کاربرد چسب کف‌پوش

کاربرد چسب کف‌پوش

بهترین چسب‌های کف‌پوش

باتوجه‌به انواع مختلفی از کف‌پوش‌ها که وجود دارد که در مکان‌ها و محیط‌های مختلف به همراه چسب‌های کف‌پوش مورداستفاده قرار می‌گیرد. برای اینکه بتوان این کف‌پوش‌ها را محکم و مقاوم‌سازی کرد، به انواع مختلف چسب‌ها نیاز است. هر کدام از آنها برای کف‌پوش‌های خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرند و دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند. کاربرد چسب کف‌پوش در زیبایی و ظرافت کف‌پوش‌ها بسیار موثر است.

چسب کف‌پوش چیست؟

از مهم‌ترین ابزار و وسایلی که در زمان نصب کف‌پوش به آن احتیاج است چسب‌های کف‌پوش است که اگر جنس مرغوبی نداشته باشد، باعث ایجاد مشکلات بعد از نصب می‌شود. بروز صدا در زمان راه‌رفتن و جداشدن کف‌پوش از رایج‌ترین اشکالاتی است که بروز می‌کند. باتوجه‌به اینکه کف‌پوش‌ها بسیار متنوع هستند باید برای نصب هر کدام از چسب مخصوص به کف‌پوش استفاده شود. مانند چسب صنعتی، خمیری بر پایه آب، چسب بر پایه اورتان، چسب بر پایه حلال و دیگر چسب‌ها که هر کدام ویژگی‌های خاصی را دارا هستند.

از چسب کف‌پوش برای مقاوم کردن و چسباندن کف‌پوش در ساختمان، کف پارکت و حتی دیوارپوش‌های چوبی استفاده می‌کنند. برای چسباندن باید از نوع بهترین چسب‌ها استفاده شود و در انتخاب آن دقت شود؛ زیرا تاثیر آن در درازمدت مشاهده می‌شود.

خرید بهترین چسب‌های کف‌پوش

همان‌طور که گفته شد باتوجه‌به تنوع انواع کف‌پوش‌ها چسب کف‌پوش هم دارای تنوع زیادی است و هر کدام از چسب‌ها برای نوع خاصی از کف‌پوش‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد. به طور مثال از چسب صنعتی یا تینری برای چسباندن کف‌پوش‌هایی از نوع پی‌وی‌سی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. زیرا این چسب به‌مرورزمان موجب خوردگی پی‌وی‌سی‌ها می‌شود. پس در زمان نصب این گونه کف‌پوش‌ها توجه ویژه‌ای باید به کاربرد و از نصاب ماهر برای نصب استفاده کرد.

خرید بهترین چسب‌های کف‌پوش

زیرا این افراد ماهر در مورد وسایل و تجهیزات نصب و حتی چسب‌ها اطلاعات لازم را دارند. اگر از چسب‌های نامرغوب هم در زمان نصب استفاده شود، ممکن است ضرر جبران‌ناپذیری وارد کند. در زمان خرید و انتخاب چسب‌های کف‌پوش به سه خاصیت ماندگاری، سازگاری و استحکام چسب‌ها باید توجه کرد. بهترین چسب‌هایی که می‌توان در نصب کف‌پوش‌ها مورداستفاده قرار بگیرد این است که استفاده از آن راحت باشد و دارای کارایی زیادی بوده و بین کف‌پوش و سطح زمین اتصال محکمی را برقرار کند.

امروزه باتوجه‌به استفاده زیاد از کف‌پوش‌ها در بیشتر ساختمان‌های اداری و مسکونی استفاده‌کردن از چسب‌ها هم بسیار افزایش پیدا کرده است و گزینه‌های مختلف زیادی در بازار به چشم می‌خورد.

کاربرد چسب کف‌پوش خمیری چیست؟

این چسب خمیری هم نوعی چسب است که بر پایه آب است. معمولا از مواد شیمیایی، لاتکس و پودرهای معدنی تولید می‌شود که حلال فوری هم ندارد. این چسب بدون بو و حتی گاز سمی است که برای انسان ضرری ندارد. چسب خمیری برای استفاده در بیشتر سطح‌ها حتی سطح ناهموار مناسب است و کف را هموار می‌کند زمانی که اقدام به نصب‌کردن کف‌پوش روی انواع سطح‌ها مانند سرامیک و کاشی می‌گیرید حتما باید به شیارهایی که بین سرامیک و کاشی وجود دارد و حتی احتمال شکستگی آنها می‌رود، توجه شود تا سطح صاف بوده و بعد از نصب مشکلی رخ ندهد.

در این زمان می‌توان از چسب خمیری که گزینه خوبی است، استفاده کرد تا تمام شکاف و فاصله‌ها را پر کند و دیگر نیاز به زیرسازی نباشد. چسب‌های خمیری در بازار به‌صورت کیلویی وجود دارد و نسبت به میزان و ابعاد نصب می‌توان از آنها را تهیه کرد. اگر میزان کمتری چسب استفاده شود چسبندگی کمتر شده و با مرور زمان کف‌پوش‌ها جدا می‌شوند. قبل از استفاده از چسب خمیری باید زیر کار تمیز شود و گردوغبار، رطوبت و چربی در آن مکان نباشد. زیرا با کوچک‌ترین و کمترین کثیفی کف‌پوش کامل به کف نمی‌چسبد و سطح صافی نخواهید داشت.

کلام پایانی

امروزه انواع مختلف چسب‌های کف‌پوش که دارای ویژگی‌ها و کاربردهای خاصی هستند تولید می‌شود که برای انتخاب بهترین نوع آن باید با انواع چسب کف‌پوش آشنایی پیدا کنید تا بتوانید بهترین نوع چسب را برای چسباندن کف‌پوش‌های موردنظر خود انتخاب و تهیه کنید. برای اجرای انواع کفپوش می‌توان ار کارشناسان خبره در مجموعه زنبق مشاوره گرفت.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button