کابینت استیل مدرن‌ترین نوع کابینت

کابینت استیل مدرن‌ترین نوع کابینت

کابینت‌های استیل

از بهترین وسایلی که می‌توان در آشپزخانه‌ها مشاهده کرد، کابینت‌ها هستند. افراد همیشه سعی می‌کنند از کابینت‌های شیک و لوکس در این مکان استفاده کنند. کابینت‌ها دارای انواع مختلفی از جنس چوب، ام‌دی‌اف و هایگلاس  هستند که البته کابینت ام‌دی‌اف امروزه بسیار رایج است. اما اگر دنبال یک کابینت منحصربه‌فرد هستید که با سبک‌های مدرن هم همخوانی داشته باشد، می‌توانید از کابینت استیل که مدرن‌ترین نوع کابینت‌ها است استفاده کنید. کابینت‌ها انواع مختلفی دارند و تنوع قیمت آنها هم متنوع است.

منظور از کابینت استیل چیست؟

این کابینت‌ها در دسته‌بندی کابینت‌های فلزی قرار دارند که به طور کامل از جنس استیل است و در صنعت و در مصرف‌های خانگی خاص از آنها استفاده می‌شود. از نوع کابینت‌های گران‌قیمت محسوب می‌شود که در منازل مسکونی از آن زیاد استفاده نمی‌شود. البته امروزه به دلیل ویژگی بسیار درخشنده و زیبا بودن این کابینت‌ها دارای سبک مدرن نیز هستند.

طراحان از تعدادی از این کابینت‌های استیل به روش ترکیبی در دکوراسیون‌های داخلی استفاده می‌کنند. استیل یک فلز باارزش و زیبا است و بسیار مقاوم که به دلیل درخشندگی که دارد نور را بازتاب می‌کند. استیل از آلیاژ آهن و کربن تشکیل شده که دارای ۱۰، ۵ درصد کروم است که هرچه کروم در این آلیاژ استیل زیاد باشد مقاومت در مقابل خوردگی و زنگ‌زدگی هم بیشتر می‌شود.

مهم‌ترین کاربرد کابینت استیل

همه کالاها و محصولات دارای مزایا و معایب خاص خود هستند کابینت استیل هم این خصوصیت را دارد و کاربردهای ویژه که مخصوص این کالا است را دارند. کاربرد استیل را می‌توان در مصرف صنعتی نام برد که به دلیل مقاومتی که این کابینت‌ها دارند می‌توان آن‌ها را خیلی راحت ضدعفونی و حتی شست. بدون اینکه نگران زنگ‌زدگی و یا آسیب جدی به این کابینت‌ها شویم. البته استیل در مصارف خانگی به‌صورت خیلی کم مورداستفاده قرار می‌گیرد.

زیرا یک فلز گران‌قیمت است و کابینتی که از این جنس ساخته می‌شود، دارای قیمت بسیار بالایی است. به دلیل درخشندگی زیاد و جلوه‌ای که دارد، اگر به‌صورت زیاد و بیش از حد از آن استفاده شود، موجب براق و درخشان شدن آشپزخانه می‌شود. در سبک مدرن می‌توان از تعداد کمی از این کابینت برای زیبایی آشپزخانه استفاده کرد. مخصوصا اگر آشپزخانه دارای کابینت‌های چوبی باشد که با ترکیب  استیل بسیار سبک مدرن و زیبایی می‌شود و آشپزخانه‌ای مدرن ایجاد می‌شود.

مزایای کابینت‌های استیل

مزایای کابینت‌های استیل

گفته شد که این کابینت‌ها تمام از جنس استیل ساخته شده‌اند یا از قرارگرفتن ورق‌های فلز روی تخته‌های چوب تولید می‌شوند که دارای مزایای خاص خود هستند. این مزایا عبارت‌اند از:

 • دارای طول عمر بالایی نسبت به دیگر کابینت‌ها هستند.
 • اگر درست و اصولی نگهداری شوند سالیان سال مانند روز اول بدون پوسیدگی یا رنگ‌ورو رفتگی باقی می‌ماند.
 • برای تمیزی این کابینت‌های استیل باید از یک دستمال نخی استفاده شود و اگر لکه چربی روی آن است از اسپری‌های پاک‌کننده کمک گرفت.
 • آشپزخانه‌هایی که به طور مکرر با آب سروکار دارند این کابینت‌ها گزینه مناسبی هستند.
 • به دلیل وجود نیکل و کروم در ساختار استیل این کابینت‌ها در برابر لکه یا حرارت و زنگ‌زدگی مقاوم هستند.
 • از مزیت مهم این کابینت‌ها این است که می‌تواند با انواع متریال‌ها مانند چوب و سنگ هماهنگ شود یعنی می‌توان به‌صورت ترکیبی از این کابینت‌ها استفاده کرد.
 • نصب این کابینت‌ها بسیار راحت و آسان است هزینه تعمیر و نگهداری کمی دارد.
 • استیل ضدزنگ بوده و در مقابل رطوبت و نم دچار زنگ‌زدگی و خوردگی نمی‌شود.

معایب استفاده از کابینت‌های استیل

با تمام مزایای که برای این کابینت استیل بیان شد دارای معایبی هستند که به آن اشاره می‌کنیم. این معایب شامل موارد زیر می‌شوند:

 • از معایب عمده این کابینت‌ها این است که سطح آن‌ها در مقابل خط‌وخش دوامی ندارد و برای تمیزکردن آن نباید از سیم ظرف‌شویی استفاده کرد.
 • روی این کابینت‌ها اثر لکه و انگشت به جا می‌ماند که می‌توان با دستمال مرطوب آن را تمیز کرد.
 • دارای طرح و شکل خاصی نیستند و به‌صورت ساده استفاده می‌شوند.
 • زمان قراردادن ظرف یا شی روی این کابینت‌ها صدای زیادی تولید می‌شود.
 • اگر استیل این کابینت از متریال باکیفیت نباشد و مراقبت درست انجام نشود باگذشت زمان کدر شده و دیگر درخشان نمی‌شود.
 • قیمت بسیار گرانی است و قدرت و توانایی رنگ‌پذیری ندارد.

سخن آخر

کابینت استیل طرف‌داران خاصی دارد از جمله مدرن‌ترین و گران‌ترین کابینت‌ها محسوب می‌شود. به دلیل مقاوم‌بودن در مقابل آب و شوینده‌ها بیشتر در صنعت از آن استفاده می‌شود. مانند: آزمایشگاه‌ها، آشپزخانه‌های صنعتی و کارخانه‌ها که این نوع استیل اگر با مواد غذایی سروکار داشته باشد، ضرری برای انسان ندارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button