کاربرد و ساختار پارکت لمینت

کاربرد و ساختار پارکت لمینت

ساختار پارکت لمینت

این پوشش‌های کف ترکیبی هستند و معمولا نوع محبوبی از کف‌پوش‌های که مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است. می‌توان در مکان و فضای بسیاری از آن استفاده کرد و کاربردهای فراوانی دارند. این پارکت لمینت‌ها از چهار قسمت اصلی تشکیل شده‌اند که عبارت‌اند از:

لایه محافظ (Orerlay)

لایه محافظ خارجی‌ترین لایه در این کف‌پوش‌ها هستند و نقش حفاظتی را دارند که در برابر ضربه و نفوذ آب از پارکت‌ها استفاده می‌شود. این لایه مواد ملامینه با اکسید آلومینیوم شده و یک لایه مقاومی را ایجاد می‌کنند که موجب حفاظت از روکش دکوراتیو لمینت می‌شود. لایه بسیار شفاف و رویی‌ترین لایه پارکت لمینت محسوب می‌شود که از سایش این کف‌پوش‌ها هم جلوگیری می‌کند.

روکش دکوراتیو

این روکش را در طرح‌های متنوع مانند چوب، سنگ و … توسط یک دستگاه چاپ ایجاد می‌کنند. روکش دکوراتیو معمولا در زیرلایه محافظ و روی مغزی کار که لایه سوم است قرار گرفته است. این لایه دوم شکل ظاهری و دکور مربوط به این پارکت را ایجاد می‌کند.

مغزی پارکت لمینت (HDF (High  Density Fibreboar

قسمت اصلی ساختار پارکت لمینت را مغزی تشکیل می‌دهد که از الیاف فشرده که نوعی فیبر است تولید می‌شود. لایه HDF از مواد اولیه تراکم چوبی به نام HDF (High Density Fibreboar) که پایه لمینت‌ها است، درست می‌شود و موجب مقاومت پارکت لمینت‌ها می‌شود. قسمت معزی این کف‌پوش‌ها کلیک‌ها هم ساخته شده‌اند که موجب چفت شدن و وصل آسان لمینت‌ها می‌شود.

لایه بالانس

این لایه معمولا از لایه HDF حفاظت کرده و از ورود و نفوذ نم و رطوبت به لایه HDF جلوگیری می‌کند. لایه بالانس از متلاشی‌شدن لایه HDF هم جلوگیری می‌کند و تعادل لمینت را زمان فشار سطحی حفظ می‌کند. لایه بالانس از تغییر شکل و خمیدگی پارکت‌ها هم جلوگیری کرده و از نفوذ آب به لمینت و مقاومت موردنیاز را هم ایجاد می‌کند.

کاربرد پارکت لمینت کف در دکوراسیون داخلی مختلف

باتوجه‌به زیبایی و استحکام بالای ساختار پارکت لمینت موجب شده تا مرز استفاده از این کف‌پوش‌ها گسترش پیدا کند و امروزه در بیشتر ساختمان‌های مسکونی واداری از این نوع پارکت لمینت به‌عنوان کف‌پوش بهره می‌برند. البته پارکت لمینت‌ها بسیار پرکاربرد هستند و برای اجرا و نصب برای پوشش کف هیچ محدودیتی وجود ندارد که نتوان آن را رفع کرد. در این مقاله کاربردهای پارکت لمینت را در کف‌پوش انواع مکان‌ها برای شما ذکر می‌کنیم.

کاربرد پارکت لمینت کف در دکوراسیون داخلی مختلف

کاربرد پارکت لمینت کف در کافی‌شاپ و کافه

امروزه بیشتر مشتریان کافه‌ها و کافی‌شاپ‌ها را نوجوانان و جوانان تشکیل می‌دهند؛ زیرا فضایی آرام و دلچسب است که موردتوجه جوانان است. استفاده از پارکت لمینت‌ها با طرح‌های متنوع در این مکان‌ها می‌تواند احساس آرامش و راحتی را در فضای کافی‌شاپ ایجاد کند. با نصب راحت این پارکت لمینت‌ها در روی پله‌ها و این که تایل‌های پارکت لمینت قابل جابه‌جاشدن هم هستند و هم زیبایی که به کف محیط ما می‌دهند موجب شده تا از این نوع کف‌پوش‌ها بیشتر استفاده شود و در کافه‌ها هم مورد استقبال قرار گرفته است.

کاربرد پارکت لمینت کف در مدرسه و مؤسسه‌های آموزشی

مزایا و کاربردهای زیاد و متنوعی که این نوع کف‌پوش‌ها دارند و به دلیل تمیزی راحت و استحکام و ماندگاری که دارند و حتی این کف‌پوش‌ها عایق صدا و حرارت هم هستند که به همین دلیل آموزشگاه‌ها هم مصمم شدند که از این کف‌پوش‌ها استفاده کنند. این کف‌پوش‌ها را می‌توان در تمام فصل‌ها هم استفاده کرد. پارکت لمینت‌ها مزیت مهمی که دارند قیمت مناسب آن‌ها است.

کاربرد پارکت لمینت در رستوران‌های لوکس

همه می‌دانند که اگر رستوران‌های خانوادگی یا فست‌فودها  ظاهر و دکوراسیون شیک و زیبا داشته باشند موجب رضایت و بیشترشدن مشتری آن فضاها می‌شود. زیرا افراد با بودن در آن مکان‌ها احساس رضایت و خوشایندی پیدا می‌کنند. ساختار پارکت لمینت براق می‌توانند نور را از کف زمین بازتاب داده و فضا و محیط این رستوران‌ها را روشن و پرنور کنند و زیبایی آن فضا را بیشتر جلوه دهند.

سخن پایانی

دکوراسیون زنبق دارای بهترین و جدیدترین ایده‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی  است و از سال 95 هم محصولاتی مانند کناف، پارکت و کاغذ دیواری را هم به مجموعه خود اضافه کرده است و می‌تواند طراحی‌های اختصاصی برای فضاهای شما را انجام دهد که همین مورد موجب تفاوت این مجموعه با همکاران دیگر شده است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button