نحوه پاک‌کردن لکه‌های سخت از روی پارکت لمینت

پاک‌کردن لکه‌های سخت از روی پارکت لمینت

پاک‌کردن لکه‌ها از روی پارکت لمینت

همان‌طور که ذکر شد زمانی لکه‌هایی روی این کف‌پوش‌ها ایجاد می‌شود که به‌سادگی نمی‌توان آن را از بین برد و نیاز به تجربه و آشنایی با لکه‌ها دارد. در این مقاله به چند نمونه از این لکه‌ها و نحوه پاک‌کردن آن اشاره می‌کنیم. پاک‌کردن لکه‌های سخت از روی هر سطحی نیاز به ابزار و وسیله و مواد مخصوصی دارد. در این مقاله طرز پاک‌کردن لکه‌ها روی پارکت لمینت را بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

لکه‌های خون

این لکه اگر روی کف‌پوش اتفاق افتاد با یک شیشه‌شور لکه را آغشته کنید و با یک‌پارچه و آب گرم و مرطوب آن را تمیز کرده و جای آن را کاملا خشک کنید.

لکه آدامس

اگر احیانا به هر صورت آدامسی روی کف‌پوش چسبید، زیاد نگران نشوید. ابتدا با یک چاقوی پلاستیکی آدامس را از کف جدا کنید و باقی‌مانده لکه آن را با یک تی که به کمی الکل آغشته شده آن را پاک کنید.

لکه سودا یا جوهر

لکه جوهر یا سودا خیلی راحت و سریع پاک می‌شود؛ می‌توانید یک مایع پاک‌کننده را با تی و آب گرم مرطوب پاک‌کرده و سریع جای آن را کاملا خشک کنید.

لاک ناخن یا واکس کفش

پاک‌کردن لکه‌های سخت مانند این لکه‌ها را می‌توان با پارچه‌ای که به استون آغشته کرده‌اید، پاک کنید. محل لکه را با یک‌پارچه صابونی تمیز کنید و تی نرم و آب گرم شسته و سپس خشک کنید. البته اگر لکه از طریق پاشنه کفش ایجاد شده باشد، می‌توان با پام کن خیلی سریع و راحت آن را پاک کرد.

لکه چربی و روغن

اگر به هر دلیلی کف پارکت لمینت شما چرب شد یا روغن روی آن ریخته شد، می‌توان کمی یخ را در محل لکه یا چربی بریزید تا روغن سفت شود. بعد با چاقوی پلاستیکی روغن منجمد شده را برداشته و کمی شیشه‌شور به محل لکه بزنید. با آب گرم خوب تمیز کنید و بعد حتما آن محل را خشک کنید. می‌توان با یک‌پارچه یا پنبه که به پراکسید هیدروژن آغشته شده روی لکه گذاشته و با یک پنبه دیگر که به آمونیاک آغشته شده روی اولین تکه پنبه بگذارید. این رویه را تکرار کنید تا از بین برود و بعد زمانی که خشک شد با دستمال آن را تمیز کنید.

چطور لکه‌های تیره را از روی پارکت لمینت پاک کنیم؟

پاک‌کردن لکه‌های سخت و هر لکه از روی سطح‌های مختلف کمی فرق داشته و روش‌های مخصوصی دارد. باتوجه‌به آموزش پاک‌کردن لکه‌های معمولی روی پارکت می‌خواهیم بدانیم که چطور لکه‌های تیره را می‌توان به‌راحتی پاک کرد؟ علائم لکه‌های تیره که از لکه‌های آب به وجود آمده‌اند به لایه‌های زیر نفوذ پیدا کرده و به رنگ تیره درآمده‌اند که در دید ما به‌صورت حلقه‌های سیاه دیده می‌شوند، می‌تواند یک مشکل اساسی و چالش‌برانگیز باشد.

برای این که این لکه‌های سیاه را از کف چوبی پاک کنید دو روش وجود دارد. می‌توانید از یک برس کوچک مانند مسواک که به سفیدکننده آغشته کرده و روی این لکه‌ها را بمالید. در روش دوم هم بعد از چند ساعت دوباره این کار را انجام داده و قسمت لکه را دو روز استراحت بدهید. اگر امکان داشت قسمت لکه را نوار بزنید و بعد از آن سنباده کشیده وصاف کنید.

چطور می‌توان از کثیف شدن پارکت لمینت‌ها جلوگیری کرد؟

کف‌پوش‌های پارکت خیلی زیبا و تمیزکردن آن بسیار راحت است؛ اما دارای حساسیت بالایی هستند. اگر نظافت را به تکرار و زیاد انجام دهید ممکن است به کف‌پوش صدمه وارد شود. پس بهتر است راهی پیدا کنید که از کثیف شدن آن جلوگیری کرده تا نیاز به تمیز و شستشوی هرروزه نداشته باشند. این راهکارها شامل:

  • هر روز روی سطح کف‌پوش پارکت خود را با جاروهای دستی از گردوخاک تمیز کنید تا مانع رسوب آن روی سطح شوید. اگر آلودگی زیاد شود موجب ایجاد خط‌وخش روی پارکت می‌شود.
  • تا جایی که امکان دارد با جوراب‌های خیس روی این کف‌پوش‌ها راه نروید.
  • اگر وسایل شما روی پارکت لمینت نیاز به حرکت وجابه جایی داشتند آن‌ها را روی سطح نکشید. موجب خراشیده شدن شده و آلودگی و گردوغبار سریع جذب کف‌پوش می‌شود.

کلام پایانی

دکوراسیون زنبق یکی از بهترین دکوراسیون‌های داخلی است که طراحی، تولید و اجرای بی‌نظیری را در اختیار مشتریان محترم خود قرار می‌دهد. اگر نیاز به مشاوره و دکوراسیون جدید پیدا کردید، از طریق صفحه تماس با ما یا شماره تلفن درج شده در سایت به کارشناسان در این مجموعه مراجعه کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button