ویژگی سبک کمد دیواری درب آکاردئونی

ویژگی سبک کمد دیواری درب آکاردئونی

درب آکاردئونی

این درب‌ها قابل جمع‌شدن هستند و به همین دلیل فضای کمی را توسط درب اشغال می‌کنند. زمانی که درب کمد دیواری‌ها باز می‌شوند، به‌جای باز شدن کامل تاشو بوده و لنگه‌ها روی‌هم قرار گرفته و انعطاف دارند. به همین دلیل به این درب‌های تاشو و یا کرکره‌ای هم می‌گویند. این درب‌ها را از ساز آکاردئون الهام گرفته‌اند و به همین سبب به این نام هم نامیده می‌شود. این کمد دیواری درب آکاردئونی معمولا یک‌طرفه و یا دوطرفه اجرا می‌شوند.

این درب‌های آکاردئونی به این دلیل طراحی شدند که از فضای موجود بهترین استفاده را کرد. زیرا به دلیل جمع‌شدن فضای کمتری را هم می‌گیرند و دارای امنیت بیشتری هستند.

ویژگی کمد دیواری درب آکاردئونی

این کمد دیواری‌های درب آکاردئونی هم از مدل‌های کمد دیواری‌های ریلی هستند. کمد دیواری‌های ریلی برای آپارتمان و خانه‌های کوچک که فضای کمی دارند، بسیار مناسب هستند. در این خانه‌ها با وجود تختخواب، پاتختی، دراور و دیگر لوازم وجود کمد دیواری که درهای آن کامل باز شود سخت و مشکل‌ساز است. پس از کمد دیواری درب آکاردئونی یا ریلی در این منازل استفاده می‌شود تا از فضای موجود بهتر استفاده شود. این کمد دیواری‌ها را در هراندازه که نیاز باشد طراحی و می‌سازند.

البته اندازه درب‌ها کمی محدودیت دارد که باید حدود 50 تا 60 سانتی‌متر بوده و اندازه و ارتفاع هم تا 2 متر باشد. اگر درب‌های کمد خیلی بزرگ باشد ممکن است خم شده یا تاپ بردارند و به‌راحتی باز و بسته نشود یا حتی بشکند. درب بازشو مقاومت کمتری نسبت به درب آکاردئونی و ریلی دارند.

انواع درب‌های کمد دیواری

کمد دیواری یکی از عناصری است که در دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد و امروزه یکی از کاربردی‌ترین ابزارها محسوب می‌شود. باتوجه‌به سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌توان این کمد دیواری‌ها را طراحی کرد. مدل درب‌های کمد دیواری شامل موارد زیر می‌شوند:

 • درب جیبی یا پاکت در
 • درب کمد دیواری فرانسوی
 • آکاردئونی
 • بای‌پس
 • درب محوری کمد دیواری
 • بای فولد
 • درب اسلایدینگ یا کشویی

هرکدام از این مدل‌های درب‌ها بر روی شکل و قیمت کمد دیواری‌ها تاثیر دارد. می‌توان گفت قیمت درب کمد دیواری‌ها روی هزینه‌های تمام شده برای خرید بسیار تاثیر دارد.

کمد دیواری درب آکاردئونی

کدام درب‌ها برای کمد دیواری مناسب است؟

باتوجه‌به مزایای زیادی که کمد دیواری در دکوراسیون‌های داخلی در منزل دارد، می‌توان انواع مختلفی از آن را طبق کاربرد در منزل اجرا کرد. بیشتر اوقات طبق سبک دکوراسیون داخلی درب‌های کمد دیواری را هم تغییر می‌دهند تا یک هماهنگی مناسبی ایجاد شود. پس می‌توان گفت انتخاب درب مناسب برای کمد دیواری بستگی به سلیقه و حتی متراژ محل دارد که نیاز به نصب کمد دیواری است دارد.

زمانی که برای کمد دیواری درب انتخاب می‌کنید، باید به جنس کمد، ابعاد اتاق، تناسب بین درب با کمد، سلیقه و حتی نوع دکوراسیون و در آخر به بودجه و … توجه داشته باشید. البته کمد دیواری درب آکاردئونی یکی از پر طرف‌دارترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین محصولی است که برای درب‌های کمد دیواری‌ها استفاده می‌شود.

زیرا می‌توان باتوجه‌به فضایی که دارید بهتر از آن استفاده کنید. این درب‌ها نسبت به درب‌های دیگر ارزان‌تر و بهترین نوع درب‌ها محسوب می‌شوند که از جنس ام‌دی‌اف تولید می‌شوند. به همین دلیل ارزان‌تر هستند. این درب‌ها وزن سبکی دارند و از MDF و PVC ساخته می‌شوند.

مزایای استفاده از کمد دیواری درب آکاردئونی

باتوجه‌به توضیحاتی که در مورد این درب‌ها ذکر شد، مزیت‌های دیگری هم در اجرا و نصب این کمد دیواری‌ها وجود دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

 • این کمدها به ارتفاع وابسته نیستند و درب‌ها دارای ضخامت هستند.
 • درب‌ها به‌صورت تاشو باز و بسته می‌شوند و در یک سمت کمد دیواری قرار گرفته‌اند.
 • با نصب این درب‌ها می‌توان به تمام فضای کمد دیواری دسترسی پیدا کرد.
 • درب‌های آکاردئونی را می‌توان یا در قسمت چپ یا راست نصب کرد. راست بازشو یا چپ بازشو

مراحل نصب کمد دیواری درب آکاردئونی

همان‌طور که در مورد مزایا و کاربردهای این کمد دیواری‌های زیبا گفته شد، حالا باید بدانیم که چطور نصب می‌شوند. مراحل نصب عبارت‌اند از:

 • در مرحله اول باید درب‌های ورودی و چهارچوب درها را اندازه‌گیری کرد. این کار را خود شخص و یا فرد نصاب می‌تواند انجام دهد.
 • بعد از اندازه‌گیری دقیق و درست باید پروفیل حفاظ آکاردئون را باتوجه‌به این اندازه‌ها آماده کرد. بعد از آن درب‌ها را در محل نصب جوش می‌دهند.
 • بعدازاین که کمد دیواری درب‌ آکاردئونی را روی ریل‌های چرخ‌دار جوش داده شد که در بالای درب اصلی قرار دارد سوار می‌کنند.

کلام پایانی

ابتدا باید ویژگی‌های کمد دیواری درب آکاردئونی را دانست تا از تناسب آن با منزل مطمئن شد. اگر در تغییر دکوراسیون داخلی و یا ایجاد یک دکوراسیون شیک نیاز به مشاوره دارید به دکوراسیون داخلی زنبق مراجعه کنید. دکوراسیون زنبق از بهترین متریال‌ها و مناسب‌ترین قیمت‌ها برای اجرای ایده‌های خود استفاده می‌کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button