نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد

نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد

تزئینات عناصر داخلی منزل

دکوراسیون‌های سقف از بخش‌های مهم در محیط ها ومکان های مختلف است که در بعضی از مواقع مورد بی‌مهری واقع می‌شود. برای تزیین و دکور کردن سقف‌ها در مکان‌های مختلف می‌توان از لوسترهای شیک و زیبا، رنگ سقف، طرح‌های بافت و دیگر لوازم تزیین دکوراسیون استفاده کرد. برای انتخاب بهترین تزیین برای سقف‌های محل‌های خود نیاز نیست حتما از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید، می‌توانید با اعتمادکردن به سلیقه و علاقه خود از کالاهای زیبا و منحصربه‌فرد استفاده کنید. ولی حتما در ابتدا به نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد را هم باید مدنظر قرار دهید که در این مطلب به آنها اشاره خواهیم کرد.

دکوراسیون و تزیین سقف

زمانی که به دکوراسیون و تزیین سقف‌ها اشاره و در مورد آن صحبت می‌شود، اولین چیزی که به ذهن‌ها خطور می‌کند نورپردازی‌های متنوعی است که در این قسمت باید انجام گیرد. در آن از لوسترهای آویز و دیگر ابزار و قطعاتی که برای تزیین سقف وجود دارد می‌توان بهره برد. این لوازم مانند زنگ‌های بادی هستند که می‌توان در سقف نصب کرد و یا کاغذ دیواری‌ها و حتی می‌توان از چسب‌های فسفری هم در تزیین سقف‌ها به کار گرفت. موارد زیاد دیگری برای تزیین وجود دارد و می‌توان یک محیط زیبا با سقف‌های منحصربه‌فرد ایجاد کرد.

اگر دوست داشته باشید، می‌توانید از چند لوستر شیک و ساده هم برای تزیین سقف‌ها استفاده کنید. ولی حتما باید به نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد را هم موردتوجه و دقت قرار دهید. در نهایت این تزیینات اصولی و زیبا طراحی شده و جلوه‌گر می‌شوند.

گچ‌کاری و سفیدکاری منزل

نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد

طبق ترفندهای زیادی که برای تزیین سقف‌ها در دکوراسیون‌های داخلی منازل و اداره‌ها  و مکان‌های مختلف دیگر وجود دارد می‌توان بدون مشکل و دردسر یک محیط بسیار زیبایی را به وجود آورد. نکاتی که می‌توان در تزیین سقف‌ها موردتوجه قرارداد عبارت‌اند از:

  • برای دکوراسیون سقف‌های نشیمن و یا اتاق‌ها باید اندازه و عمق سقف را در نظر گرفت. زیرا اگر در نشیمن سقف کمی وجود داشته باشد. باید بادقت لوازم و ابزار تزئینی تهیه شود. به طور مثال لوسترهای آویز بلند فضای نشیمن را خفه‌کننده جلوه‌گر می‌کند. پس باید از لوسترهای پانلی کوتاه در این سقف‌ها استفاده کرد و در سقف‌های بلند می‌تواند به طور خلاقانه و آزادانه از وسایل وابازر تزئینی استفاده کرد.
  • از دیگر نکاتی که در تزیین سقف‌ها باید به آن توجه کرد، طرح‌ها و وسایل و ابزار جانبی است که به کار گرفته می‌شود. می‌توان با انتخاب و تهیه ابزار و اکسسوری‌های سقفی که از فرم و رنگ‌های موجود در محیط موردنظر الهام گرفته شده و حتی رنگ را با دکوراسیون‌های داخلی هماهنگ کرد و یکپارچگی در فضا به وجود آورد. اگر می‌خواهید در طراحی تضاد و متفاوت‌تر عمل کنید فرم‌ها و رنگ‌هایی را که برای تزیئنات انتخاب می‌کنید باید در دکوراسیون سقف و محیط تضاد واضح و متفاوت ایجاد کند.
  • از نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد در مورد نورپردازی سقف‌ها است. باید اطمینان حاصل کنید که مهم‌ترین قسمت در دکوراسیون سقف‌ها نورپردازی آنها است. همچنین از نورهای مناسب با محیط برای پشتیبانی بیشتر باید استفاده کرد تا جلوه بیشتر و بهتری به محیط ارائه کند.
  • نورهای ملایم و زرد و یا نور سفید تند را به سلیقه خود می‌توانید انتخاب کنید و با ایده‌های جدید به کار ببرید. اگر از لوسترهای کم‌نور استفاده می‌کنید می‌توانید آن را طوری طراحی کنید که نور را در هر زمان تحت کنترل خود داشته باشید.

کلام پایانی

دکوراسیون و تزیین سقف در سالن‌ها و بعضی از مکان‌های مختلف از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که یکی از کاربردی‌ترین بخش خانه اتاق‌های نشیمن و یا پذیرایی‌ها به شمار می‌آیند. زیرا در این قسمت از مهمانان خودپذیرایی کرده و مدتی را با خانواده خود سپری می‌کنید. پس باید نور متناسب و کافی در آن مکان وجود داشته باشد و نکاتی که در تزیین سقف باید رعایت کرد را هم مدنظر قرار داده و تزیینات مناسبی برای این بخش از خانه انتخاب کنید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button