چرا از رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنیم؟

چرا از رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنیم؟

استفاده از رنگ‌های جذاب در دکوراسیون‌ها

رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل یکی از زیباترین و لوکس‌ترین رنگ‌ها به شمار می‌آیند و طرف‌داران زیادی دارند. می‌توان گفت رنگ طلایی یک نمادی از ارزشمندبودن و لاکچری بودن را به نمایش می‌گذارد. به همین علت بیشتر طراحان داخلی این رنگ را به دکوراسیون‌های داخلی اضافه می‌کنند تا فضا و محیطی شیک و منحصربه‌فرد را خلق کنند.

رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی

رنگ‌های طلایی از جمله رنگ‌هایی هستند که می‌توانند با گروه بسیاری از رنگ‌های دیگر هماهنگ شوند. اگر به این رنگ علاقه‌مند هستید، دست شما برای انتخاب‌کردن سبک‌ها و رنگ‌های دیگر باز است. البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که با تمام انعطافی که رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل دارند لازم است در زمان استفاده بعضی از نکات و ملاحظات و ریزه‌کاری‌هایی را هم موردتوجه قرارداد.  همیشه طلا نماد ثروت، موفقیت و تجمل بوده است که افراد برای استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون‌های خود علاقه نشان دهند.

زیرا این رنگ یک درخشش لوکس به مبلمان و دیوارها و کلا به دکوراسیون داخلی می‌دهد. امروز رنگ‌های طلایی بسیار کاربرد دارند و موردپسند بیشتر افراد قرار گرفته‌ است. البته رنگ طلایی با تمام زیبایی و ابهتی که دارد زمانی لوکس و زیبا به نظر می‌رسد که ظرافت‌های آن را هم در نظر بگیرید. زیرا استفاده از این رنگ نیاز به مهارت کمی دارد که اگر هماهنگی و تناسب آن را موردتوجه قرار ندهید، همین رنگ لوکس و جذاب فضا را آزاردهنده می‌کند.

انتخاب‌کردن تن‌های رنگی مناسب و استفاده‌کردن از آن در مکان و جاهای مناسب و حتی ترکیب درست آن می‌تواند از ترفندهایی باشد که در به‌کاربردن رنگ طلایی باید در نظر گرفت. رنگ طلایی را می‌توان با بیشتر رنگ‌ها به کاربرد و ترکیب زیبایی را خلق کرد.

نکات مهم در زمان به‌کاربردن رنگ طلایی در دکوراسیون داخلی

نکات مهم در زمان به‌کاربردن رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل

اگر فضا و مکانی دارید که می‌خواهید لوکس جلوه کند نباید استفاده از سنگ مرمر را از یاد ببرید. زیرا یک ترکیب لوکس و شیک ایجاد می‌کند که در به‌وجودآوردن فضای مدرن تاثیرگذار است. استفاده‌کردن از چوب موجب گرم‌تر شدن فضای موردنظر می‌شود که اگر بتوانید کمی رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل به کار ببرید فضایی منحصربه‌فرد را خلق خواهید کرد.

اگر از شکل‌های هندسی در فضای خود کمی بیشتر بهره ببرید فضای لوکسی ایجاد خواهید کرد؛ ولی  اگر طراحی های  خلاقانه به کار ببرید به طرح‌های امروزی و به‌روز شباهت بیشتری خواهد داشت. نورپردازی‌کردن به رنگ‌های طلایی از راه‌های بسیار ارزان و راحت است که می‌توانید بهره ببرید. البته باید در استفاده‌کردن از رنگ طلایی در اندازه نور خانه توجه داشته باشید؛ زیرا این رنگ با ترکیب نور می‌تواند کمی ناخوشایند و آزاردهنده برای چشم باشد. در استفاده از رنگ طلایی با ترکیب رنگ مشکی و تن خاکستری اصلاً کوتاهی نکنید.

استفاده از رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل در سبک مدرن و کلاسیک

به‌کاربردن رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل در سبک‌های کلاسیک بیشتر شناخته شده است. در هر جایی که از رنگ طلایی استفاده می‌شود فضا لوکس جلوه می‌کند. استفاده‌کردن از رنگ طلایی در سبک مدرن باعث شده این سبک هم به سمت‌وسوی تجمل پیش برود در سبک مدرن از رنگ‌های طلایی در سطح صاف استفاده می‌کنند و در سبک‌های کلاسیک از رنگ‌های طلایی در ابزارها و وسایل چوبی، منبت‌ها و برنز پرنقش‌ونگار استفاده می‌شود.

اگر می‌خواهید در فضای خود آرامش بیشتری را داشته باشید، از رنگ طلایی در حد ساده و کم‌بهره ببرید. امروزه در طراحی‌های مدرن از تزیینات طلایی کمتری استفاده می‌شود و به‌صورت کم و ساده در طراحی‌ها به کار می‌رود. به طور مثال برای استفاده از رنگ طلایی در سبک‌های مدرن می‌توان با نصب یک قاب طلایی بدون عکس به‌صورت ساده بهره برد. اگر از رنگ‌های طلایی در منزل خود استفاده کنید متوجه می‌شوید که اتاق‌ها به‌صورت قابل‌توجهی دل‌بازتر شده‌اند و روشن‌تر به نظر می‌آیند.

زیرا استفاده‌کردن از رنگ‌های زرد، طلایی، قهوه‌ای و شکلاتی کم‌رنگ موجب درخشش منزل می‌شود. استفاده از رنگ طلایی در کنار رنگ قهوه‌ای تناسب خوبی دارد و فرش‌ها، کوسن‌ها، مبلمان راحتی، پرده‌ها با ترکیب رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای بسیار لوکس و شیک هستند.

کلام آخر

استفاده از رنگ‌های طلایی در دکوراسیون منزل می‌تواند یک انتخاب منحصربه‌فرد و لوکس باشد که بیشتر خانم‌های خوش‌سلیقه از آن طرف‌داری می‌کنند. از این رنگ به‌درستی استفاده شود فضاهای گرم و تجملی ایجاد می‌شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button