ویژگی کابینت‌های فوق برجسته

ویژگی کابینت‌های فوق برجسته

کابینت برجسته

دلیل اصلی که موجب شده این کابینت‌ها برجسته نام‌گذاری شوند، این است که برجستگی و فرورفتگی‌های زیادی روی ورق‌ها و لایه رویی این نوع از محصولات وجود دارد که باعث شده کابینت‌های فوق برجسته زیباتر به نظر بیایند. البته در زمان نظافت و تمیزکردن نسبت به کابینت‌های گلاس یا نئوکلاسیک سخت‌تر انجام می‌شود. کابینت‌های فوق برجسته از ورقه‌های ام‌دی‌اف در کنار ورق‌های تک‌رنگ و ساده هم ساخته می‌شوند که این نوع کابینت‌ها در سبک مدرن هم شناخته می‌شوند. در این سبک از رنگ‌های تیره در کنار رنگ‌های روشن ولایت هم استفاده می‌کنند تا دکوراسیون آشپزخانه یک حالت ایده‌آل به خود بگیرد. مثلا کابینت نسکافه‌ای یا خاکستری از همین روش استفاده شده است.

انواع ورق ام‌دی‌اف فوق برجسته

کابینت‌های فوق برجسته به دلیل زیبایی و جنس از تنوع طرح و رنگ بالایی برخوردار هستند. ضخامت این کابینت‌ها هم متفاوت و دارای انواع مختلف است. انواع محصولات ام‌دی‌اف فوق برجسته در رنگ‌های مشکی، نوک مدادی، طوسی، دودی و … را می‌توان نام برد. این ورق‌های رنگی هم هرکدام دارای ضخامت متفاوتی هستند.

برخی از ورق‌های ام‌دی‌اف فوق برجسته دارای ضخامت دو میلی‌متر و یا هشت میلی‌متری هستند و همچنین امروزه ضخامت این محصولات به 12 و یا 25 میلیمتر هم رسیده و طراحی و تولید می‌شوند. بیشتر مواقع ضخامت این محصولات به 32 میلی‌متر هم رسیده و ساخته شده است.

ویژگی‌های کابینت فوق برجسته

همان‌طور که ذکر شد، کابینت‌های فوق برجسته دارای فرورفتگی و برجستگی روی ورق‌های کابینت دارند. این مهم‌ترین ویژگی این نوع کابینت‌ها محسوب می‌شود که حالتی مانند بافت چوب را روی کابینت ایجاد می‌کند. یکی از مزیت‌های این نوع کابینت‌ها این است که زمانی که به کابینت برجسته نگاه می‌کنید، احساس می‌کنید، چوب طبیعی است.

زمانی که این کابینت‌ها را لمس می‌کنید، باز این احساس چوب طبیعی به شما می‌دهد. این کابینت‌ها دارای کیفیت بالا و غیر قابل نفوذی هستند. البته ورق‌های ام‌دی‌اف فوق برجسته این ویژگی‌ها را دارد که کابینت‌ها از این محصول تولید می‌شوند.

معایب و مزایای کابینت های برجسته

معایب و مزایای کابینت های برجسته

همان‌طور که هر محصولی دارای عیب‌وایراد و مزیت‌های خاصی است کابینت‌های برجسته هم با همه کیفیت و زیبایی که دارد، یک سری معایب و مزایایی هم دارد که در انتخاب کابینت به افراد کمک می‌کند.

معایب کابینت برجسته

عیب‌های اصلی این کابینت‌ها در مورد روش نگهداری آن است که کمی نسبت به بقیه مدل‌های کابینت سخت‌تر انجام می‌شود. باید به نکاتی در مورد نحوه تمیزکردن این کابینت‌ها توجه کرده که دچار صدمه و خط‌وخش روی کابینت‌ها نشوید. این محصولات در مقابل ابزار اجسام تیز و برنده بسیار آسیب‌پذیر هستند و حساسیت زیادی دارند. روش تمیزکردن این کابینت‌های برجسته باید با یک دستمال نم‌دار انجام شود و بهتر است که کمی مواد شوینده هم به آن آغشته کنید.

لازم است که چندین بار روی سطح این کابینت‌ها را پاک کنید تا کامل خشک شود و هیچ رطوبتی روی آن باقی نماند. باید به این نکته هم دقت کنید که برای این که کثیفی‌ها را بهتر از روی کابینت‌های برجسته پاک کنید نباید از وسیله‌هایی چون سیم ظرف‌شویی استفاده کنید. زیرا با این کار به کابینت آسیب‌زده می‌شود.

مزایای کابینت برجسته

در تعریف از ویژگی‌های این کابینت‌های فوق برجسته گفته شد که برجستگی‌های روی این کابینت‌ها که شبیه بافت‌های چوب هستند و شما احساس می‌کنید که کابینت‌های چوبی  طبیعی در اختیار دارید و حتی با لمس آن هم این احساس بیشتر می‌شود. تنها فرقی که بین چوب واقعی وام دی اف می‌توان ذکر کرد، هماهنگی بین ساختار و طرح کابینت‌های ام‌دی‌اف برجسته است.

تفاوت قیمت کابینت برجسته با کابینت ام‌دی‌اف

برای این که بتوان این دو را با هم مقایسه کرد، لازم است توجه کنید که قیمت کابینت های برجسته به چند عامل بستگی دارد. باید بدانید که متریال اولیه و اصلی این محصول یعنی همان ورق‌های ام‌دی‌اف فوق برجسته چه رنجی دارد؛ زیرا این ورق‌ها معمولا در بازار به‌صورت کلی و جزئی ارائه می شود که در این صورت قیمت ها متفاوت عرضه می شود. مورد بعدی که باید توجه شود به نوع ورق‌های به‌کاررفته در ساخت این محصول است.

زیرا اگر این ورق‌ها اگر به‌صورت خام استفاده شوند یا روی آن روکش قرارگرفته باشد باز هم قیمت ها متفاوت خواهد بود. البته ضخامت ورق های استفاده شده در کابینت هم در قیمت موثر است.در هر صورت این کابینت ها به دلیل زیبایی وساختاری شبیه چوب وکاربردهای مختلفی ومتنوعی که دارند از قیمت بالایی برخوردار هستند.

سخن آخر

دکوراسیون داخلی زنبق یکی از بهترین مجموعه‌ها در دکوراسیون داخلی است که در طراحی تولید و اجرا از متخصصین و کارشناسان خلاقی بهره می‌برد. برای مشورت و کشب اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق صفحه تماس با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button