همه چیز درباره سبک دکوراسیون صنعتی در خانه

همه چیز درباره سبک دکوراسیون صنعتی در خانه

انواع دکوراسیون‌های داخلی

برای هر سلیقه‌ای امروزه سبک‌های منحصربه‌فردی وجود دارد که بعضی از آنها طول عمر زیادی نداشته و از رده‌ خارج شده‌اند. اما بعضی از سبک‌ها چندین دهه به حیات خود ادامه دادند و تغییراتی طبق نیاز و سلیقه در آنها روی داده است. اگر می‌خواهید به طراحی فضای داخلی خانه خود بپردازید و چیدمان و طراحی به‌روز داشته باشید، باید با انواع سبک‌های دکوراسیون مانند سبک دکوراسیون صنعتی آشنایی پیدا کنید.

دکوراسیون صنعتی چیست؟

یکی از انواع سبک‌های دکوراسیون‌های داخلی بسیار زیبا و منحصربه‌فرد است که فقط گروهی خاص طرف‌دار این سبک هستند و طرف‌داران زیادی ندارد. ولی می‌تواند یک محیط زیبا و خاص به منزل شما بدهد. در این نوع از سبک دکوراسیون داخلی معمولا از مواد خامی که هیچ پرداختی روی آنها اجرا نشده، استفاده می‌شود. موادی مانند آلومینیوم، فلز، آجر و… به‌صورت مستقیم در این سبک بهره می‌برند.

در سبک دکوراسیون صنعتی تمام تجهیزات سرمایشی، کابل‌های برق، گرمایشی و… بدون پوشش بوده و قابل‌مشاهده است. دکوراسیون صنعتی با ترکیب صمیمیت و گرما با عنصرهای قدیمی، شیک و مدرن امروزی جلوه زیبا و شگفت‌آور به منزل ارائه می‌کند. در این سبک در انتخاب مبل و وسایل خانه و چیدمان آنها باید توجه ویژه‌ای شود.

مزایای سبک دکوراسیون صنعتی

طراحی و اجرای این سبک قابل‌انعطاف است. زیرا در این نوع سبک از رنگ‌های خنثی و مواد اولیه با بافت‌های یونیک استفاده می‌شود که می‌توان به‌راحتی با مبلمان و نورپردازی دکور آن را ایجاد کرد. سبک صنعتی دارای سادگی و طراحی مینیمال است که درعین‌حال می‌تواند جسورانه هم باشد و ترکیب سبک مدرن و سنتی یک نتیجه خلاقانه و نمایانی را به وجود می‌آورد. سبک صنعتی با محیط‌زیست بسیار سازگار بوده؛ زیرا افراد را به استفاده‌کردن از متریال‌های بازیافتی سوق می‌دهد. برای این که بتوانید این سبک را اجرا کنید نیاز به یادگیری روش‌های تزئینی ندارید.

مزایای سبک دکوراسیون صنعتی

ویژگی‌های دکوراسیون‌های صنعتی

هر سبک دکوراسیون داخلی دارای خصوصیات خاص و یک‌سری معایب و مزایا هستند. سبک دکوراسیون صنعتی هم از ویژگی‌های خاصی پیروی می‌شود. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

استفاده از چوب و فلز

در این نوع از سبک صنعتی از سطح‌های چوبی و فلزی استفاده زیادی می‌شود که قابل‌مشاهده است و نقش مهمی در این نوع سبک دارا هستند. مثلا از صندلی‌های فلزی و میزهای چوبی در دکوراسیون آشپزخانه در سبک صنعتی استفاده می‌شود.

استفاده از رنگ‌های طبیعی و خنثی در سبک صنعتی

در این نوع سبک صنعتی از رنگ‌های شاد و روشن استفاده نمی‌شود و معمولا از ترکیب رنگ‌های طبیعی و خنثی استفاده می‌شود. رنگ‌های خنثی شامل رنگ‌هایی مانند دودی، طوسی، خاکستری و رنگ‌های دیگری مانند شیری، کرمی، نقره‌ای، کرم، پلاتینی است که از جمله رنگ‌های خنثی در دکوراسیون‌ها هستند که بسیار کاربرد دارند. در سبک دکوراسیون صنعتی برای اینکه فضای خشک و سرد را از بین ببرند از رنگ‌های خرمایی و قهوه برای رنگ‌های غالب استفاده می‌شود و از رنگ‌های خنثی برای وسایل و دکورهای کوچک‌تر بهره می‌برند.

استفاده از آجر و بتن در دکوراسیون صنعتی

یکی از ابتدایی‌ترین مصالح ساختمانی آجرها بودند که به‌صورت همه‌کاره از آنها استفاده می‌شد و پایه و اساس بیشتر  سازه‌های مهم به شمار می‌رفت. با انقلاب صنعتی آجرهای خاک رس در انگلیس و سرتاسر جهان یکی از اصلی‌ترین مصالح ساختمان به شمار می‌رفت و در ساختمان‌های صنعتی یکی از پرکاربردترین مصالح به شمار می‌رفت. این مصالح هم مانند بتن، آجر، چوب و فلز هم بدون هیچ‌گونه پوشش در طراحی دکوراسیون صنعتی استفاده می‌شد. یعنی از آجر برای دیوارها و بتن پولیش در کف خانه‌ها استفاده می‌کردند.

نور و روشنایی در سبک دکوراسیون صنعتی

در همه دکوراسیون‌ها روشنایی و نور بسیار ضروری و مهم است نور باعث می‌شود محیط اطراف ما متفاوت جلوه کند و احساس آرامش و رضایت در یک مکان و محیط با روشنایی آن مکان ارتباط مستقیم دارد. یکی از مواردی که در سبک دکوراسیون صنعتی دارای اهمیت است انتخاب منبع نور و روشنایی است. می‌توان در این سبک از آویزهای قدیمی و حتی آباژورها استفاده کرد. از آباژورهای پایه‌بلند و آویزهایی از جنس فلز در این سبک مورداستفاده قرار می‌گیرد که دارای محبوبیت زیادی هستند.

کلام پایانی

نمی‌توان از سبک دکوراسیون صنعتی تعریفی واحد ارائه کرد. زیرا دارای بعضی جنبه‌های قدیمی بوده و درحالی‌که در بعضی از بخش‌ها کاملا مدرن به نظر می‌آید و ترکیبی از هر دو سبک در اینجا وجود دارد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button