ها هستند که در ساخت این ابزار و عناصر مهم اکثر اوقات از ورق‌ها و یا تخته‌های ام‌دی‌اف استفاده می‌شود. این ورق‌ها به دلیل نداشتن ظاهر و فرم زیبا با روکش‌های مختلفی مانند: چوبی، پی‌وی‌سی و یا رنگی پوشش داده می‌شوند تا یک فرم و شکل جذاب و زیبایی پیدا کنند. در کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان به ورق‌های ام‌دی‌اف رنگی به نام پلی‌اورتان زده می‌شود و آن را کاور می‌کنند که به همین دلیل این کابینت‌ها به کابینت‌های پلی‌اورتان معروف هستند.

آشنایی با کابینت پلی‌اورتان

این کابینت‌ها از ام‌دی‌اف یا چوب ساخته می‌شوند و با رنگ‌های پلی‌اورتان کاور می‌شوند و روی سطح این ام دی اف‌ها اجرا می‌شوند. رنگ‌های پلی‌اورتان دارای کیفیت و ماندگاری بسیار بالایی است و از لحاظ قدرت چسبندگی در روی سطح ام‌دی‌اف یا چوب بسیار کاربردی و مناسب هستند و سریع خشک می‌شوند؛ زیرا از کاربردی‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌روند.

کابینت‌هایی که در کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان ساخته و اجرا می‌شوند از باکیفیت‌ترین مدل‌ها و پرفروش‌ترین کابینت‌ها محسوب می‌شوند. پس با توضیحاتی که داده شد می‌توان گفت پلی‌اورتان نوع مدل و جنس کابینت‌ها به شمار نمی‌آید و رنگی است که روی کابینت‌ها اجرا می‌شود.

مزایای کابینت‌های پلی‌اورتان

مزایای کابینت‌های پلی‌اورتان

سطح کابینت‌ها در کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان چندین بار با رنگ پلی‌اورتان رنگ زده می‌شوند تا سطح کابینت‌ها صاف و یکدست شوند. این روش برای کابینت‌های نئوکلاسیک، کلاسیک و مدرن بسیار مناسب است؛ زیرا رنگ پلی‌اورتان از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و برای کابینت‌های سال ۲۰۲۳ می‌تواند انتخاب و گزینه بسیار مناسبی باشد. از مزایای استفاده از کابینت‌های پلی‌اورتان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای جنس بسیار خوب و کیفیت بسیار مناسبی هستند.
 • این کابینت‌ها در برابر نور مستقیم خورشید هم دچار تغییر رنگ نمی‌شوند.
 • در برابر آب و رطوبت مقاومت خوبی دارند.
 • رنگ‌بندی این نوع کابینت‌ها تنوع بسیار بالا است.
 • اگر کابینت دچار آسیب شود توانایی رنگ‌آمیزی و ترمیم دوباره آن وجود دارد.
 • در کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان محدودیتی برای ساخت مدل‌های متنوع کابینت با متریال ام‌دی‌اف، چوب و رنگ‌های پلی‌اورتان وجود ندارد.

البته در قبال مزایایی که دارد مانند دیگر وسایل و اشیا دارای معایبی نیز هستند و بهتر است برای انتخاب و نصب با مشاوران حرفه‌ای در تماس بود.

معایب کابینت‌های پلی اورتان

افرادی که کابینت‌هایی به رنگ مات را دوست دارند می‌توانند از رنگ‌های پلی‌اورتان استفاده کنند و اگر تمایل به داشتن کابینت‌های براق هستند از کابینت‌های پولیشی می‌توانند استفاده کنند. کابینت‌های پلی‌اورتان با تمام مزیت‌هایی که دارد دو عیب عمده دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • رنگ‌های پلی‌اورتان نسبت به رنگ‌های پلی‌استر دارای قیمت بالایی هستند که البته از عیوب این کابینت‌ها محسوب نمی‌شود.
 • اجرای رنگ‌های پلی‌اورتان در کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان باید با توجه و دقت زیادی انجام بگیرد و این کار باید توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود تا سطح کابینت نامنظم و ناهماهنگ نباشد.

عواملی که در قیمت کابینت‌های پلی اورتان تاثیر دارد

برای نصب و تهیه کابینت‌های پلی‌اورتان و مشخص‌کردن قیمت نهایی آن باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. از جمله نوع رنگ، جنس چوب، دستمزد کابینت‌ساز، بدنه کابینت‌ها و … که همگی در قیمت نهایی این کابینت‌ها موثر هستند. از جمله عوامل تاثیرگذار روی قیمت کابینت‌های پلی‌اورتان عبارت‌اند از:

 • براق یا مات بودن رنگ پلی‌اورتان
 • کیفیت داشتن یراق‌آلات به‌کاررفته در آن
 • طرح و سبک کابینت اجرا شده
 • متراژ آشپزخانه
 • دستمزد کابینت‌ساز و مهارت و تخصص اجرایی او
 • نوع رنگ پلی‌اورتان و کیفیت آن در پوشش سطح کابینت‌ها
 • جنس چوبی که در بدنه کابینت‌ها مورداستفاده قرار گرفته است.

همگی این موارد در تعیین قیمت نهایی تاثیر دارد که موجب گرانی این کابینت‌ها هم می‌شود.

کلام آخر

در بازار دو نوع کابینت پلی‌اورتان خارجی و ایرانی وجود دارد که البته نوع خارجی از قیمت و کیفیت بالاتری برخوردار است. اگر تمایل به ساخت کابینت‌های سفارشی هستید به کارگاه ساخت کابینت‌های پلی‌اورتان و مشاوران کابینت و دکور چوبی در دکوراسیون زنبق مراجعه کنید تا توسط افراد متخصص این مجموعه با ایده‌های ناب و با استفاده از متریال‌های مناسب کابینت‌های ایده‌آلی را داشته باشید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button