سبک دکوراسیون ساحلی

چطور سبک دکوراسیون ساحلی را وارد منزل کنیم؟

انواع سبک دکوراسیون داخلی

با این که گفته می‌شود ۷۱ درصد از کل زمین را آب تشکیل می‌دهد؛ اما بیشتر مردم شانس اینکه بتوانند نزدیک آب یا ساحل زندگی کنند را ندارند و شاید با دیزاین و سبک ساحلی آشنا نیستند. ساحل معمولا منطقه‌ای گرم با نسیم‌های ساحلی و غروب دلنشین است. اگر سبک دکوراسیون ساحلی یا همان دریای برای شما خوشایند است و تمایل به اجرای آن در منزل و یا ویلاهای خود هستید، می‌توانید در این مطلب نکات زیادی را برای رسیدن به این دکوراسیون زیبا یاد بگیرید.

دکوراسیون ساحلی یعنی چه؟

این سبک دکوراسیون ساحلی از دریا، طبیعت و ساحل‌ها الهام می‌گیرد و می‌توان با این سبک محیطی آرام و دوست‌داشتنی را در بخش‌های مختلف خانه ایجاد کرد. از این نوع سبک هم برای دیزاین داخل ویلاهای ساحلی و هم‌خانه‌های مدرن و شهری می‌توان استفاده کرد. سبک ساحلی یعنی استفاده‌کردن از وسایل و اکسسوری‌هایی که به ساحل و دریا ارتباط پیدا می‌کنند. البته باید همه چیز در حد اعتدال انجام شود و باید مراقب بود از اشیای دریایی و یا تصاویر مخصوص و فرم‌ها با نکته‌های جالب بیش از حد استفاده نشود.

طراحی داخل منزل با سبک ساحلی

طراحی داخل منزل با سبک ساحلی

برای طراحی سبک دکوراسیون ساحلی می‌توان از انواع مختلف این نوع سبک که وجود دارد استفاده کرد. انواع مختلف سبک ساحلی عبارت‌اند از:

طراحی ساحل جزایر استوایی

برای طراحی داخل منزل مانند جزایر استوایی باید از نقشه‌ها و طرح‌هایی که به این مناطق مرتبط هستند و از عناصر طبیعی مانند لوازم دکوراتیو دریایی و یا چوب ساج استفاده کرد. این سبک ساحل استوایی آرامش و حتی  جذابیت منحصربه‌فردی دارد و یک انتخاب عالی برای افراد باسلیقه محسوب می‌شود.

طراحی داخلی ساحل مدیترانه‌ای

این سبک مدیترانه‌ای بسیار زیبا است که سال‌های خیلی زیادی در خانه‌های کشورهایی مانند ایتالیا، یونان و اسپانیا کاربرد داشته و از آن سبک استفاده می‌کردند. از خصوصیات این سبک مدیترانه‌ای می‌توان به استفاده‌کردن از چوب‌های محکم و موادی مانند آهن سیاه و فلزات در محیط داخلی منزل و حتی استفاده از رنگ‌های روشن اشاره کرد. در این منازل برای تزیین از مدل دکوراتیو که حکاکی دارند استفاده می‌شود.

طراحی داخلی ساحل آمریکایی

این سبک دکوراسیون ساحلی یک فضای فوق‌العاده آرامش بخشی را ایجاد می‌کند و از سبک‌های مورد محبوب در آمریکا محسوب می‌شود. در این نوع سبک معمولا از رنگ‌های سفید و گرم و رنگ‌های اقیانوسی بهره برده می‌شود. در این سبک به نور بسیار اهمیت قائل می‌شوند و در اتاق‌خواب و نشیمن و… دارای مبل‌های راحتی و اکسسوری‌های تزیینی دریای چیدمان می‌شود.

مزایای استفاده از سبک ساحلی

اگر از دریا و ساحل فاصله زیادی دارید و می‌خواهید در خانه آن را تداعی کنید، اجرای سبک دکوراسیون ساحلی می‌تواند کار هیجان‌انگیزی باشد. از مزایای استفاده از این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • احساس حضور در تعطیلات را ایجاد می‌کند.
  • طبیعت را به فضای خانه یا محل کار می‌آورید.
  • با تمرکز روی رنگ، اکسسوری و هوای ساحلی سبک منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنید.
  • با استفاده از رنگ‌های ملایم و متعادل حس آرامش به شما القا می‌شود.

در این سبک از رنگ آبی غافل نشوید

همان‌طور که حتما دیده‌اید خانه‌هایی که در کناردریا هستند دارای شیروانی و پنجره‌های بزرگی هستند. اگر این منظره را ندارید نیاز به کوبیدن خانه نیست می‌توانید با رنگ‌کردن به این نتیجه دست پیدا کنید. آبی‌رنگ خاصی بوده و نشانه آب است و زمانی که از این رنگ استفاده می‌کنید، جلوه دریایی را در منزل خود ایجاد می‌کنید. اگر به کلبه‌های جنگلی علاقه‌مند هستید از پالت‌های مخصوص در دکورهای روستایی استفاده کنید و از این رنگ‌های آبی تیره در کنار رنگ‌های چوبی قرمز سیر استفاده کنید.

برای اینکه سبک سواحل شرقی به خود بگیرد از لباس‌های ملوان‌های دریایی که راه‌راه سرمه‌ای سفید دارند در ابزار و وسایل دکوری خود استفاده کنید و به‌جای نقاشی و رنگ‌کردن تمامی دیوارها و حتی عوض‌کردن مبلمان با مدل‌های آبی می‌توانید از رنگ‌های متنوع در مکان‌های مختلف تعادل و تقابل ایجاد کنید.

کلام پایانی

در سبک دکوراسیون ساحلی معمولا از ابزار و وسایل تزیینی کمتری استفاده می‌شود برای تزیین می‌توان از ستاره‌های دریایی و فانوس‌های دریایی و حتی مرجان‌های مصنوعی و از قاب عکس دریا و ساحل هم بهره ببرید. نباید فضای داخل منزل از دکوری بیش از حد شلوغ باشد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button