کابینت سوپرمارکت آشپزخانه

کابینت سوپرمارکت آشپزخانه

کابینت‌ها بخش اصلی آشپزخانه به شمار می‌آیند، آنها نقش مهمی در استفاده بهینه از فضا و نظم بخشیدن به وسایل آشپزخانه ایفا می‌کنند. کابینت‌ها تنوع زیادی در مدل و طرح دارند؛ بنابراین به‌راحتی می‌توانید باتوجه‌به ابعاد آشپزخانه و نیازهایتان بهترین و کاربردی‌ترین نوع کابینت را انتخاب نمایید. طراحان کابینت برای استفاده بهتر از فضاهای پرت و همچنین دسترسی آسان به برخی از اقلام موجود در آشپزخانه، کابینت سوپرمارکت را طراحی کرده‌اند. در ادامه این مقاله از سایت دکوراسیون داخلی زنبق با انواع سوپرمارکت کابینت آشپزخانه آشنا خواهیم شد.

کابینت سوپرمارکت دار چیست؟

اجرای کابینت سوپری علاوه بر افزایش زیبایی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، نقش مهمی در استفاده بهینه از فضا و نگهداری وسایل آشپزخانه ایفا می‌کند. این کابینت‌های دوطرفه اقلامی مانند مواد غذایی، انواع ظروف ریز و… را در خود نگهداری کرده و از ریخت‌وپاش و بی‌نظمی در آشپزخانه جلوگیری می‌نمایند.

به‌طورکلی کابینت سوپر مارکتی به‌عنوان یک نوآوری جالب و کاربردی در طراحی فضای آشپزخانه شناخته می‌شود. این ویژگی باعث شده تا کاربر بتواند به‌راحتی و به طور هم‌زمان به وسایل و اجناس موردنیاز خود دسترسی داشته باشد.

نوع طراحی کابینت‌های سوپر مارکتی کاملاً متفاوت است آنها به‌صورت یک محفظه ساخته می‌شوند و بر روی آنها ریل‌هایی نصب می‌شود. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌راحتی کابینت را بیرون کشیده و به تمام وسایل داخلی آن به‌صورت یکجا و به صورت منظم و دسته بندی شده دسترسی داشته باشند. در حقیقت شما با یک حرکت می‌توانید کلیه فضای داخلی کابینت را مشاهده نمایید. کابینت‌های سوپری را می‌توانید در ابعاد مختلف و در بخش‌های مختلف آشپزخانه مورداستفاده قرار دارد در ادامه به بررسی انواع کابینت‌های سوپری می‌پردازیم.

کابینت سوپری زیر سینک
کابینت سوپری زیر سینک

کابینت سوپری کنار گاز

استفاده از کابینت سوپری کنار گاز، علاوه بر افزایش زیبایی در اطراف گاز، با جای‌دادن وسایل آشپزخانه مانند قابلمه‌ها، ماهیتابه‌ها، روغن، ادویه‌ها و… در خود، از ایجاد ریخت‌وپاش در آشپزخانه جلوگیری می‌کند. همچنین این کابینت دسترسی آسان به این لوازم را بیشتر کرده و به شما اجازه می‌دهد تا از فضای آشپزخانه به‌صورت بهینه‌تری استفاده کنید. به‌طورکلی استفاده از کابینت سوپرمارکت در کنار گاز مزایایی همچون دسترسی آسان به وسایل پخت‌وپز، امکان استفاده بیشتر از فضا، طراحی زیبا و هماهنگ با گاز را به شما ارائه می‌دهد.

کابینت سوپری کنار یخچال

کابینت سوپری تعبیه شده برای کنار یخچال، شبیه قفسه‌های درب یخچال طراحی می‌شود. در این قفسه‌ها می‌توانید مواد غذایی و اجناس موردنیاز خود را برای دسترسی آسان، در هنگام تهیه غذا قرار دهید. قرارگرفتن کابینت سوپری در کنار یخچال، باعث استفاده بهینه‌تر از فضای پرت آشپزخانه می‌شود. همچنین این کابینت برای شما این امکان را فراهم می‌کند که بتوانید محل قرارگیری اجناس و وسایل را به سلیقه خودتان تنظیم نمایید.

کابینت سوپری کنار سینک ظرف‌شویی

طراحی کابینت سوپری در کنار سینک آشپزخانه، یک راه‌حل هوشمندانه برای بهره‌برداری از فضای آشپزخانه است. در این کابینت می‌توانید انواع مواد شوینده را قرار دهید و دیگر نگرانی از جهت ریخته‌شدن آنها در کف کابینت نداشته باشید. کابینت سوپری تعبیه شده در کنار سینک ظرف‌شویی علاوه بر ایجاد نظم و زیبایی منحصربه‌فرد در آشپزخانه، دسترسی آسان به انواع شوینده‌ها را برای شما فراهم می‌آورد. پیشنهاد طراحان کابینت زنبق به مشتریان خود، استفاده از این نوع کابینت در فضای آشپزخانه برای دسته بندی شوینده ها است.

کابینت سوپر به‌جای ویترین

در برخی از سبک‌های مدرن، به‌جای استفاده از ویترین در آشپزخانه از کابینت سوپری بدون درب و یا کابینت سوپری درب شیشه‌ای برای قراردادن وسایل تزیینی و لوکس استفاده می‌شود. این نوع کابینت‌های دوطرفه  هم نمای ظاهری آشپزخانه را زیبا می‌کنند و هم باعث استفاده بهینه از تمام فضای آشپزخانه می‌شوند.

چیدمان وسایل در سوپر کابینت

کابینت‌ سوپرمارکت آشپزخانه در اندازه‌ها و ابعاد مختلفی طراحی و ساخته می‌شود. این اندازه‌ها بسته به نیاز شما و فضای باقی‌مانده در بین کابینت‌ها دارد. در هنگام قراردادن وسایل در این نوع کابینت‌ها حتماً محل قرارگیری آنها را در نظر بگیرد. مثلاً در کابینت‌های کنار گاز سعی کنید مواد غذایی و قابلمه‌ها را قرار دهید و در سوپر کابینت تعبیه شده در کنار سینک ظرف‌شویی مواد شوینده را قرار بدهید.

همچنین برخی از کابینت‌های سوپری جنبه تزیینی دارند. در آنها می‌توانید ظروف لوکس و تزیینی را بچینید و به این صورت این کابینت‌ها را به ویترینی برای آشپزخانه تبدیل نمایید. به‌طورکلی استفاده از این نوع کابینت‌ها راه‌حل مناسبی برای دسترسی آسان و بهینه به‌تمامی اقلام آشپزخانه است.

Zahra Namavar

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button