چند راه ساده برای تزئین اتاق‌خواب

چند راه ساده برای تزئین اتاق‌خواب

تزئین اتاق‌خواب در چندگام

اگر بودجه لازم برای استخدام یک طراح داخلی را ندارید یا به‌سادگی از این ایده که خودتان این کار را انجام دهید هم می‌گذرید این را به‌خاطر داشته باشید که طراحی داخلی هنر است و علم و قانون مهمی برای طراحی داخلی وجود ندارد. اما اگر به دنبال یک نقشه برای طراحی هستید این مقاله راهنمایی لازم را برای شروع و پایان کار را برای شما فراهم کرده تا در تزئین اتاق‌خواب خود مثل یک طراح داخلی عمل کنید.

چگونه یک اتاق را طراحی کنیم؟

  1. حس و حال اتاق را تنظیم کنید!

هر فردی می‌تواند از خود بپرسد که می‌خواهد در اتاق‌خواب خود چه حسی داشته باشد. برای این کار رنگ‌ها، چیدمان مبل و دکوراسیون اتاق خود را طبق آن انتخاب می‌کند. برای خود یک فضای پر از انرژی که شامل رنگ‌ها و الگوهای زیبایی باشد ایجاد می‌کند و اجازه می‌دهد حس خود او را به سمت رنگ‌ها، بافت‌ها، انتخاب مبلمان و دکوراسیون راهنمایی کند. پس فرد می‌تواند به‌جای تمرکز به اخلاقیات با احساس و حس خود فضایی متفاوت را در اتاق ایجاد کند تا مناسب خود باشد.

  1. الگوبرداری از دیگران

فضای مجازی و کانال‌های اجتماعی، روزنامه‌های طراحی داخلی و وب‌سایت‌های موردعلاقه خود را برای الگوگرفتن مطالعه کنید. اگر به‌تنهایی زندگی می‌کنید این یک فرصت مناسب است تا خودتان را کمی بهتر بشناسید و اگر با افرادی دیگر زندگی می‌کنید فرصتی برای همکاری در یک فضای مشترک است که کار شما را آسوده‌تر می‌کند و همة افراد خانواده در آن سهیم می‌شوند.

تزئین اتاق‌خواب در چند گام

  1. واقعیت در تزئین اتاق‌خواب

اتاق‌خواب خود را طوری طراحی کنید که بتوانید در آن زندگی کنید. اگر بچه‌های پرخاشگر دارید، از پارچه‌های روکش یا از کاور استفاده کنید که اگر ضربه خوردند مبل آسیب نبیند. در صورتی که تنهایی زندگی می‌کنید و به‌ندرت مشغول کاری می‌شوید لازم نیست فضای خود را با میزهای ناهارخوری پر کنید و اگر در خانه کار می‌کنید دفتر کار خود از گوشة اتاق نشیمن به اتاق‌خواب اضافی منتقل کنید.

  1. طراحی درست

اگر در حال تغییر دکوراسیون هستید، هر چیزی که نمی‌خواهید یا از آن استفاده نمی‌کنید را کنار بگذارید. اگر در حال طراحی یک اتاق خالی هستید، قبل از واردکردن هر چیزی به اتاق خوب فکر کنید. در هر مکانی برای  وسایل شخصی و امکانات مهم جا وجود دارد. اما یک طراحی داخلی درست با جاگذاری موارد ضروری و ساختن شروع می‌شود.

  1. انتخاب رنگ درست در تزئین اتاق‌خواب

 اگر می‌خواهید رنگ دیوار را خنثی نگه دارید یا ذهن خود را بر روی یک رنگ چشم‌نواز متمرکز کنید زود تصمیم گرفتن به شما کمک می‌کند ظاهری هماهنگ ایجاد کنید. فرد می‌تواند اتاقی با رنگ خنثی را به‌راحتی با  وسایل جانبی روشن‌تر کند و اگر تصمیم گرفته‌اید که اتاقتان ترکیبی از رنگ‌های روشن باشد سه رنگ مکمل را انتخاب کنید تا اتاق خود را جذاب‌تر جلوه دهید. اگر دوست دارید اتاق‌خواب شما کاملا سفید باشد استفاده از سایه‌های سفید به فرد این امکان را می‌دهد که مبلمان را به‌راحتی با هم ترکیب کنید.

  1. اتاق را روشن کنید

یکی از کارهای کلیدی برای تزئین اتاق‌خواب نورپردازی درست است فرد باید هر چهارگوشة اتاق را روشن کند تا از ایجاد سایه جلوگیری کند و حس خوبی را در فضای اتاق به وجود بیاورد. از نور طبیعی در روز بیشتر استفاده کرده و گزینه‌های زیادی را برای  هنگام عصر اضافه کنید تا محیطی گرم و سرشار از انرژی را ایجاد کنید.

  1. لوازم جانبی

حالا که تمام موارد موردنیاز برای تزئین اتاق‌خواب را دانستید باید از خود بپرسید که آیا چیز دیگری  برای تزئین لازم است. در اتاق خود از آثار هنری، عکس یا آینه برای تزئین استفاده کنید بالش و پرده‌های اتاق‌خواب را هم می‌توانید تعویض کنید قفسه‌ها و میزها را درست طراحی کنید و از شمع‌ها، اشیا تزئینی، گیاهان یا وسایل گران‌بها برای تزئین بهره ببرید. از این راه می‌توانید محیطی ایجاد کنید تا در اتاق خود احساس آرامش داشته باشید.

برای طراحی و تزئین اتاق‌خواب راه‌های زیادی وجود دارد که ما در اینجا به چند مورد مختصر اشاره کردیم. با مطالعه و آشنایی با طراحی دکوراسیون می‌توانید، برای داشتن یک محیط آرام و دلنشین تلاش کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button