پارتیشن پلکسی‌گلاس چه کاربردی دارد؟

پارتیشن پلکسی‌گلاس چه کاربردی دارد؟

دیوارهای پیش‌ساخته

در بعضی از مواقع در برخی از مکان‌ها و فضاها نیاز به جداسازی در محیط داریم و می‌توانیم از متریال و اقلام مختلفی استفاده کنیم. یکی از این اقلام به‌کارگرفتن پارتیشن‌بندی است که بسیار کاربردی بوده و از عناصر مورداستفاده در دکوراسیون‌های داخلی است. از گذشته‌های دور تا به امروز در موارد زیادی از پارتیشن‌ها استفاده شده است. یکی از پارتیشن‌های جذاب و زیبا پارتیشن پلکسی‌گلاس است که به‌صورت آویز بوده و از پنل در اندازه‌های مختلف و در واحد مربعی‌شکل ساخته شده که سطحی بسیار یکپارچه‌ای را به وجود می‌آورد.

پارتیشن پلکسی چیست؟

نوعی المان برای جداسازی‌های مکان‌های موردنظر است که از پلاستیک فشرده و پلی‌کربنات تولید می‌شود و دارای طرح‌های بسیار زیبا و متنوع از پنل‌ها است که موجب می‌شود پارتیشن پلکسی‌گلاس جذابیت دوچندان داشته باشد. این پارتیشن‌ها با دارابودن تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح و دارابودن چیدمان متنوع و مختلف می‌تواند نماهایی در دکوراسیون‌ها را به خود اختصاص دهد.

می‌توان این پارتیشن‌ها را به‌صورت آماده در بازار و یا به روش سفارشی تهیه کرد. در واقع می‌توان گفت این پارتیشن‌ها نوعی دیوار پیش‌ساخته به شمار می‌آید که برای جداسازی و تفکیک محیط‌های داخلی و اداره‌ها و حتی فضاهای عمومی از آن استفاده می‌کنند.

ویژگی‌های پارتیشن پلکسی‌گلاس

باتوجه‌به کاربردهایی که این پارتیشن‌های جذاب دارند دارای ویژگی‌های خاصی هستند. از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارتیشن پلکسی‌گلاس شامل انواع مختلف از شفاف و مات است و نوع شفاف نور را به‌راحتی عبور می‌دهد و در انرژی موجب صرفه‌جویی می‌شود.
  • این پارتیشن‌ها در مقابل نور خورشید تغییر رنگ نمی‌دهد.
  • این دیوار پیش‌ساخته نوعی عایق بسیار کاربردی در مقابل حرارت و صوت مخصوصا در فضاهای اداری است.
  • در طراحی و تولید این پارتیشن‌ها از شیشه‌های بادوام و بسیار نشکن که دارای دوام زیادی است استفاده می‌شود.
  • کاربرد این پارتیشن‌ها به جز در محیط‌های عمومی مانند اداره‌ها در خانه‌های مسکونی و شخصی هم بسیار کاربرد دارد.
  • این دیواره‌های پیش‌ساخته دارای قیمت و وزن بسیار مناسبی هستند و به‌سادگی قابل‌نصب و اجرا هستند.
  • پارتیشن پلکسی‌گلاس در برابر برخورد با جسم تیز و در مقابل ضربه و فشار مقاومت زیادی دارد.

انواع پارتیشن‌های پلکسی‌گلاس

انواع پارتیشن پلکسی‌گلاس

دیوار پیش‌ساخته یا پارتیشن پلکسی‌گلاس در موارد زیادی کاربرد دارد و یکی از المان‌های مفید برای جداسازی فضاها محسوب می‌شود. این پارتیشن‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

پارتیشن پلی‌کربنات فشرده

ماده کربنات از مواد اولیه‌ای است که حرارت داده شده و بعد از آن به روش رگه‌های نامنظم به وجود می‌آید و پنل‌ها تولید می‌شوند. اما امروزه این پنل‌ها از طرح‌های جذاب و بسیار متنوع برخوردار است که توسط برش‌دادن پلکس یا همان پلاستیک فشرده تولید می‌شوند. در تولید این پارتیشن‌ها از کربنات شفاف، نیمه شفاف و مات بهره می‌برند که دارای طرح‌های شگفت‌انگیزی هستند.

پارتیشن پنل پلکسی‌گلاس

گفته شد این پارتیشن‌ها در مکان‌های زیادی کاربرد دارند و دارای تنوع هستند و از نصب ساده و راحتی برخوردار هستند. برای نصب پارتیشن فقط باید پنل‌ها را در کنار هم قرارداد بعضی از پنل‌ها مدولار بوده و این توانایی را دارد که اگر یکی یا چندین پنل دچار آسیب و خرابی شد بتوان آنها را جایگزین کرد این دیوارها طول عمر زیادی دارند.

پارتیشن پلکسی‌گلاس ضدضربه

این پنل‌هایی که از پلاستیک فشرده تولید می‌شوند، دارای ظاهر شیشه‌ای و شفاف هستند و ویژگی ضدضربه بودن را دارند. بسیار مقاوم بوده که باعث می‌شود نسبت به دیگر المان‌های مشابه بسیار متمایز و متفاوت باشد و بتوان از آنها در محیط‌ها و مکان‌هایی مانند: اتاق‌خواب، حمام، اتاق نشیمن بدون نگرانی از خرابی استفاده کرد. این پنل‌های ضدضربه وزن سبکی دارند و حمل و جابه‌جایی آنها برای نصب آسان است.

کلام پایانی

پارتیشن پلکسی‌گلاس طبق متراژ، طرح و رنگ، ابعاد، محیط مناسب نصب و حتی تخصص و مهارت فرد نصاب و … دارای قیمت‌های متنوع و مختلفی است. به همین دلیل نمی‌توان یک قیمت ثابت برای خرید و حتی نصب این دیوارهای پیش‌ساخته در نظر گرفت. این پارتیشن‌ها را می‌توان بدون نگرانی به‌راحتی شستشو داد و یا با دستمال‌های مرطوب آن را به‌سادگی تمیز کرد و هزینه نگهداری و تمیزکردن آن بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button