بازسازی منزل

چطور بازسازی منزل را انجام دهیم؟

 بازسازی منزل

امروزه خرید خانه برای خیلی از افراد غیرممکن یا شاید خیلی سخت باشد. پس اگر در خانه‌ای زندگی می‌کنید که کمی قدیمی شده و بیشتر قسمت‌های آن نیاز به تعمیر پیدا کرده و شاید هم شما می‌خواهید مکان جدید و تازه‌ای را تجربه کنید که تغییری در روحیه خود و اطرافیان بدهید. برای شما بازسازی منزل می‌تواند بهترین روش باشد تا خرید یک منزل جدید و نو می‌توانید با هزینه کم ظاهر خانه قدیمی را به ساختمان جدید تبدیل کرد.

البته بازسازی منزل برای خیلی از افراد یک کار سخت و سنگین می‌آید. اگر فرد بداند تعریف بازسازی چیست، از کجا باید شروع کند و چه‌کارهایی را باید انجام دهد و حتی بداند این کار را باید به چه کسی  سپرد، دیگر برایش سخت و دشوار نمی‌آید. برای شروع بازسازی ابتدا باید بدانید چه چیزهایی را می‌خواهید تغییر دهید، برای آن تغییر چقدر هزینه می‌کنید و با چه افرادی باید همکاری داشته باشید.

قبل از شروع بازسازی چه باید کرد؟

زمانی که به واژه بازسازی فکر می‌کنید، معنا نباید فقط تبدیل کردن یک‌خانه قدیمی به یک‌خانه جدید و نو باشد؛ بلکه به این عمل فکر کنید که آسیب و صدمه بیشتری به ساختمان و زیرساخت آن  وارد نکنید. در ابتدا باید میزان آسیب‌پذیری خانه را بررسی کرده و اگر مشکلی در سر راه بازسازی منزل است آن را رفع کرده و بعد به فکر تغییروتحول در منزل باشید.

مشکلات جدی می‌تواند در مورد لوله‌کشی، سیستم گرمایشی و سرمایشی، مقاوم‌سازی و چیزهای دیگر باشد که در ابتدا باید بررسی شوند. بعد برای داخل خانه فضاهایی که می‌خواهید اضافه کنید و بخش‌هایی را می‌خواهید تغییر دهید. مانند عوض‌کردن کابینت‌های آشپزخانه، رنگ‌های دیوار، تغییر سیستم سرویس‌های بهداشتی، حذف کردن دیوار و گچ‌بری‌های قدیمی و … که به‌عنوان نازک‌کاری ساختمان هم گفته می‌شود را یادداشت کنید.

اگر تصمیم جدی برای بازسازی منزل گرفتید با یک‌قلم و کاغذ سراغ تهیه لیست بازسازی بروید. قسمت‌های تعمیری و نیاز به بازسازی را یادداشت کرده و حتی ابزار و وسایلی که برای دکوراسیون داخلی منزل قرار است اضافه شود را بنویسید. بعد از انجام این کارها نوبت به تغییرات ظاهری است که باید در لیست بگنجانید.

مراحل شروع بازسازی

مراحل شروع بازسازی

برای شروع یک بازسازی درست و اصولی بعد از انجام کارهای که اشاره شد باید سراغ مراحل بعدی بروید که برای بازسازی اصولی خیلی مهم وحیانی است. تعدادی از مراحل را به‌اختصار توضیح می‌دهیم که عبارت‌انداز:

انتخاب ایده‌های مناسب

بعد از اینکه لیست بازسازی را آماده کردید و تمام قسمت‌ها مشخص شد باید دنبال ایده و نمونه‌های مناسب که باسلیقه خود هم جور باشد بگردید. می‌توان در اینترنت جستجو کرد یا در بازار شهر و حتی مجلات تمام نمونه‌های که برای طراحی و بازسازی منزل احتیاج دارید را مانند عکس داشته باشید و بدانید برای هر قسمت چه انتخابی دارید.

تقسیم‌بندی هزینه برای بازسازی

زمانی که لیست کارها آماده شد و نمونه‌های جدید هم برای بازسازی انتخاب شد باید تمام دارایی و هزینه‌ای که می‌خواهید صرف این کار کنید را جمع‌آوری کرده و بدانید در کل با چه مقدار بودجه می‌خواهید کار را شروع کنید. البته باید هزینه بازسازی را از یک فرد متخصص که اطلاعات در مورد این کار دارد جویا شوید. خودتان هم سعی کنید اطلاعاتی در این زمینه به دست بیاورید.

همان‌طور که می‌دانید قیمت در کشور ما ثبات چندانی ندارد پس این بازسازی می‌تواند یک چالش بزرگ برای هرکسی گه می خواهر آن را شروع کند باشد. البته هیچ‌وقت کیفیت را فدای هزینه نکنید حتی اگر مجبور به حذف قسمتی از بازسازی باشید.

انتخاب یک متخصص بازسازی منزل

بعد از انجام کارهایی که گفته شد باید به دنبال یک متخصص کار بازسازی بروید. با یک شرکت معتبر قرارداد ببندید تا بقیه کارهای موردنیاز را آن‌ها انجام دهند. اگر مایل به این کار نبودید می‌توان در هر مرحله از بازسازی که هستید از یک متخصص مربوط مشاوره بگیرید. مهم‌ترین نکته انتخاب یک متخصص خوب و ماهر که قابل‌اعتماد باشد است.

طراحی و مشاوره اصولی برای شروع بازسازی

بعد از انجام کارهای اولیه بازسازی باید متخصص و طراح منزل از خانه بازدید کرده و تمام ایراد و تغییرات را ببیند. از نمونه‌های انتخابی شما باخبر شود و طبق بودجه و سلیقه شما یک طرح مناسب را ارائه دهد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نرم افزارها می‌توان شبیه‌سازی کامپیوتری منزل را قبل از بازسازی دید.

کلام آخر

قبل از شروع هر کاری مانند بازسازی باید از همه لحاظ اطلاعات به دست بیاورید و طبق هزینه و سلیقه شخصی خود اقدام به ساخت هر چیزی کنید که برای شما اهمیت دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button