چند اشتباه رایج در چیدمان منزل

چند اشتباه رایج در چیدمان منزل

چیدمان دکوراسیون داخلی

شاید هر فردی بر ای دکوراسیون منزل خود هزینه‌های زیادی بکند و وسایل لوکس و زیبا هم تهیه کند. اما دکوراسیون منزل آن‌طور که باید جذاب و زیبا به نظر نمی‌رسد. به این دلیل است که هنگام چیدمان منزل و وسایل مهم به نحوه درست چیدن آن‌ها توجه نشده و رنگ‌ها و هارمونی بادقت انتخاب نشده است. هرچه که به نظر زیبا می‌آید طبق سلیقه خود فرد چیده شده است. ولی اگر بتوان از همین وسایل به‌صورت درست و استاندارد چیدمان کرد خواهید دید که چه منظره‌ای شگفت‌انگیز پدید می‌آید.

چرا نباید راهروها شلوغ باشند؟

هرچند که دیگر امروزه در کمتر خانه‌ای از راهرو استفاده می‌شود و معمولا با انداختن یک فرش بلند و قراردادن یک کنسول آینه به همراه وسایل تزئینی سعی می‌شود، این قسمت از خانه را زیبا جلوه داد. البته در این قسمت خانه هم کارهای بسیاری می‌توان انجام داد که کاربردی است و از فضای راهرو می‌توان بهترین استفاده را برد.

فقط نباید این قسمت از خانه را شلوغ و بی‌نظم کرد. می‌توان با به‌کاربردن طاقچه‌های دکوری یا کمدهای دیواری در آن محل بهترین بهره را از آن فضا برد. اگر احیانا هیچ‌کدام از این‌ها در دسترس نبود، سعی کنید آن جا را خلوت نگاه دارید. چون که بدترین مورد در هنگام واردشدن به خانه یک ورودی شلوغ  وبی نظم است.

چند اشتباه رایج در چیدمان منزل

چند اشتباه رایج در چیدمان منزل

گذاشتن تلویزیون در کنار یا مقابل پنجره

این اشتباهی است که شاید بیشتر افراد ندانسته مرتکب آن می‌شوند و باعث ظاهری نه‌چندان زیبا در خانه می‌شوند. حتی انعکاس نور در تلویزیون هم ایجاد می‌شود که به‌مرور باعث آسیب به چشم می‌شود. بهترین مکان برای تلویزیون نصب بر روی دیوار است که نسبت به سایز تلویزیون باید بافاصله بین مبل را رعایت کرد.

نصب کردن تابلوها در ارتفاع بالا

گاهی هم پیش می‌آید که افراد به هر دلیل تابلو ها را در ارتفاع بالاروی دیوار نصب می‌کنند و کسی که می‌خواهد آن را تماشا کند باید سرخود را بیشتر از اندازه معمول بالا ببرد. همین مسئله باعث می‌شود افراد در آن خانه احساس آرامش و راحتی نداشته باشند و باعث به‌هم‌خوردن هماهنگی چیدمان منزل و نازیبایی می‌شود.

قالی کوچک باشد یا بزرگ؟

زمانی که در یک‌خانه در قسمت پذیرایی و هال از یک فرش یا قالی کوچک برای پوشش استفاده می‌کنید، در واقع یک اشتباه رایجی را انجام می‌دهید که باعث می‌شود جلوه مبل شما شیک و زیبا دیده نشود. پس بهتر است از قالی استفاده کنید که پایه‌های جلویی مبل روی قالی قرار بگیرد یا حتی کل مبل هم می‌تواند روی قالی باشد. با این کار باعث می‌شوید خانه ظاهری مرتب و هماهنگ به خود بگیرد. البته نباید فرشی که انتخاب می‌کنید از سایز اتاق شما بزرگ‌تر باشد.

نقش پرده‌ها در دکوراسیون داخلی

هیچ زمان نباید از پرده‌های کوتاه در قسمت پذیرایی منزل استفاده کنید؛ چون که دیوار را کوتاه‌تر جلوه می‌دهد و پرده کوتاه مخصوص اتاق‌های خواب هستند. در انتخاب پرده برای پذیرایی یا اتاق نشیمن سعی کنید پرده‌ای را انتخاب کنید که تا کف زمین برسد و ظاهری لوکس و شیک به منزل ببخشد.

از کوسن‌ها چطور استفاده کنید

همان‌طور که می‌دانید نقش کوسن در زیبا جلوه‌دادن به مبل و راحتی آن بسیار تاثیر گذار است درصورتی‌که اندازه و سایزی مناسب داشته باشند. چون که اگر از کوسن‌های زیاد روی مبل استفاده کنید ظاهر زیبای مبل از بین می‌رود و حتی دیگر راحت نمی‌توانید روی آن بنشینید. از کوسن‌های کوچک با تعداد زیاد هم دوری کنید؛ چون که ظاهر مبل را شلخته و نامرتب جلوه می‌دهد.

استفاده درست از رنگ‌ها در دکوراسیون منزل

برای اینکه از رنگ‌ها در دکوراسیون منزل بهره ببرید ابتدا از کوسن‌های مبل یا حتی کلاهک آباژور می‌توانید کمک بگیرید و اگر با بررسی از نتیجه کار رضایت داشتید می‌توانید کم‌کم رنگ‌ها را در دکوراسیون منزل دخالت دهید. اگر بخواهید جذابیت محیط خانه شما بیشتر شده و شاد به نظر بیاید باید حداقل 20 درصد از رنگ‌هایی که استفاده می‌کنید شاد باشد تا احساس شادابی و زندگی را بیشتر لمس کنید. برای کسب طلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان در مجموعه زنبق تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button