کاربرد کف‌پوش‌های ضدلغزش

کاربرد کف‌پوش‌های ضدلغزش

کف‌پوش

در مقاله‌ انواع کف پوش مناسب خانه در مورد انواع کف‌پوش‌ها و کاربردهای آن‌ها مطالبی را بیان کردیم. همین‌طور درمورد امنیت کف‌پوش‌ها که کدام بهتر است هم اشاره‌هایی شد. در این مقاله می‌خواهیم ذکر کنیم که امنیت، فقط مختص قفل درب و نرده‌ها و… نیست. اگر کف‌پوش خانه‌ای لیز و لغزنده باشد، احتمال سرخوردن و اتفاق‌های ناگوار هم وجود دارد. پس با کف‌پوش‌های ضدلغزش از بروز خطر و سرخوردن جلوگیری کنید.

کف‌پوش ضدلغزش

این کف‌پوش‌ها از جنس PVC  بوده و به سطح‌های مختلف می‌چسبد و در زمان حرکت و راه‌رفتن روی آن به‌هیچ‌عنوان تکان و یا حرکت نکرده و سر و لغزنده هم نیست. همان‌طور که می‌دانید در مکان‌هایی که رطوبت وجود دارد، امکان دارد، فرد با کفش یا بدون آن هم سرخورده و بلغزد پس می‌توان با نصب کردن کف‌پوش‌های ضد لغزنده این مشکل را حل کرد. کف‌پوش‌های ضدلغزش بسیار بادوام و محکم بوده و حتی در مقابل نم، رطوبت و مواد شوینده امکان خرابی و فرسودگی ندارد.

این کف‌پوش‌ها طوری طراحی شده که اگر آب‌روی آن ریخته شود و یا اگر شسته شود، آب از سطح رویه عبور می‌کند. زیرا روزن‌های زیادی به‌صورت مشبک در آن تولید می‌شود به همین دلیل آب ریخته شده روی آن در زیر و یا روی آن جمع نمی‌شود و وارد فاضلاب می‌شود.

انواع کف‌پوش‌های ضدلغزش

این نوع کف‌پوش معمولا دارای رنگ‌های زیاد با ضخامت‌های مختلف تولید می‌شود و اندازه آن‌ها هم در دو نوع تایل و رول ساخته می‌شوند. هرکدام برای فضا و مکان‌های خاص مناسب هستند و دارای دو مدل هستند که عبارت‌اند از:

کف‌پوش ضدلغزش تایل

این کف‌پوش تایل ضدلغزش را در مکان‌های داخلی می‌توان استفاده کرد و قطعه‌های کوچکی هم دارند. می‌توان به‌صورت های خیلی متنوع آن را طراحی و نصب کرد. وصل کردن این تایل‌ها مانند پازل است و می‌توان چند رنگ را با هم ترکیب کرد و فضای زیبایی ایجاد کرد.

کف‌پوش ضدلغزش رولی

این نوع کف‌پوش هم برای فضاهای خیلی بزرگ و وسیع که مساحت زیادی دارند نصب می‌شود. در فضاهای عمومی باز بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. نوع کف‌پوش رولی ضخیم‌تر و محکم‌تر از نوع تایل است. این کف‌پوش در مقابل تغییرات آب‌وهوایی، سرما، گرما بسیار بادوام هستند. کف‌پوش ضدلغزش در رعایت بهداشت و امنیت برای کودکان و سالمندان یک گزینه بسیار مهم و ضروری محسوب می‌شود. می‌توان از این نوع کف‌پوش‌ها در آشپزخانه، استخر، رستوران و … هم استفاده کرد.

مزایای کف‌پوش‌های ضدلغزش

مزایای کف‌پوش‌های ضدلغزش

باتوجه‌به توضیحاتی که در مورد این نوع کف‌پوش داده شد و کاربردهای زیادی هم دارا است و این که استفاده از این نوع کف‌پوش چه مزایایی برای افراد دارد مطالبی را بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

  • دارای رنگ‌بندی‌های متنوع است.
  • در برابر سایش و مواد شوینده شیمیایی مقاوم است.
  • دارای طول عمر و مقاومت بالا است.
  • جذب رطوبت زیادی دارد.
  • قیمتی مناسب و ظاهری زیبا دارد.
  • دارای چسبندگی بالا روی سطح سرامیک، موزاییک و کاشی دارد.
  • شیک و مقاوم و نصب آن آسان است.
  • انعطاف‌پذیری بالایی داشته و نصبی ساده دارد.
  • آب از آن راحت عبور می‌کند.

کف‌پوش ضدلغزش رمپ چیست؟

باتوجه‌به توضیحاتی که در مورد انواع کف‌پوش‌ها داده شد، این کف‌پوش‌ها برای داخل ساختمان و بیرون آن مدل‌های مناسبی دارد. نصب کف‌پوش مناسب برای پارکینگ هم می‌توان از انواع کف‌پوش‌های ضد لغزنده استفاده کرد. کف‌پوش ضدلغزش رمپ نوعی پوشش با کارایی زیاد است که بیشتر در پارکینگ‌های عمومی استفاده می‌شود. چرا که استفاده از این نوع کف‌پوش موجب رفت‌وآمد راحت وسایل نقلیه می‌شود و تسهیلات در رفت‌وآمد هم موجب رفاه و آرامش ساکنین ساختمان و راحتی آنان می‌شود.

این کف‌پوش‌ها نواری ضدلغزش دارند که از سرخوردن ماشین‌هایی که حرکت می‌کنند، جلوگیری می‌کند و معمولا در سطح شیب‌دار نصب می‌شود. استفاده از این کف‌پوش‌ها در هوای سرد زمستانی از اهمیت زیادی برخوردار است و از بروز تصادف و مشکل هم جلوگیری می‌کند.

سخن پایانی

دکوراسیون زنبق یکی از برترین نوع دکوراسیون داخلی را از طراحی، تولید و اجرا را در اختیار مشتریان محترم خود قرار می‌دهد. اگر در زمینه دکوراسیون‌های خود نیاز به مشاوره داشتید از متخصصین و کارشناسان خلاق این مجموعه بهره ببرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button