کابینت بدون درب و کاربرد آن در آشپزخانه

کابینت بدون درب و کاربرد آن در آشپزخانه

طراحی کابینت‌های درب‌دار و بدون درب

آشپزخانه در هر خانه‌ای از مهم‌ترین بخش‌ها به شمار می‌آید و قلب یک‌خانه محسوب می‌شود. زمانی که به دیزاین و زیبایی خانه می‌اندیشید، آشپزخانه از جمله قسمت‌هایی است که باید به آن بافکر و دقت بیشتری توجه کرد. آشپزخانه‌ها علاوه بر کاربرد و کارایی که دارند در دکوراسیون و زیبا شدن خانه هم بسیار نقش مهمی ایفا می‌کنند؛ زیرا تمامی جذابیت و زیبایی آنها به نوع معماری و طرح و فرم کابینت‌ها بستگی دارد. کابینت‌های درب‌دار بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرند. ولی بهتر است با انواع کابینت بدون درب هم در این آشپزخانه‌ها آشنا شوید.

کابینت‌های بدون درب

زمانی که نوبت به طراحی و دکوراتیو آشپزخانه می‌رسد، می‌توان انتخاب‌ها و گزینه‌های زیادی را در نظر گرفت؛ مانند آشپزخانه بدون اپن، آشپزخانه بدون درب، کابینت‌های بدون درب، آشپزخانه با اپن جزیره، کابینت‌ها بدون دستگیره و … که می‌توان در طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌ها به کاربرد و هیچ مالکی بدون اینکه این موارد را در نظر بگیرد، نمی‌تواند به زیبایی آشپزخانه‌ها فکر کند. کابینت بدون درب هم از جمله مدل‌های کابینت‌ها است که در بعضی از مواقع در برخی از آشپزخانه‌ها به کار برده می‌شود.

البته بعضی از عوامل مانند گردوغباری که روی ظرف‌ها و وسایل داخل کابینت‌ها می‌نشیند و بیشتر افراد را از داشتن این نوع کابینت‌ها منصرف می‌کند. اگر بخواهیم با دلیل موجه توضیح دهیم می‌توان گفت درب کابینت‌های آشپزخانه در زیبایی کابینت و جذابیت آشپزخانه‌ها نقش دارد و اگر آشپزخانه لوکس و جذابی داشته باشید، منزل شما هم زیباتر و شیک‌تر جلوه می‌کند.

البته کابینت‌های بدون درب به مکان و محیط شما یک حس نشاط و سادگی را می‌دهد و یک روش مناسب برای جلوه‌دادن لیوان‌ها و ظروف شیک شما هم به کار می‌رود که می‌توان گفت از لحاظ دکوراتیو کاربرد دارد.

ویژگی کابینت‌های بدون درب

ویژگی کابینت‌های بدون درب

اگر فردی تمایل دارد حداقل یک یا دو کابینت خود را بدون درب سفارش دهد، این کابینت‌ها به‌صورت جداگانه یا در کنار دیگر کابینت‌های درب‌دار می‌تواند در آشپزخانه شما خودنمایی کند. البته در زمان استفاده از این کابینت بدون درب باید نکاتی را هم در نظر گرفت و اینکه فضا و محیط خانه همیشه باید تمیز و مرتب باشد. زیرا در غیر این صورت شلوغی و نابسامانی ایجاد می‌شود. اگر تمایل دارید کابینتی بدون درب داشته باشید نباید تمام کابینت‌ها را به این روش سفارش دهید و می‌توان قسمتی از کابینت‌ها به این روش طراحی شود.

زیرا با ترکیب کابینت‌های درب‌دار و بدون درب در کنار هم یک جلوه بسیار جذاب و زیبایی خواهید داشت و یک فضای جدا برای نمایش‌دادن لوازم و ظروف شیک شما ایجاد می‌شود. در بعضی از مواقع هم می‌توان متریال کابینت‌های بدون درب را با دیگر کابینت‌ها متفاوت انتخاب کرد. محبوبیت کابینت بدون درب برای این است که دیزاین و چیدمان دکوراسیون آشپزخانه را بدون ایجاد ظاهری منفی بسیار کاربردی می‌کند. با طراحی یک کابینت بدون درب می‌توانید ترکیب ابزار و وسایل شیشه‌ای و سرامیکی را در آن به نمایش بگذارید و وسایلی مانند ماگ‌ها، لیوان قهوه و چای، ظرف‌های شیشه‌ای هنری زیبا و حتی کتاب‌های آشپزی را در آن قرار دهید.

نکات مهم در مورد کابینت‌های بدون درب

باتوجه‌به کاربردی‌بودن و دکوراتیو این نوع کابینت‌ها باید گفت دارای معایبی هم هستند از جمله نکات مهم در مورد کابینت بدون درب می‌توانی موارد را نام برد که عبارت اند از:

  • از معایب عمده این کابینت‌ها این است که محتویات داخل آن به طور کامل مشخص است پس همیشه باید تمیز و منظم باشد و گردگیری باید هر روزه انجام شود.
  • اگر ابعاد آشپزخانه شما محدود است و فضای کمی در اختیار دارید استفاده از این نوع کابینت‌ها موجب بزرگتر دیده شدن آشپزخانه می‌شود.
  • با استفاده از این نوع کابینت‌ها می‌توان در چیدمان محیط آشپزخانه خلاقانه رفتار کرد.
  • می‌توان تمامی کابینت‌های بالا یا همان دیواری را بدون درب طراحی کرده و یا بخشی از کابینت‌ها را این مدلی طراحی کرد.
  • اگر برخی از ابزار و وسایل آشپزخانه را زیاد استفاده می‌کنید و باید درب کابینت را بارها باز و بسته کنید می‌توانید وسایل موردنیاز را در کابینت‌های بدون درب قرار دهید تا راحت‌تر مورداستفاده شما قرار بگیرد.

کلام پایانی

استفاده‌کردن از کابینت بدون درب در ترکیب کابینت‌های درب‌دار در آشپزخانه می‌تواند به زیبایی این مکان‌ها اضافه کند و از این نوع کابینت‌ها برای جلوه بیشتر آشپزخانه‌ها بهره ببرید و با یک نورپردازی در داخل کابینت‌ها می‌توان وسایل آن را جلوه بهتر و بیشتری داد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button