کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک رنگ پولیشی و رنگ پلی‌اورتان

انواع کابینت آشپزخانه

کابینت‌های آشپزخانه از مهم‌ترین و اصلی‌ترین المان‌هایی هستند که در دکوراسیون‌های داخلی طراحی می‌شوند. آشپزخانه یک مکان پر رفت‌وآمد در منزل محسوب می‌شود که باید در طراحی اصولی و صحیح کابینت‌ها و حتی در بازسازی‌های ساختمان‌ها موردتوجه قرار بگیرد. البته باید به بودجه و سلیقه فرد هم توجه شود تا بهترین گزینه را انتخاب کرد. یکی از نمونه کابینت‌های آشپزخانه‌ها کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک هستند که در این مطلب به آن می‌پردازیم.

کابینت کلاسیک

این مدل کابینت‌ها بسیار محبوب بوده و به دلیل طرف‌داران زیادی که دارند از نوع پرفروش کابینت‌ها محسوب می‌شود. کابینت‌ها دارای ظاهری تجملی و اشرافی بوده که در متریال ساخت آن‌ها از چوب یا روکش چوب استفاده می‌شود و دارای دکوری‌های زیبا برای تزیین است. این کابینت‌ها برای آشپزخانه‌های بزرگ مناسب هستند. در کابینت‌های کلاسیک طراحی هود به طریقی است که در جلوی دید نبوده و با یک قاب پوشیده می‌شود. تمام وسایل مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی داخل کابینت‌ها قرار می‌گیرند. کابینت‌های کلاسیک دارای دستگیره‌های شیک و زیبایی است.

کابینت نئوکلاسیک

افرادی که مدل‌های سنتی و تجملی و مدل کابینت‌های ساده و مدرن را نمی‌پسندند، می‌توانند برای زیبایی آشپزخانه‌های خود از کابینت‌های نئوکلاسیک استفاده کنند. در این کابینت‌ها سادگی کابینت مدرن و زیبایی کابینت کلاسیک ترکیب شده است از ترکیب این دو مدل کابینت نئوکلاسیک به وجود می‌آید که برای آشپزخانه‌هایی که دارای متراژ کمی است، استفاده می‌شوند. این کابینت‌ها دارای طرح‌های ساده روی کابینت است، از اشکال منحنی ساده و دایره‌ای که رنگ‌بندی‌های متنوعی دارد، استفاده می‌شود. مدل کابینت بسیار شیک و کاربردی بوده و طرف‌داران زیادی دارد.

کابینت نئوکلاسیک

در ساخت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک از چه متریالی استفاده می‌شود؟

همان‌طور که می‌دانید بهترین کابینت‌ها از چوب طبیعی ساخته می‌شوند و بهترین نوع کابینت کلاسیک هم از چوب تهیه می‌شوند. به همین دلیل از کابینت‌های کلاسیک و نئوکلاسیک از نوع کابینت‌های گران‌قیمت محسوب می‌شوند و نسبت به چوبی که در ساخت آنها به‌کاررفته و مدل انتخابی دارای قیمت‌های متفاوتی است. متریال دیگری که در ساخت این دو کابینت به کار می‌رود روکش‌های چوب است که از جنس ام‌دی‌اف هستند. روی آنها را با روکش‌های چوب طبیعی می‌پوشانند که زیبایی و جذابیت آنها مانند کابینت‌های تمام چوب است و فقط مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند.

مواد اولیه دیگری که در ساخت کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده می‌شود، ام‌دی‌اف خام است که با ماشین cnc منبت‌کاری شده و به آن رنگ پولیشی می‌زنند. به این کابینت‌های رنگ پولیشی بعد از رنگ سنباده می‌زنند و در یک محیط استریلیزه دوباره رنگ می‌خورد و چندین بار رنگ‌آمیزی تکرار می‌شود تا کابینتی شفاف به وجود بیاید.

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان

معمولا کابینت‌های آشپزخانه را در مدل‌های متنوع با جنس‌های مختلف می‌سازند کابینت‌های رنگ پلی‌اورتان را به سبک نئوکلاسیک تولید می‌کنند که دارای ظاهری زیبا و استحکام زیادی است. کلاسیک و نئوکلاسیک با رنگ پلی‌اورتان معمولا از مغزی ام‌دی‌اف یا چوب تولید می‌شوند و بعد روی آنها را با رنگ پلی‌اورتان می‌پوشانند. این کابینت‌ها در سه مدل مات، براق و نیمه براق در بازار وجود دارند که دارای تنوع رنگی بسیار زیادی بوده و می‌تواند تمام سلیقه‌ها را جوابگو باشد.

در مورد کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک رنگ پولیشی هم به همین صورت است که مغزی از چوب ام‌دی‌اف بوده بر روی سطح آن را رنگ پولیشی می‌زنند. بعد از سمباده کشیدن باید در یک مکان استریلیزه و تمیز چندین مرتبه رنگ پولیشی بخورد تا رنگ آن براق و شفاف شود و مانند یک‌لایه شیشه‌ای دیده شود. کابینت‌های پولیشی از ترندترین و به‌روزترین کابینت‌های نئوکلاسیک محسوب می‌شود.

تفاوت کابینت پلی‌اورتان و کابینت پولیشی

همان‌طور که توضیح داده شد کابینت‌های پلی‌اورتان کابینت‌های هستند که دارای روکش رنگی یا لاکی مانند به نام پلی‌اورتان هستند. این کابینت جنس بدنه یا سبک متفاوتی ندارد. فقط به دلیل سطحی که با رنگ لاکی یا ماده پولیشی پوشیده شده بهترین کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک پلی‌اورتان گفته می‌شود. تنوع رنگی بسیار بالایی دارد که در مدل‌های رنگی محلول در آب یا محلول در روغن در بازار یافت می‌شوند. البته تفاوت بین محلول در آب یا روغن در طرز خشک‌شدن و غلیظ بودن آن است.

سخن پایانی

اگر می‌خواهید یک آشپزخانه متنوع و شیک داشته باشید که ترکیبی از سبک مدرن و سنتی باشد از کابینت‌های کلاسیک و نئوکلاسیک استفاده کنید. البته کابینت نئوکلاسیک تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است و می‌تواند بهترین انتخاب باشد. برای اجرای هر نوع کابین به‌صورت درست و اصولی به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button