لوستر در زیبایی منزل

کاربرد لوستر در زیبایی منزل

کاربرد لوستر

همه افراد بدون استثنا عاشق زیبایی و خاص بودن هستند و تا جایی که بتوانند به آن اهمیت می‌دهند و در رسیدن به آن تلاش می‌کنند. در مورد زندگی، خانه، ماشین و وسایل هم همین‌طور است و دوست دارند از هر چیزی بهترین و به‌روزترین را داشته باشند. یکی از این وسایل یا المان‌هایی که تاثیر زیادی روی زیبایی و جلوه خانه دارد لوسترها هستند. لوستر در زیبایی منزل تاثیر زیادی درد.

داشتن نور مناسب و به‌اندازه در زیبایی منزل اهمیت دارد  و نور هم یکی از اجزای دیزاین و زیبایی محیط محسوب می‌شود. با اینکه روزها لوسترها خاموش هستند؛ ولی نمای لوستر در زیبایی منزل بی تاثیر نیست ویکی از ابزار دوست‌داشتنی برای نورپردازی خانه است.

لوسترها

وسیله‌ای برای نورپردازی هستند که اگر درست انتخاب شوند باعث روشنایی و زیبایی خانه می‌شوند. این لوسترها به‌غیراز نورپردازی در ظاهر اتاق نشیمن یا آشپزخانه ظاهری دلچسب ایجاد می‌کنند. لوسترها لامپ‌های روشنایی تزیینی شاخه‌دار هستند که معمولا تعدادی لامپ یا شمع روی آن‌ها نصب شده و از سقفی آویزان می‌شود. نکته‌ای که در ابتدای خرید باید به آن توجه کنید، فضا یا مکان موردنظر است که آیا کوچک است یا بزرگ و باید به طول سقف محل از لحاظ کوتاهی و بلندی هم توجه کرد.

در انتخاب لوستر در زیبایی منزل باید به بودن چراغ هالوژن و حتی سقف‌های کاذب هم دقت کرد. چرا که در انتخاب لوستر موثر است. لوسترهای پذیرایی مدل و طرح‌های بسیار مختلف و زیبایی دارد و با نکاتی که برای شما بیان می‌شود، می‌توان بهترین مدل لوستر را انتخاب کرد.

انواع جنس لوستر

همان‌طور که گفته شد، لوسترها در طراحی و دکوراسیون داخلی و زیبایی آن تاثیر گذار هستند و دارای تنوع مدل و جنس هستند و می‌توانند هر سلیقه‌ای را جذب کنند. برای ساخت انواع مختلف لوسترها از مصالح و ماده‌های متفاوت برای تولید لوسترها استفاده می‌شود که مانند: شیشه، کریستال، چوب و از فلزهایی مثل: آهن، برنج، فولاد، مس و آلومینیم استفاده می‌شود.

هر ماده‌ای که برای ساخت این لوسترها استفاده می‌شود هم باید بر زیبایی، دوام و استحکام هم تاثیر گذار باشد تا مشتری با خیال راحت بتواند از آن استفاده کنند. امروزه روش‌های مدرنیته افزایش پیدا کرده و از مواد اولیه جدیدی هم در ساختن نوع مدرن این لوسترها به کار می‌رود که نیاز بیشتر افراد و طبق سلیقه آن‌ها هست.

سبک‌های مختلف لوسترها

سبک‌های مختلف لوسترها

همان‌طور که ذکر شد لوسترها با جنس‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند و قطعا توانسته‌اند که تمام سلیقه‌ها و علایق را به خود جلب کند. این لوسترها در سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی تولید می‌شوند که طبق سبک هر خانه‌ای می‌توان از این لوسترهای موردنظر را برای فضای مناسب انتخاب کرد. لوستر در زیبایی منزل بسیار موثر بوده و با سبک‌های متنوع در بازار وجود دارد.

تعدادی از این لوسترها به سبک لوسترهای شاخه‌ای که از سه شاخه به بالا هستند. لوستر دیواری، لوسترهای خطی مدرن، فانتزی، لوستر کلاسیک و سقفی ال‌سی‌دی وجود دارند. هر فردی طبق سلیقه و سبک منزل یا مکان موردنظر می‌تواند لوستر خود را انتخاب کند.

نکات مهم در انتخاب لوستر مناسب

در انتخاب لوستر برای هر مکان و فضایی باید به عوامل و یا نکاتی برای خرید توجه داشته باشید که خیلی مهم است که تعدادی را برای شما بیان می‌کنیم.

  • اگر اتاق نشیمن کوچک باشد باید لوستر با شاخه و چراغ کمتر انتخاب شود؛ زیرا ممکن است به‌خاطر نور زیاد تعدادی از لامپ‌ها را خاموش کنید که در زیبایی اثرگذار است.
  • دکوراسیون خانه و نوع چیدمان در انتخاب لوستر موثر است؛ زیرا اگر سبک سلطنتی و سنتی باشد باید لوسترهای کریستالی با طرح کلاسیک تهیه کرد. حتی اگر مبل استیل باشد باید لوستری انتخاب کرد که کل مبلمان را به یک میزان روشن کند.
  • اگر سقف خانه‌ای بلند نباشد نباید از لوسترهای آویز و بلند استفاده کرد؛ زیرا سقف را کوتاه‌تر جلوه می‌دهد. از مدل‌های سقفی باید انتخاب کرد و از یک دیوار کوپ یا آباژور برای هماهنگی کمک گرفت.
  • لوستر حباب‌دار اگر انتخاب کردید باید استاندار و معمولی باشد که در صورت شکستن بتوان دوباره جایگزین کرد.
  • از لحاظ رنگ لوستر باید با چیدمان و هارمونی وسایل هماهنگ باشد؛ زیرا نمی‌شود مانند وسایل دیگر خانه زودبه‌زود آن را تعویض کرد. باید رنگی باشد که همیشه جدید و شیک بماند و حتی با چند نوع سبک همخوانی داشته باشد. چرا که لوستر در زیبایی منزل بسیار تاثیر دارد.

کلام آخر

امروزه با پیشرفت و مدرن شدن زندگی مدرن به دکوراسیون و سبک زندگی بیشتر توجه می‌شود. اگر می‌خواهید خانه‌ای مدرن و جدید داشته باشید باید نکات و اصول دکوراسیون داخلی را بدانید و اجرا کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button