کابینت مدرن سوپر مات، هایگلاس و طرح برجسته

کابینت مدرن سوپر مات، هایگلاس و طرح برجسته

کابینت‌های مدرن

آشپزخانه‌ها نقش قلب خانه را بازی می‌کنند که درون آن کابینت‌ها تاثیر زیادی روی ظاهر و حتی کاربردی‌بودن آنها دارد. کابینت‌ها معمولا بخش بیشتری از آشپزخانه‌ها را اشغال می‌کنند و علاوه بر اینکه مکان قرارگرفتن اسباب و وسایل موردنیاز در آشپزخانه‌ها هستند، از لحاظ زیبایی هم از سالن‌ها و پذیری‌های خانه‌ها دیده می‌شوند و در زیبایی بصری هم بسیار نقش دارند. نمونه‌هایی از کابینت‌هایی که بسیار طرف‌دار دارند کابینت مدرن سوپر مات، هایگلاس و طرح برجسته است که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و در زیبایی محل زندگی هم بسیار تاثیر گذار هستند.

کابینت مدرن سوپر مات

باتوجه‌به تنوع که در ساخت کابینت‌ها وجود دارد، هر کابینت دارای زیرمجموعه‌های مختلفی است. کابینت سوپر مات از نمونه‌های کابینت هایگلاس است و بدون دستگیر تولید می‌شوند. در اصل دستگیره‌های مخفی دارند که از کابینت‌های مدرن هم محسوب می‌شوند. در این مدل معمولا از هودهای شومینه‌ای استفاده می‌شود و در کابینت‌های هایگلاس مات هود آن به روش مخفی بوده وزیر کابینت‌ها طراحی می‌شوند.

صفحه‌های روی کابینت و حتی جزیره‌ها از جنس کورین که دارای رنگ کرم است، ساخته می‌شوند. کابینت مدرن سوپرمات هایگلاس مانند دیگر کارهای سبک مدرن دارای طرح و ابزار خوردگی و حتی تاج نیستند. این موارد از خصوصیات کابینت‌های مدرن محسوب می‌شوند.

مزایای کابینت مدرن سوپر مات

برای این که از نمونه‌های متنوع کابینت‌ها انتخاب کنید، ابتدا باید نیاز خود را بدانید و طبق بودجه و اندازه و متراژ آشپزخانه نوع مناسبی از کابینت‌ها را انتخاب کنید. کابینت‌های هایگلاس مات امروز بسیار طرف‌دار دارد. اما باید قبل از انتخاب کابینت‌های آشپزخانه مواردی را موردتوجه قرار دهید. در این مطلب چند نمونه از مزایای استفاده از کابینت مدرن سوپر مات، هایگلاس را برای شما بیان می‌کنیم که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کابینت مدرن سوپر مات معمولا کثیفی و آلودگی‌ها را کمتر نشان می‌دهد.
  • کابینت هایگلاس مات را بیشتر افراد شیک پسند انتخاب می‌کنند. زیرا جلوه ویژه و خاصی با آشپزخانه‌ها می‌دهد.
  • تمیزکردن این کابینت‌ها بسیار راحت است.
  • کابینت‌ مدرن سوپر مات، هایگلاس در آشپزخانه‌هایی با متراژ بالا استفاده می‌شود.
  • مقاومت کابینت مدرن سوپر مات در مقابل خط‌وخش خیلی زیاد است.

مزایای کابینت مدرن سوپر مات

چرا از کلمه مات به‌جای سوپر مات استفاده می‌کنیم؟

کابینت‌ها یا از چوب‌های طبیعی ساخته می‌شوند و یا از فراورده‌های چوب و دیگر متریال‌ها که هر کدام دارای ویژگی‌های خاصی هستند. رنگ‌های ام‌دی‌اف معمولا رنگ ماتی دارند که با رنگ‌های هایگلاس متفاوت هستند و می‌توان به‌راحتی از هم شناسایی کرد. رنگ‌های سوپرمات در وسط و میان این دودسته قرار گرفته و مات نیستند. حتی هایگلاس هم به همین دلیل موردتوجه و اهمیت قرار گرفته است.

کابینت‌های هایگلاس دارای روکش سلفونی است و کاملا براق که اگر این روکش سلفونی را نداشته باشد، در بین رنگ‌های مات و براق قرار می‌گیرد. از رنگ‌های سوپر مات برای مدل کابینت‌های سفارشی هم استفاده می‌شود.

کابینت به سبک مدرن

برای تولید و ساخت کابینت سوپر مات هایگلاس از مواد اولیه زیادی استفاده می‌کنند تا یک کابینت زیبای هایگلاس تولید شود. از جمله متریال استفاده در ساخت کابینت‌ها عبارت‌اند از:

کابینت‌های هایگلاس

هایگلاس از جدیدترین متریال که در ساخت کابینت‌های ایرانی استفاده می‌شود، سطحی براق و درخشان دارد که برای خانه‌هایی کوچک بسیار گزینه مناسبی است. مواد ساخت این های گلس‌ها ام‌دی‌اف خام است. مواد خارجی برای روکش آن استفاده می‌شود که به نام روکش پلکسی‌گلاس نام دارد و روکش شیشه‌ای هم گفته می‌شود.

کابینت سوپر مات، هایگلاس

از بهترین و مدرن‌ترین روکش‌های استفاده شده سوپرمات ها هستند که برای آنهایی که دارای نور کافی هستند، مناسب است. زیرا بازتاب نور ندارد. روکش مات باعث دوام و استحکام این کابینت‌ها شده و باید رنگ مناسب برای محیط خود تهیه کنید تا بتوان از آن لذت ببرید.

کابینت ام‌دی‌اف مدرن

این کابینت‌ها به دلیل رنگ‌بندی زیاد و قیمت مناسبی که دارند، در ساخت کابینت‌ها به کار می‌روند. برای ایجاد سبک مدرن در این کابینت‌ها از روکش ملامین استفاده می‌شود که در صورت نگهداری درست مقاومت بالایی داشته و وضعیت خش و آب است که بستگی به نوع روکش دارد.

سخن پایانی

کابینت مدرن سوپر مات، هایگلاس‌ها از چوب ام‌دی‌اف تولید می‌شوند، تنوع آن در روکشی است که در آن استفاده شده است. روکش کابینت هایگلاس از پلاستیکی براق است که باعث زیبایی زیاد این کابینت‌ها شده است

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button