چگونه خانه خود را دلبازتر کنیم؟

چگونه خانه خود را دلبازتر کنیم؟

تغییر دکوراسیون

امروزه بیشتر خانه‌ها برخلاف قدیم آپارتمان‌های کوچک یا بزرگ هستند. در بعضی از مواقع می‌توان به‌راحتی با چند تغییر کوچک و مناسب فضا و محیط خانه را تغییر داده و آن را به یک‌خانه دلباز تبدیل کرد. در این آپارتمان‌های کوچک نوع چیدمان و سبک دکوراسیون دارای اهمیت زیادی است. زیرا دارای آشپزخانه کوچک، پذیرایی و اتاق‌های جمع‌وجور و کوچکی هستند و فضاهای محدودی برای ایجاد تغییروتحول وجود دارد. معمولا افراد برای به‌وجودآوردن یک دکور زیبا و مناسب در خانه دچار مشکلاتی می‌شوند. در این مقاله متوجه می‌شویم که چگونه خانه خود را دلبازتر کنیم.

نورپردازی و طرز روشنایی در دلبازتر شدن خانه موثر است؟

یکی از نکاتی که معمولاً در تمام محیط‌های خانه و دکوراسیون‌های داخلی موردتوجه و اهمیت قرار می‌گیرد،، میزان نورپردازی در آن مکان است. زیرا هر چه میزان نورگیری مناسبی در خانه باشد، محیط خانه شادتر و شاداب‌تر جلوه می‌کند. اما اگر موقعیت خانه طوری باشد که از لحاظ نور طبیعی مناسب نباشد، می‌توان از لامپ‌ها و لوسترهای زیبا با رنگ‌بندی‌های متنوع و حتی با قراردادن آباژور در اتاق‌خواب میزان نور موردنیاز خانه‌ها را تامین کرد.

در این خانه‌ها نباید از رنگ‌های تند در دکوراسیون خانه استفاده کرد. حتی از رنگارنگ کردن اتاق‌خواب و حتی استفاده‌کردن از گیاهان آپارتمانی بزرگ باید پرهیز کرد. استفاده از رنگ‌های تند آرامش افراد خانه را کاهش می‌دهد. استفاده‌کردن از وسایل و ابزارهای بزرگ فضای زیادی را اشغال می‌کند. پس می‌توان با رعایت‌کردن نکات ساده فهمید که چگونه خانه خود را دلبازتر کنیم.

چند ایده عالی و مناسب برای دلبازتر کردن خانه‌ها

چیدمان و دکور کردن خانه‌های کوچک با فضاهای کم امروز از دغدغه‌های بیشتر خانواده‌ها محسوب می‌شود. آنها به دنبال راهکارهایی هستند که بتواند مفید و سودمند باشد و راهی برای اینکه خانه خود را دلبازتر کنند. در این مقاله چند راهکار برای این منظور ارائه می‌کنیم. این راهکارها عبارت‌اند از:

اهمیت پشت میزناهارخوری

از فضاهای قناس بهترین استفاده را بکنید

یکی از راهکارهای مناسبی که می‌توان در منازل کوچک انجام داد تا این محیط‌ها دارای شکل و ظاهری زیباتر شوند، این است که از گوشه‌ها و زاویه‌های منزل که دارای قناسی است، استفاده کرد. می‌توان با راهکارهایی این فضاها را به یک اتاق کار یا اتاق‌خواب‌های کوچک تبدیل کرد. در بعضی از خانه‌ها حتی زیر پله‌های خود را به‌عنوان یک میز کار طراحی می‌کنند که برای مطالعه یا کارهای خود از آن استفاده می‌کنند. پس زمانی که فضای شما کم است می‌توان از کوچک‌ترین قسمت‌ها هم بهترین استفاده‌ها را انجام داد.

استفاده از میزهای تاشو و دیواری

از راهکارهایی که می‌توان از طریق آن فهمید که چگونه خانه خود را دلبازتر کنیم این است که از میزهای تاشو استفاده کنیم. در این خانه‌های کوچک می‌توان میزهای ناهارخوری و یا مطالعه را طوری طراحی کرد که بعد از استفاده از آن را جمع کرده و به دیوار متصل کرد با این کار موجب می‌شوید، فضای منزل شما بیشتر شده و با وسایل اضافی فضا را اشغال نکنید.

دیوارها و سقف‌ها

همان‌طور که می‌دانید در دکوراسیون‌های داخلی نقش دیوار و سقف نیز دارای اهمیت است. زیرا استفاده‌کردن از دیواری با رنگ‌های مناسب و ساده در ایجاد یک فضای شاد و گسترده موثر است. خانه‌هایی که دارای مساحت و متراژ کمی هستند را نباید رنگارنگ کرده، بلکه باید با کاغذ دیواری‌های ساده که رنگ‌هایی روشن و مناسبی دارند، طوری طراحی کرد که خانه دلبازتر دیده شود.

از اشیای بزرگ استفاده نکنید

خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک با وجود فضاهای کم نباید از گلدان‌های حجم‌دار و مجسمه‌های بزرگ استفاده کرد حتی استفاده‌کردن از مبل‌های درشت و میزهایی که دارای بدنه یکدست هستند باید پرهیز کرد. زیرا این وسایل در خانه‌های بزرگ بیشتر جلوه می‌کند؛ ولی در خانه‌های کوچک احساس خفقان به وجود می‌آورد.

کلام پایانی

کارشناسان معتقد هستند که با دکور کردن مناسب خانه‌های کوچک می‌توان آن را خیلی بهتر جلوه داد و منازل کوچک یا آپارتمان‌ها را به فضایی زیبا و پر از آرامش تبدیل کرد با آشناشدن با این روش‌ها مشخص شد که چگونه خانه خود را دلبازتر کنیم.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button