چند مشکل در مورد کف‌پوش لمینت و راه‌حل آن

چند مشکل در مورد کف‌پوش لمینت و راه‌حل آن

مشکلات کف‌پوش لمینت

هر نوع کف‌پوشی را که تهیه می‌کنید، بعد از مدتی حتما با مشکلات و چالش‌هایی هم مواجه می‌شوید. کف‌پوش لمینت با تمام محبوبیت آن هم از این قانون مستثنی نیست. بعضی از این مشکلات جزئی که اگر در مورد خرابی لمینت باشد با راه کارهای خیلی ساده و راحت می‌توان آن را رفع کرد. مشکلات بزرگ‌تر که نیاز به بررسی بیشتری دارد. در این مقاله چند نمونه از این مشکلات که معمولا برای لمینت‌ها پیش می‌آید را برای شما بیان کرده و راه‌حل رفع آن را هم بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

خراش روی لمینت

به دلیل مزایا و محبوبیتی که لمینت در بین افراد دارد ممکن است، در مورد استحکام و محکم بودن آن دچار مشکل شوند؛ زیرا این لمینت‌ها در برابر خراش مقاومتی ندارند. مثلا اگر مبل را روی این لمینت‌ها بکشید آسیب و خراشیدگی روی سطح آن ایجاد می‌شود و حتی خانم‌ها با کفش‌های پاشنه بلند نباید روی آن قدم بزنند که دچار ضربه و خراش نشود. راهکار این مشکل خیلی راحت است از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند، خودداری کرده و زیر پایه مبل‌ها می‌توان از تکه‌های نمد استفاده کنید، البته اگر مبل‌ها نیاز به جابه‌جایی زیادی دارند.

لغزندگی سطح لمینت

اگر سطح این لمینت‌ها مرطوب و خیس شود، ممکن است دچار آسیب و صدمه شوید و راه‌رفتن روی لمینت خیس می‌تواند، خطرناک باشد؛ زیرا سرخورده و زمین می‌خورید. این مورد یکی از موارد قابل‌توجه است که باید زمان خرید دقت شود. برای این که این مشکل را حل کنید، از پهن کردن فرش‌های کوچک در مکان‌های پررفت‌وآمد هم خودداری کنید. مخصوصا اگر ترمز فرش نداشته باشد. معمولا در خانه‌هایی که افراد پیر و بچه‌ها بیشتر رفت‌وآمد می‌کنند، کف‌پوش لمینت برای آن خانه مناسب نیست. پس باید مراقب خیس شدن و رطوبت این کف‌پوش‌ها باشید.

کم‌رنگ‌شدن رنگ لمینت‌ها

لمینت‌ها به‌مرورزمان و مدتی که در برابر نور آفتاب قرار می‌گیرند، رنگ آن‌ها کم‌کم محو می‌شود و کم‌رنگ می‌شوند. البته تمام کف‌پوش‌های لمینت مدرن در مقابل اشعه ماورا بنفش از طریق یک‌لایه مقاوم روی هر تایل ساخته می‌شوند و طبق کیفیت کف خانه شما می‌تواند، اثرات آسیب‌پذیر ماورا بنفش را کم کند. محو شدن رنگ را نمی‌توان چاره‌ای اندیشید. فقط می‌توان کاری کرد که کف کل خانه که لمینت است، یک‌دست کم‌رنگ شود. برای راه‌حل این مشکل باید در مورد تابش نور خورشید به کف خانه آن را با پرده‌ای برای پنجره‌ها کنترل کرد. می‌توان با فرش و چیزهای دیگر قسمت‌های از کف را پوشاند و هر از چند گاهی با تغییر دکوراسیون خانه روند کم‌رنگ‌شدن لمینت‌ها را کنترل کرد.

باد کردن کف‌پوش لمینت

همان‌طور که ذکر شد رطوبت و آب‌روی زمین خطراتی دارد و روی سطح لمینت هم می‌تواند آسیب برساند. اگر آب‌روی این لمینت‌ها را سریع خشک و رفع نکنید ممکن است به درز بین تایل‌ها رفته و سطح تایل‌های لمینت را حبابی کند. این مسئله ظاهری زیبا برای کف نمی‌شود برای راه‌حل این مشکل می‌توانید تایل‌ها را با نوع یدکی جابه‌جا کنید؛ یعنی زمان خرید کف‌پوش لمینت 10 درصد اضافی سفارش دهید که در زمان خرابی و آسیب می‌تواند مفید واقع شود.

باز شدن درز لمینت کف‌پوش

بعضی زمان‌ها تایل‌های لمینت در بین درزها باز می‌شود که لبه زدن هم می‌گویند. علت این مشکل بیشتر به‌خاطر آب‌وهوا است مخصوصا اگر در آب‌وهوای مرطوب یا بسیار خشک باشید این اتفاق می‌افتد؛ زیرا فضای مناسب برای انبساط تایل‌ها وجود ندارد. می‌توان در زمان نصب لمینت‌ها درز انبساط مناسب در محوطه نصب کف‌پوش اجرا کنید. زمان تغییر آب‌وهوا یکی از مسائلی که باید موردتوجه قرار بگیرد مسائل مربوط به پوشش گرما و رطوبت است. البته این مشکل فقط برای کف‌پوش لمینت نیست و برای وسایل خانه هم ممکن است پیش بیاید.

سخن پایانی

باتوجه‌به آشنایی که در مورد انواع کف‌پوش‌ها و کاربردهای آن پیدا کردید حتما در مورد بعضی مشکلات که مختص آن کف‌پوش است هم اطلاعاتی به دست بیاورید تا بتوانید به‌راحتی آن را رفع کنید تا مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button