پارکت لمینت تجاری

پارکت لمینت تجاری و ویژگی‌های آن

کف‌پوش‌ها

امروزه به دلیل زیبایی و استحکام که کف‌پوش‌های لمینت دارند، به‌عنوان یک گزینه برتر و انتخاب اول مالک تبدیل شده‌اند. به دلیل تردد بیش از اندازه‌ای که در مکان‌های تجاری صورت می‌گیرد، پارکت لمینت‌های مورداستفاده در این مکان‌ها کمی متفاوت‌تر است که در بازار به‌عنوان پارکت لمینت تجاری و پررفت‌وآمد شناخته می‌شوند.

پارکت لمینت‌های تجاری چیست؟

این کف‌پوش هم مانند دیگر محصولات شبیه دارای لایه‌ها و مواد اولیه بخش خصوصی است. این پارکت لمینت‌های چندلایه و مصنوعی است که مکان‌های مسکونی و تجاری کاربرد دارد. لایه بالایی این کف‌پوش یک‌لایه سایشی محسوب می‌شود که از کف در مقابل خط و خراش لکه و ضربه حفاظت می‌کند. زیر این لایه که بسیار شفاف است و زیبایی لمینت را ایجاد می‌کند. هسته‌های زیرین آن هم از تخته فیبر متراکم که با رزین ساخته و تقویت شده است.

طول عمر این کف‌پوش‌ها و مقاومت در برابر رطوبت آن به هسته این کف‌پوش‌ها بستگی دارد. آخر لایه پشتی است که از سطح کف‌پوش در مقابل آب و رطوبت محافظت می‌کند و از تاب برداشتن آن جلوگیری می‌کند. البته این پارکت لمینت تجاری از لحاظ ظاهر و ساختار شبیه به لمینت‌های مسکونی تولید می‌شوند و فقط درجه سایش آنها بالاتر است.

مزایای استفاده از پارکت لمینت‌های تجاری

مزایای استفاده از پارکت لمینت‌های تجاری

کف‌پوش‌ها دارای تنوع بسیار بالایی بوده، هرکدام برای مکان‌های مختلف کاربرد داشته و دارای مزایای مختلفی هم هستند. پارکت لمینت‌های تجاری هم دارای مزایای زیادی نسبت به دیگر کف‌پوش‌ها دارد. این کف‌پوش کاربردی در مقابل رفت‌وآمدهای زیاد مشتریان و کارمندان، گردوغبار، شن و … بسیار مقاوم است. این کف‌پوش‌ها در محافظت از شکل و کیفیت نیاز کمتری به تعمیر و نگهداری خاصی دارند.

می‌توان گردوغبار روی این کف‌پوش‌ها را با جاروبرقی پاک کرد و با یک پاک‌کننده نم‌دار و یک اسپری مناسب آن را تمیز و شفاف کرد. با اینکه کف‌پوش در برابر رطوبت مقاومت دارد؛ اما کاملا ضد آب نبوده و برای تمیزی نباید آنها را کامل خیس و مرطوب کرد؛ زیرا با یک‌پارچه مرطوب تمیز می‌شود. پارکت لمینت تجاری یک گزینه عالی و مقرون‌به‌صرفه برای ایجاد یک فضای کاملا حرفه‌ای است، به‌شرط اینکه از پارکت لمینتی استفاده کنید که درجه سایش، ضخامت و روش نصب و ضمانت درست انتخاب شده باشد.

انواع پارکت لمینت‌های تجاری طبق درجه سایش

باتوجه‌به اینکه پارکت لمینت تجاری برای مکان‌های پرتردد استفاده می‌شود، باید دارای مقاومت بیشتری نسبت به مدل‌های خانگی باشد. این پارکت لمینت‌های تجاری طبق کاربردهایی که دارند در سه دسته سبک، متوسط و سنگین قرار گرفته‌اند. پس اگر دارای شغلی مانند: دفاتر باز، ساختمان‌های عمومی پررفت‌وآمد و فروشگاه‌های بزرگ هستید، باید از پارکت لمینت‌هایی که دارای درجه سایش آنها چهار یا پنج کد استفاده کنید.

اما از پارکت لمینت با درجه سایش سه می‌توان در مشاغل کوچک با تعداد کمتری مشتری و کارمند مطب‌های پزشکی استفاده کرد. گریدهای خیلی پایین برای مکان‌های تجاری گزینه مناسبی نیستند و به سرعت تخریب شده و آسیب می‌بینند. اگرچه این پارکت لمینت‌ها اگرچه این پارکت لمینت‌هایی که دارای گریدهای پایین هستند، ارزان‌تر از دیگر لمینت‌ها هستند؛ اما در مدت طولانی مجبور به تعویض و پرداخت هزینه بیشتری هستید.

تعمیر و نگهداری پارکت تجاری

انواع پارکت لمینت‌های مورداستفاده در منازل مسکونی و یا شرکت‌ها و اداره‌ها دارای خصوصیات خاصی هستند و نگهداری و تعمیر آن‌ها هم می‌تواند متفاوت باشد. پارکت لمینت تجاری دارای بعضی خصوصیاتی مانند پارکت لمینت‌های مسکونی هستند و البته خصوصیات ویژه‌ای هم دارند.

ترمیم و نگهداری پارکت تجاری

گفته شد که لایه سایشی این کف‌پوش‌ها دارای کیفیت بسیار خوبی بوده که در مقابل خط‌وخش و نفوذ بسیار مقاوم است. بیشتر کثیفی‌ها، شلوغی و ریخت‌وپاش و مواد رنگی روی سطح انجام می‌گیرد و نگهداری از این لمینت‌ها به طور منظم و به‌راحتی انجام می‌شود. فقط باید لکه‌ها و کثیفی‌ها را پاک‌کرده آب‌وخاک و خرده‌ریزها را دور بریزید. این پارکت لمینت‌ها به دلیل ساختار لایه سایشی که دارند در مقابل نور ماورای‌بنفش زرد نمی‌شوند.

می‌توان این کف‌پوش‌ها را بدون نگرانی در مکان‌های عمومی که سرباز هستند و دارای پنجره‌های زیاد که از آنها نور عبور می‌کند، استفاده کرد. این پارکت لمینت‌های تجاری هم مانند کف‌پوش‌های مسکونی با درجه تجاری هم قابل‌ترمیم نیستند. پس لایه سایشی روی سطح یک خط دفاعی محسوب می‌شود که اگر خراش عمیق و ساییدگی زیاد روی آن ایجاد شود، موجب نفوذ به لایه زیرین شده و به‌اجبار باید آن را تعویض کرد. پس باید کف‌پوش تجاری را باکیفیت بالا و درجه سایشی کافی تهیه کنید. ضمانت‌های کف‌پوش‌های درجه تجاری نسبت به کیفیت کالا دارای تفاوت است.

کلام پایانی

کف‌پوش‌های تجاری مناسب مکان‌های پرتردد بوده و باید در انتخاب این پارکت لمینت تجاری دقت بسیاری به خرج داد که پایه کف‌پوش باکیفیت و درجه سایشی بالا را تهیه کرد. چرا که کف‌پوش‌ها بهترین عنصر در دکوراسیون‌های داخلی محسوب می‌شوند و دارای تنوع بسیار بالا از لحاظ جنس و متریال تولید شده هستند که هرکدام کاربرد ویژگی‌های خاص خود را دارند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button