شلف دیواری چوبی و فلزی

کاربرد شلف دیواری چوبی و فلزی در دکوراسیون داخلی

شلف دیواری چوبی و فلزی

در سال‌های گذشته در بیشتر خانه‌های قدیمی از طاقچه‌ها برای زیبایی خانه و دکور آن استفاده می‌کردند. این طاقچه‌ها در معماری و طراحی خانه‌ها بسیار کاربردی بودند و در اندازه و مدل‌های مختلف روی دیوارها ساخته می‌شدند. روی این طاقچه‌ها از وسایل و ابزارهای مختلفی قرار می‌گرفت و می‌توانستند آینه و شمعدان، ابزارهای کوچک و دکوری‌های زیبا را روی آن قرار دهند. باگذشت سال‌ها طاقچه‌ها آزرده‌خارج شدند و به‌جای آن از شلف دیواری چوبی و فلزی در دکوراسیون داخلی استفاده شد. البته این شعرها باید با فضا و دکوراسیون داخلی منزل هماهنگ باشد و در قسمت‌های مختلف خانه کاربردهای متفاوت و متنوعی دارد.

شلف چیست؟

وسایل و المان‌هایی که به‌عنوان دکوراتیو و نظم‌دهنده در دکوراسیون‌های داخلی استفاده می‌شود که بسیار زیبا هستند با استفاده از این المان‌ها اولین گام را برای داشتن یک دکوراسیون شیک و زیبا خواهید داشت. شلف دیواری چوبی و فلزی در دکوراسیون داخلی از وسایل بسیار کاربردی و دارای مزایای زیادی است. این وسیله دارای جنس و متریال با تنوع بالا است و در سبک‌های مختلف دکوراسیون‌های منزل مورداستفاده قرار می‌گیرند.

شلف‌ها مثل طاقچه‌ها روی دیوار نصب می‌شوند و برعکس طاقچه‌ها در هر جای موردنیاز نصب و در صورت عدم مصرف می‌شود آن را جدا کرد. این طبقات چوبی یا فلزی را در محل کار هم می‌توان استفاده کرد و در ابعاد و طرح‌های مختلف با جنس‌های متنوع طراحی می‌شوند که بسیار مقاوم و تحمل وزن بالا را دارند.

کاربردهای شلف دیواری چوبی و فلزی در دکوراسیون‌های مختلف

همان‌طور که گفته شد این شلف‌های دیواری جایگزین بسیار عالی و مناسب برای طاقچه‌های قدیمی هستند که می‌توان به‌صورت متحرک یا دیوارکوب در کنج دیوارها یا سقف مورداستفاده قرار بگیرد. از این شلف‌ها در محیط‌های مسکونی، اداری، تفریحی و فرهنگی و تجاری مورداستفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای زیادی در قسمت‌های مختلف خانه دارد که شامل موارد زیر می‌شوند:

کاربرد شلف در اتاق نشیمن

کاربرد شلف در اتاق نشیمن

استفاده از شلف در پذیرایی سبک شما در دکوراسیون را متفاوت جلوه می‌دهد. پس باید سبکی را انتخاب کنید که با طراحی منزل همخوانی داشته باشد. در اتاق پذیرایی شلف‌های دیواری را در کنج دیوار یا روی دیوار برای قراردادن دکوری استفاده می‌کنند. در اتاق‌های نشیمن که ستون دارد و موجب نازیبایی فضا می‌شود با استفاده از این شلف‌ها می‌توانید آن را اصلاح کنید و اگر خانه دارای رنگ‌های روشن یا تیره است شلف دیواری چوبی و فلزی را با دیگر وسایل هماهنگ انتخاب کنید.

کاربرد شلف دیواری چوبی و فلزی در آشپزخانه

استفاده از این شلف دیواری چوبی و فلزی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه بسیار موردتوجه طراحان است و برای پرکردن فضاهای اضافی و پرت از آن استفاده می‌کنند. به طور مثال شلف را در نزدیک اجاق‌گاز نصب‌کرده تا بتوانید به ادویه‌ها و مواد موردنیاز آسان‌تر دسترسی پیدا کنید. برای آشپزخانه‌های کوچک به دلیل کمبود جا و عدم جاشدن کابینت از این شلف‌ها در بالای سینک ظرف‌شویی می‌توان استفاده کرد. این شلف‌ها را به‌صورت طبقه‌بندی هم می‌توان نصب کرد و شلف‌های چوبی زیبایی خاصی به آشپزخانه‌ها می‌دهد.

کاربرد شلف دیواری در سرویس‌های بهداشتی

استفاده‌کردن از شلف در منظم‌کردن و مرتب بودن حمام بسیار کمک می‌کند تا لوازم در جای مناسب قرار بگیرند. می‌توان شلف‌ها را در کنار دوش‌های ایستاده یا روشویی‌ها نصب کرد و می‌توان از شلف‌هایی که به طور ایستاده طراحی‌شدن هم استفاده کرد. شلف‌های مورداستفاده در حمام از جنس ضد آب باید انتخاب شود و می‌توانید از جنس و نوع ترمووود استفاده کرد.

کاربرد شلف در بالکن

یکی از روش‌های مناسب در طراحی‌های بالکن استفاده از شلف‌های دیواری است که می‌توان به‌صورت طبقاتی یا ایستاده برای قراردادن گیاهان و گلدان‌ها از آن‌ها استفاده کرد. می‌توانید شلف‌ها را با طناب‌های ضخیم و یا پایه‌های فلزی به دیوار متصل کرد و گلدان‌های کوچکی روی آن قرارداد. از شلف‌هایی که به روش باکس طراحی‌شدن هم در منظم‌کردن بالکن و جابه‌جایی وسایلی که استفاده نمی‌شود هم می‌توان استفاده کرد.

کلام آخر

شلف دیواری چوبی و فلزی در دکوراسیون داخلی امروزه بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد و بسیار کاربردی است. از هر نوع آن که انتخاب می‌کنید باید به دوام و استحکام آن توجه کنید. می‌توان با نصب چند شلف دیواری در فضاهای داخلی منازل استفاده بهتری از فضاهای موجود کرده و یک محیط زیبا و دلنشین ایجاد کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button