رنگ سفید بهترین رنگ برای کابینت‌های نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک سفید

هنگام ورود به آشپزخانه  کابینت‌ها اولین چیزی هستند که مورد توجه قرار می‌گیرند.. استفاده از کابینت نئوکلاسیک سفید باعث زیبایی و تمیزی آشپزخانه می‌شود. زیرا این رنگ اثرات روحی و روانی خاصی دارد و باعث ایجاد آرامش و امنیت در محیط می‌گردد. این مقاله از سایت دکوراسیون داخلی زنبق قصد دارد دلایل محبوبیت کابینت سفید نئوکلاسیک را بررسی نماید.

چرا رنگ سفید بهترین رنگ برای کابینت‌های نئوکلاسیک است؟

طراحان دکوراسیون داخلی در انتخاب رنگ کابینت‌ها عوامل مختلفی مانند ابعاد آشپزخانه، نور، وسایل آشپزخانه و دکور خانه را در نظر می‌گیرند. به دلیل انعکاس نور از سطح کابینت‌های سفید، فضای آشپزخانه بزرگ‌تر و روشن‌تر دیده می‌شود. بنابراین به‌کاربردن این رنگ در محیط‌های کوچک باعث دلبازتر شدن فضا می‌گردد.

اما دلیل اصلی استفاده از کابینت‌های سفید در سبک نئوکلاسیک این است که هیچگاه از مد نمی‌افتند  و سازگاری بسیار خوبی با رنگ‌های دیگر دارند. این کابینت‌های دارای حکاکی‌های ظریف و ساده‌ای هستند که بسیار زیبا و چشم‌نواز می‌باشند. و درصورت سفید بودن رنگ کابینت‌ها این حکاکی و تزیینات بیشتر جلوه می‌کنند.

بهترین روش برای اینکه کابینت‌های سفید به‌مرورزمان باعث یکنواختی در محیط نشوند، این است که آنها را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید. معمولاً رنگ سفید را می‌توان در کنار طیف وسیعی از رنگ‌ها به کار برد. مثلاً بهره‌گیری از پیشخوان‌های با متریال سنگ طبیعی با رنگ تیره می‌تواند جلوه بیشتری به فضا داده و جذابیت محیط را افزایش دهد. همچنین می‌توانید از دستگیره‌هایی به رنگ طلایی و یا مشکی که دارای رنگ متضادی هستند استفاده کنید تا تنوعی ملیح و دوست‌داشتنی در فضای آشپزخانه ایجاد کنید.

ترکیب کابینت نئوکلاسیک سفید  با رنگ‌های دیگر

بیشتر معماران و طراحان دکور برای ایجاد تنوع در محیط از رنگ‌های متضاد استفاده می‌کنند. اگر شما فکر می‌کنید استفاده از رنگ سفید مطلق در طراحی کابینت‌ها باعث ایجاد خستگی می‌شود، می‌توانید کابینت‌ نئوکلاسیک سفید را با رنگ دیگری ترکیب کنید؛ اما سؤالی که در اینجا مطرح می‌شود این است که رنگ سفید با چه رنگی ترکیب شود؟

آمار فروش کابینت‌های نئوکلاسیک دو رنگ، در سال‌های اخیر گویای این مطلب است که ترکیب کابینت‌های رنگ سفید با رنگ‌های تیره مانند طوسی، خاکستری، کرم، نسکافه‌ای، سرمه‌ای و رنگ چوب طرف‌داران بسیار زیادی داشته‌اند. در طراحی کابینت‌های دو رنگ معمولاً از تکنیک‌های زیر استفاده می‌کنند:

  1. کابینت‌های دیواری را به رنگ سفید و کابینت‌های زمینی را به رنگ تیره انتخاب می‌کنند.
  2. اگر قرار باشد رنگ صفحه کانتر سفید انتخاب شود کابینت زمینی آن را تیره در نظر می‌گیرند.
  3. رنگ کابینت هود و یا رنگ جزیره را متفاوت از رنگ دیگر کابینت‌ها انتخاب می‌کنند.
  4. از صفحه کابینت سرامیکی یا سنگ طبیعی با رگه‌های تیره استفاده می‌کنند.
 کابینت سفید نئوکلاسیک
کابینت سفید نئوکلاسیک

معرفی بهترین ترکیب رنگی کابینت سفید نئوکلاسیک

امروزه استفاده از کابینت‌های دو رنگ در فضای آشپزخانه مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. با این ترفند می‌توان دکور آشپزخانه را با دکوراسیون داخلی و لوازم و وسایل موجود در خانه به راحتی هماهنگ نمود. در ادامه به معرفی پرفروش‌ترین ترکیب رنگی کابینت‌ها می‌پردازیم.

·         کابینت نئوکلاسیک طوسی -سفید: دو رنگ سفید و طوسی جزو خانواده رنگ‌های خنثی محسوب می‌شوند و رنگ‌های دیگر را در کنار خود به‌راحتی می‌پذیرند. رنگ طوسی تناژهای مختلفی دارد و مشتری بر اساس سلیقه خود می‌تواند آنها را انتخاب نماید.

·         کابینت نئوکلاسیک سفید – قهوه‌ای: رنگ قهوه‌ای جزو رنگ‌های پرطرف‌دار، زیبا و بی حاشیه است که به دلیل تضاد با رنگ سفید، فضای آشپزخانه را گرم و جذاب نشان می‌دهد.

·         کابینت نئوکلاسیک سبز و سفید: رنگ سبز باعث ایجاد طراوت و شادابی می‌شود رنگ سفید هم حس آرامش ایجاد می‌کند. استفاده از این دو رنگ در کنار هم سبب ایجاد کنتراست شده و فضای آشپزخانه را بسیار دلنشین می‌کند. کابینت نئوکلاسیک سفید و سبز انتخاب مناسبی برای افراد شاد و پرانرژی می باشد.

·         کابینت نئوکلاسیک طلایی و سفید: رنگ سفید کابینت‌ها در کنار تزیینات ظریف و ساده کابینت‌های نئوکلاسیک با رنگ طلایی، باعث ایجاد حس تجمل و اشرافیت در محیط می‌گردد. این ترکیب رنگ با آرامشی که در محیط ایجاد می‌کند چهره‌ای زیبا و جدید به دکور آشپزخانه می‌بخشد.

نتیجه‌گیری

رنگ سفید به دلیل خاصیت معجزه‌آسایی که دارد با هر رنگی از طیف خنثی، گرم و یا متضاد ترکیب شده و زیبایی و جذابیت خاصی در محیط ایجاد می‌کند. کابینت‌های رنگ سفید به محیط آشپزخانه آرامش و صلح را هدیه می‌دهد. برای اینکه بتوانید طراحی ماندگار در آشپزخانه خود ایجاد کنید بهتر است از تخصص و مهارت تیم خلاق و کاربلد شرکت دکوراسیون داخلی زنبق بهره مند شوید. برای این منظور با واحد پشتیبانی شرکت زنبق تماس بگیرید.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button