کاربردهای لمینت ضد آب

کاربردهای پارکت لمینت ضد آب

لمینت ضد آب

پارکت لمینت‌های ضد آب را معمولا در منطقه آب‌وهوایی شمال و جنوب کشور که رطوبت دارند، بیشتر استفاده می‌کنند و در مورد نصب آن کمی مشکل داشتند. البته امروزه با پیشرفت‌هایی که در زمینه علم و تکنولوژی صورت‌گرفته است، برندهای معروفی پارکت لمینت ضد آب هم تولید کرده‌اند که در بازار یافت می‌شود. این کف‌پوش‌ها خیلی راحت در منطقه یا مکان‌های مرطوب هم نصب می‌شوند. البته منظور از ضدآب بودن این نیست که بتوان مستقیم با آب آن را شستشو داد، زیرا 100 درصد ضد آّب نیستند.

تست‌های معمول پارکت لمینت‌ها

روی پارکت لمینت‌های تولید شده، مخصوصا نوع ضد آب آن، معمولا تست‌هایی انجام می‌شود که بدانند چه میزان در مقابل آب نفوذناپذیر هستند و درصد آن را مشخص می‌کنند. این تست‌ها عبارت‌اند از:

تست سیلندر آب

در این آزمایش یک سیلندر را روی اتصال T شکل یا همان تایل‌های نصب شده قرار می‌دهند که با آب و صابون کلیک‌ها و حتی کیفیت نصب شدن را آزمایش ‌کنند. معمولا بین 4 تا 12 ساعت صبر می‌کنند. بعد مشاهده می‌شود که به چه اندازه تورم داشته و آن را ارزیابی می‌کنند که میزان نفوذناپذیر بودن و یا ضدآب بودن محصول را مشخص کنند.

تست MoP

یکی دیگر از آزمایش‌های سختی که روی پارکت لمینت‌ها صورت می‌گیرد، این است که کف‌پوش نصب شده را با ماپس‌های مرطوب حدود 14 ساعت قرار می‌دهند که این ماپس‌های مرطوب، آب و صابون هستند. این کمی آزمایش را سخت‌تر می‌کند؛ زیرا صابون کشش سطح آب را کم کرده و بعد از زمان سپری شده میزان نفوذ آب و میزان تورمی که ایجاد شد را ارزیابی می‌کنند.

تست یا آزمایش زندگی واقعی

این آزمایش UNILIN برای کف‌پوش‌ها انجام می‌شود که اتفاق‌ها و مشکلاتی که ممکن است در زندگی واقعی پیش بیاید را تست و آزمایش می‌کنند. مثلا ریختن هر نوع نوشیدنی روی کف‌پوش، ادرار کردن کودک و حیوانات خانگی و حتی نشت ماشین لباس‌شویی که در هر خانه‌ای امکان دارد پیش بیاید را انجام می‌دهند. با انجام این تست‌ها خریداران بیشتر به خرید این محصولات راغب می‌شوند.

مزایای خرید پارکت لمینت ضد آب

مزایای خرید پارکت لمینت ضد آب

پارکت لمینت نوع محبوبی از کف پوش ها است که شاید فکر کنید نگهداری از آن کمی مشکل است؛ ولی حتی نگهداری آن از نوع ضدآب هم مشکلی ندارد و هر نوع کف‌پوش یک شرایط به خصوصی برای حفظ و نگهداری و ماندگاری بیشتر دارد و مواردی که ممکن است به آن آسیب وارد کند. البته در خرید این نوع کف‌پوش پارکت لمینت نمی‌توان از مزایای آن چشم‌پوشی کرد که عبارت‌اند از:

  • نصب راحت و ساده
  • سازگاری با محیط‌زیست
  • تنوع و زیبایی
  • عایق دما و صدا
  • انعطاف‌پذیری در کاربردها
  • نظافت آسان
  • مناسب‌ترین پوشش کف برای کودکان، حیوانات خانگی

خرید پارکت لمینت ضد آب

این نوع کف‌پوش‌ها از لایه‌هایی ساخته شده است که مقاومت بالایی در مقابل آب دارند؛ ولی معمولا ضد آب نیستند. مغزی این پارکت و لمینت‌ها از HDF که از ترکیب رزین و فیبر ساخته می‌شود. یک‌لایه زیری دارد و لایه اورلی که موجب مقاومت آن در برابر آب می‌شود. زمان خرید پارکت لمینت ضد آب می‌توانید مطمئن باشید که پوشش ضد آب است. یعنی اگر برای مدت کوتاه آبی روی آن ریخته شد نگران نباشید. حتی در مناطق شرجی که رطوبت بالایی هم دارد استفاده از این پارکت لمینت‌ها بلامانع است.

زیرا به‌خاطر ساختار و لایه‌لایه بودن آن و حتی پارکت‌های چوبی رطوبت در فضای این محصول جمع نمی‌شود تا موجب خرابی و تخم‌گذاری حشرات شود. تنها زمانی باید نگران این پارکت‌ها باشید که آب به زیر نشت کرده باشد. باید زمان نصب این کف‌پوش‌ها تمام مسائل ضروری را موردتوجه قرار دهید از جمله سالم بودن لوله‌های آب در فصل‌های سرد و از چکه کردن آب از شوفاژها هم اطمینان حاصل کنید. پس آبی که از زیر کف به کف‌پوش برسد بیشتر باعث خرابی می‌شود تا آبی که از سطح روی پارکت لمینت می‌ریزد.

کلام آخر

دکوراسیون زنبق، برترین نوع دکوراسیون داخلی را از جمله طراحی، تولید و اجرا را در اختیار مشتریان محترم زنبق قرار می‌دهد. این مجموعه، کناف، پارکت، کاغذ دیواری را هم به مجموعه خود اضافه کرده است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button