دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه

نکات مهم دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه

طراحی اتاق موسیقی

موسیقی و تاثیر آن روی روح و روان افراد را نمی‌شود انکار کرد. گوش‌کردن و نواختن سازهای موسیقی برای هر فردی می‌تواند یکی از لذت‌های خوب و روح‌افزا محسوب شود. البته برای این کار نیاز به یک مکان آرام و مناسب است که می‌توان دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه را با کمی خلاقیت و سلیقه و توجه به ایده‌های زیبا به وجود آورد.

طراحی دکوراسیون اتاق موسیقی

یکی از نیازهای مهم و اساسی برای نوازنده یا یک موزیسین دارابودن اتاقی جدا با تمام وسایل مورد احتیاج موسیقی است. این اتاق باید امنیت و آرامش فکری را برای این هنرمند به ارمغان بیاورد تا فرد بتواند روی نوت، تکنیک‌های نوازندگی و … تمرکز کند. پس دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه باید به روش خلاقانه و هوشمندانه طراحی شود و از ابزار و وسایل موردنیاز و مناسب‌ در این اتاق چیدمان شود. این از حداقل‌هایی است که نیاز است در آن رعایت شود تا کیفیت بهتری داشته باشد.

این قسمت از خانه باید از سکوت زیادی برخوردار باشد؛ یعنی ساکت‌ترین قسمت خانه را باید اتاق موسیقی قرارداد تا صداهای اضافی و نویز‌ها در تمرین خللی به وجود نیاورند. حتی می‌توان دیوارها را عایق کرد تا فضای حرفه‌ای ایجاد شود.

نورپردازی چه نقشی در بهبود اتاق موسیقی دارد؟

همان‌طور که توضیح داده شد، دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه برای یک موزیسین و یا نوازنده باید طوری طراحی شود که در آن مکان حس آرامش و خلاقیت و خیال‌پردازی و لذت بیشتر از گوش‌دادن به موسیقی برده شود. برای اینکه بتوان چنین فضایی را در اتاق ایجاد کردباید به  نورپردازی آن باید توجه ویژه‌ای شود و با نورهای کنترلی و شیددار که دارای رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش هستند آن مکان را احساسی‌تر کرد.

از نورهایی که بسیار پرطرف‌دار است و در اتاق موسیقی کاربرد دارد نورهای ال‌ای‌دی و حتی نورپردازی‌های مخفی است. در سبک جدید نورهای ال‌ای‌دی در این مکان کاربرد بیشتری دارند و امروزه طوری طراحی می‌شوند که می‌تواند با بیت موسیقی شما هماهنگ شده و پالس بزند و زمان نوازندگی حس لذت و هیجان را چندین برابر می‌کند.

دکوراسیون اتاق موسیقی

آیا جزئیات در دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه موثر است؟

برای اینکه دیوارهای دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه را جذاب‌تر کرد، می‌توان از پوستر یا قاب عکس‌هایی از موزیسین‌ها و آرتیست‌های موردعلاقه خود را در دیوارها چسباند. از ایده‌های جذاب دیگر این است که به‌جای استفاده از میز در کل فضا از قفسه‌های طبقه‌بندی شده در کنار آن استفاده کنید. در این قفسه‌ها می‌توان از کاست‌های قدیمی، صفحه‌های گرامافون، کتاب و یادگاری‌های قدیمی و دیگر وسایلی که با دیدن آنها ذهنتان خلاق‌تر می‌شود، استفاده کرد.

گفته شد که موسیقی باروح و روان و جسم افراد در ارتباط است. پس با گل‌وگیاه در اطراف اتاق موسیقی می‌توانید آن مکان را خاص و محبوب‌تر کنید. از چه رنگ و شکلی از گیاهان را مورداستفاده قرار دهید که البته بستگی به نوع سبک دیزاین اتاق دارد. در اتاق‌هایی که با سبک مدرن هستند، گیاهانی که دارای برگ‌های مستقیم و تیز هستند، مناسب است. در دکوراسیون‌های سنتی و کلاسیک هم از گیاهان برگ‌پهن و حتی درختچه‌ها می‌توان استفاده کرد.

چند ایده طراحی در اتاق موسیقی

ایده‌ها و روش‌های بسیار زیادی برای طراحی دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه وجود دارد که هر فرد طبق سلیقه و علاقه خود می‌تواند آن را انجام دهد. چند ایده برای طراحی اتاق موسیقی بیان می‌کنیم که شامل موارد زیر هستند:

چیدمان صندلی

علاوه بر تمرین‌های خصوصی ممکن است فرد بخواهد با هم‌گروهی‌ها یا دوستان خود به اجرای موسیقی بپردازد. پس باید فضای کافی در اختیار داشته باشد و صندلی‌ها را برای نشستن به‌صورت دایره‌ای چیدمان کند در زمان تمرین گروهی طوری صندلی‌ها را قرار دهد تا نوازنده‌ها همدیگر را ببینند.

تزیین خلاقانه دیوارها در دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه

برای تزیین دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه می‌توان از المان‌ها یا نمادهای زیادی که به موسیقی مرتبط است، استفاده کرد و دیوارهای اتاق را به شکل نت‌های موسیقی طراحی کرد. اگر در فکر نصب قفسه رو دیوار هستید از شکل آلات موسیقی مانند پیانو یا گیتار که شبیه شلف هستند استفاده کنید.

رطوبت دمای مکان

به رطوبت و دمای مکان باید توجه کرد؛ زیرا برخی از سازها در مواجه با دما، و نور خورشید که از پنجره می‌تابد، دچار آسیب می‌شوند. پس در قرارگیری سازها مختلف در اتاق توجه کنید.

کلام آخر

در طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق موسیقی در خانه به مواردی مانند: متراژ و مساحت اتاق، سلیقه، شرایط و وسایلی که در آن قرار دارد باید توجه کرد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button