کاغذ دیواری‌های مناسب

ویژگی‌ کاغذ دیواری‌‌های مناسب

کاغذ دیواری‌ باکیفیت

بیشتر افراد برای انتخاب یک کاغذ دیواری‌های مناسب به ویژگی‌های آن توجه می‌کنند و کیفیت و جنس و قابلیت‌های آن را مورد تحقیق قرار می‌دهند. در این مقاله چند نمونه از ویژگی‌های کاغذ دیواری‌ مرغوب را برای شما بیان می‌کنیم که عبارت‌اند از:

  • بهتر است، روکش روی کاغذ دیواری از جنس وینیل (Vinyl) باشد و وزن این وینیل که در کاغذ دیواری استفاده می‌شود باید بین 300 تا 450 گرم در هر مترمربع باشد.
  • یک کاغذ دیواری مرغوب باید قابل شست‌وشو کامل با مواد شوینده خانگی باشد. یعنی بتوان کاغذ دیواری را تمیز کرده بدون این که به آن آسیبی وارد شود. در زمان شست‌وشو تغییر رنگ و طرح نداده یا چسب آن جدا نشود.
  • کاغذ دیواری‌های مناسب و مرغوب باید در مقابل کشش و گسیختگی و حتی ضربه مقاوم باشد. اگر روی دیوار خشک (Dry wall) قرار است، نصب شود، باید بتوان به‌راحتی انجام داد.
  • بهتر است، ضد حساسیت و هایژنیک باشد و گردوغبار و حتی بو را به خود جذب نکند.
  • معمولا یک کاغذ دیواری خوب بعد از نصب باید بدون درز و حباب باشد.

مزایای کاغذ دیواری‌های مناسب

امروزه در بازار می‌توانید به‌اندازه بودجه و سلیقه خود کاغذ دیواری با طرح موردنظر را انتخاب کنید و همه‌جا در دسترس بیشتر مردم است. البته نصب کاغذ دیواری نسبت به رنگ‌آمیزی هزینه بیشتری دارد؛ ولی به دلیل دوام و استحکام آن نسبت به رنگ بیشتر است. می‌توان گفت در بلندمدت مقرون‌به‌صرفه خواهد بود. مزایایی که کاغذ دیواری نسبت به رنگ دارد عبارت‌اند از:

تنوع وزیبایی کاغذ دیواری‌های مناسب

کاغذ دیواری امروزه در همه نوع طرح و رنگ حتی بافت‌های مختلف و متنوع در بازار یافت می‌شود که استفاده از این‌ها به خانه جلوه و زیبایی بیشتری بدهید که این کار را نمی‌توان با رنگ‌آمیزی به دست آورد.

نگهداری آسان کاغذ دیواری‌های مناسب

از نوع کاغذ دیواری‌ها فقط تعداد محدودی از آن‌ها را نمی‌توان با شست‌وشو تمیز کرد؛ ولی اغلب کاغذ دیواری‌ها را می‌توان با مواد شوینده به‌راحتی تمیز کرد بدون این که خراب شوند. البته زمان خرید باید به قابلیت شست‌وشو توجه داشته باشید.

نگهداری آسان کاغذ دیواری

قیمت کاغذ دیواری‌های مناسب

زمان نصب کاغذ دیواری هزینه آن کمی بیشتر از رنگ‌آمیزی می‌شود؛ ولی چون ماندگاری و دوام چندین‌ساله دارد می‌توان گفت که در درازمدت برای فرد مقرون‌به‌صرفه بوده است. زیرا هرساله نیاز به تعویض و تعمیر مجدد ندارد.

عایق صدا و حرارت

زمانی که از کاغذ دیواری برای پوشش دیوار استفاده می‌کنید دیوارها عایق حرارت و صدا هم می‌شوند. یعنی از هدررفتن انرژی گرمایی جلوگیری می‌کند و در خانه‌ها یا محل کار که پرسروصدا است با نصب این‌گونه کاغذ دیواری تا حدود زیادی از داخل و بیرون رفتن صدا جلوگیری می‌شود.

پوشاندن ایراد و مشکلات دیوار

اگر دیوار محل کار یا حتی خانه شما قدیمی و کثیف شده است و دارای خط‌وخش هم هست و در کل دیوار معیوب محسوب می‌شود می‌توان با استفاده از کاغذ دیواری‌های مناسب تمام این مشکلات را رفع یا پوشاند و تنوع جدیدی را ایجاد کرد.

معایب کاغذ دیواری

از آن جا که گفته شد کاغذ دیواری‌ها بهترین گزینه برای ایجاد تغییروتحول و زیبایی در دیوارهای خانه و محل کار هستند؛ ولی اگر هر نوع از این کاغذ دیواری‌ها را درست و اصولی نصب نکنید هم فضای شما دلگیر می‌شود وهم شاید فضا کوچک‌تر از آن که هست به نظر بیاید پس برای هر مکان باید کاغذ دیواری‌های مناسب آن جا طراحی و نصب شود.

ایجاد قارچ و کپک

گاهی ممکن است چسبی که برای نصب کاغذ دیواری استفاده می‌شود زمان نصب به اکسیژن و رطوبت واکنش نشان دهد و موجب تولید کپک و قارچ در زیر کاغذ دیواری شود.

نصب و جداکردن سخت

کار نصب این کاغذ دیواری نسبت به رنگ زدن کمی به‌دقت و هزینه بیشتر دارد و حتما باید از یک فرد ماهر و متخصص برای نصب کمک گرفت. اگر بخواهید این کاغذ دیواری‌ها را از دیوار جدا کنید هم کار آسانی نیست و هم به دیوار آسیب وارد می‌کند.

سخن پایانی

باتوجه‌به مزایا و معایبی که برای استفاده از کاغذ دیواری ذکر شد؛ ولی باز هم بهترین گزینه برای پوشش دیوار است. دکوراسیون زنبق از بهترین متریال‌ها و مناسب‌ترین قیمت‌ها برای ایده‌های خود استفاده می‌کند و دارای متخصصین و کارشناسان خلاق است که باتجربه و تلاش سعی در تحقق رویای شما دارند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button