واکینگ کلوزت روم چیست؟

واکینگ کلوزت روم چیست؟

اتاق لباس

مرتب‌کردن و چیدمان وسیله و ابزارهای شخصی به روش منظم به صورتی که کمترین فضای ممکن را اشغال کند، یکی از دغدغه‌های افرادی است که خانه‌های جدید خریداری می‌کنند. بیشتر افراد به دلیل آشنا نبودن با این فضاهای ایجاد شده از انواع راه‌های مختلف برای این کار استفاده می‌کنند. یکی از روش‌هایی که می‌تواند دغدغه‌های بیشتر افراد را رفع و چاره‌ای برای نظم وسایل شخصی باشد، کلوزت روم است که اتاق لباس هم نامیده می‌شود. می‌توان با این اتاق‌ها خانه‌ها را زیباتر کرده؛ زیرا دارای فضاهایی برای قراردادن کمربند، لباس، کیف و کفش و … است.

کلوزت روم یا walk in closet چیست؟

فضایی است که در آن قفسه‌ها، درآور و کمدهایی نصب و نگهداری می‌شود که می‌توان به‌سادگی و راحتی تمامی لباس‌ها، کفش‌ها و … را در آن نگهداری کرد. در این اتاق‌ها آینه‌های قدی هم نصب می‌شود که زمان پوشیدن لباس آن را چک کنند و معمولا از یک مبل راحتی هم برای پوشیدن کفش‌ها استفاده می‌شود. امروزه در بیشتر خانه‌های لوکس از این فضاهای مدرن به‌عنوان یکی از فضاهای اصلی و موردنیاز استفاده می‌شود.

امروزه این اتاق‌ها ترند شده و بسیار طرف‌دار دارد. پس اگر از به‌هم‌ریختگی و نامنظمی لباس و وسایل شخصی خود به ستوه آمدید، اقدام به ایجاد یک کلوزت روم اتاق‌خواب خود می‌تواند راه موثری باشد. این اتاق فقط مخصوص خانه‌های بزرگ و شیک نیست؛ زیرا اگر خانه‌های کوچک هم دارید هم می‌توانید در اتاق‌خواب خود هم چنین فضاهایی را اجرا کنید.

کلوزت روم

فضاهای ایجاد کلوزت روم در منازل

هر فردی اگر در خانه خود کلوزت روم داشته باشد و یا آن را ایجاد کند، بسیار خوشبخت بوده و از کار خود پشیمان می‌شود. زیرا  این اتاق‌های لباس مزایا و کاربردهای زیادی دارند که می‌توان اگر مشکل یا عیبی هم داشته باشد، آن را نادیده گرفت. از مهم‌ترین مزایای وجود در این اتاق‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

  • با وجود واکینگ روم دیگر نیاز نیست در اتاق‌خواب خود رگال، کمد یا کشویی اضافی داشته باشید و فضا را اشغال کنید.
  • موجب می‌شود از فضای خانه استفاده بهینه شود.
  • یکی از مهم‌ترین مزیت و ویژگی این اتاق‌ها مرتب‌کردن و تفکیک لباس با اکسسوری‌های دیگر می‌شود تا راحت‌تر لباس‌ها و وسایل دیگر را پیدا کرد.
  • در این فضاها تمامی لباس و وسایلی که نیاز است آماده بوده و فقط باید وارد این اتاق شده و به و بعد به کار خود برسید.
  • این کلوزت روم‌ها تفکیک شده‌اند و برای هر وسیله‌ای جای مخصوص و مشخص تعیین شده است.
  • افراد دیگر نباید نگران خرید وسایل جدید و جادادن آن در خانه باشید.

ویژگی‌های واکینگ روم

باتوجه‌به مزایای زیادی که این اتاق‌ها دارند می‌توان گفت دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند که عبارت‌اند از:

  • کاملا سازمان‌یافته ایجاد می‌شوند.
  • فضاهای اضافی که در خانه دارید باعث می‌شود در مورد چیزهایی که برای شما کاربرد ندارند، تصمیم درستی با ایجاد این اتاق‌ها بگیرید.
  • پول خود را هدر نمی‌دهید و با ایجاد این کلوزت روم‌ها مدیریت خوبی را انجام می‌دهید.
  • با داشتن این اتاق‌ها شما حتی می‌توانید پنج مدل لباس از یک نوع را داشته باشید.

جنس کمدهای واکینگ کلوزت

اجرا و نصب این کمدها بسته به هزینه و سلیقه افراد متفاوت است و می‌توان آن را از انواع مختلف متریال‌ها مانند: ممبران با روکش وکیوم، رنگ‌های پلی‌استر یا پولیشی، هایگلاس‌های براق و… سفارش داد که البته هرکدام از این جنس‌ها طرف‌داران خاص خود را دارند.

در اجرا و نصب این کلوزت روم‌ها باید به هارمونی و سبک دکوراسیون و کلیات منزل هم توجه کنید و برای انتخاب جنس بدنه این کمدها نسبت به سبک دلخواه منزل خود اقدام کنید. در زمان اندازه‌گیری حتما باید از راهنمایی و مشورت کارشناسان این حرفه استفاده کنید تا امکان اشتباه و خطا را پایین بیاورید.

کلام آخر

امروزه با وجود فضاهای کم در خانه‌ها می‌توان از طراحی‌های مختلف برای ایجاد کلوزت روم‌ها در خانه نسبت به متراژ فضا استفاده کرد. پس واکینگ روم‌ها یک فضای مناسبی هستند که برای تعویض و نگهداری لباس و سایر وسایل شخصی در خانه است که در بیشتر خانه‌های بزرگ و لوکس می‌توان این اتاق‌ها را مشاهده کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button