رفع لکه‌های روی پارکت لمینت

نحوه نظافت و رفع لکه‌های روی پارکت لمینت

نحوه نظافت پارکت لمینت

پارکت لمینت‌ یکی از محبوب‌ترین کف‌پوش‌ها بین مردم محسوب می‌شود که هم دارای زیبایی است وهم طول عمر بالایی دارد. داشتن دوام بیشتر این کف‌پوش‌ها به شرطی است که روش تمیزکردن و نگهداری و حتی رفع لکه‌های روی پارکت لمینت‌ها را بدانید. به‌طورکلی این کف‌پوش‌های پارکت لمینت باید به طور مرتب تمیز شوند تا تغییر شکل و خط‌وخشی روی آن‌ها ایجاد نشود.

ابزارهای نظافتی مانند تی‌های نرم گزینه مناسبی هستند که روزانه به‌صورت خشک می‌توان در تمیزی این کف‌پوش‌ها استفاده کرد تا مانع فرسایش و طول عمر کم محصول شوید. اگر بخواهید در سطح بهتری این کف‌پوش‌ها را تمیز کنید، می‌توان از آب گرم با مواد نظافتی ملایم هم بهره ببرید که بعدها به آن اشاره می‌شود.

رفع لکه‌های روی پارکت لمینت

در این مقاله برای شما طرز تمیزکردن پارکت لمینت‌ها را آموزش می‌دهیم تا همیشه کف‌پوشی زیبا و درخشان داشته باشید. در ابتدا باید با یک تی خشک خاک یا کثیفی‌های احتمالی را از روی سطح کف‌پوش خود روزی یک‌بار پاک کنید. زیرا اگر پارکت لمینت شما ضد خش هم باشد، وجود خاک و غبار ممکن است در طی زمان به کف‌پوش‌های شما صدمه وارد کند. البته می‌توانید، به‌جای تی خشک از جاروبرقی  که برس‌های نرمی دارد هم استفاده کنید.

با این کار بین تایل‌ها، کلیک‌ها و شیارهای پارکت لمینت هم تمیز می‌شود. اگر هر نوع نوشیدنی و مایعی روی کف پارکت لمینت ریخته شد سریع با دستمال نرم آن را خشک و پاک کنید تا به لایه‌های زیرین نفوذ نکند. زیرا اگر این مایع روی کف بماند، در طول زمان موجب تحریک‌پذیری لایه‌های حفاظتی محصول می‌شود. اگر مجبور به پاک‌کردن قسمت و نقطه‌ای از پارکت لمینت شدید حتما از پارچه یا اسفنجی که مرطوب است استفاده کنید و بعد با پارچه خشک آن را پاک کنید. از خشک بودن سطح مطمئن شوید.

نحوه نظافت پارکت لمینت

روشی دیگر برای تمیزکردن پارکت

معمولا یکی از روش‌هایی که برای تمیزی بهتر و رفع لکه‌های روی پارکت لمینت استفاده می‌شود، شستشو با آب گرم و صابون و حتی شامپوی بچه است. می‌توانید چهار لیتر آب را طبق مساحتی که دارید به آن شامپو بچه یا صابون اضافه کنید از شامپوهای بزرگسال یا مواد شوینده قوی به‌هیچ‌وجه استفاده نکنید. زیرا ممکن است صدمه وارد کند. با تی یا اسفنج هرگونه آلودگی و کثیفی را می‌توانید از سطح پارکت لمینت پاک کنید.

نحوه ازبین‌بردن و رفع لکه‌های روی پارکت لمینت

از آن جایی که پارکت لمینت‌ها دارای زیبایی و مقاومت بالایی هستند و طرف‌داران زیادی هم دارند در این مقاله نحوه تمیزکردن آن و نگهداری را برای شما بیان کردیم. باید در تمیزی و پاک‌کردن این کف‌پوش‌ها دقت لازم را داشته باشید تا با ناآگاهی صدمه‌ای به پارکت لمینت وارد نشود. لکه‌هایی که روی کف‌پوش چوبی ایجاد می‌شود را به دودسته تقسیم می‌کنند. لکه‌هایی که روی سطح پارکت هستند و لکه‌هایی که قبلا در چوب نفوذ کرده‌اند.

زمانی که مایعات از هر نوع روی پوشش کف پارکت ریخته شد سریع با یک‌پارچه‌ای که جذب بالا دارد آن را پاک کنید. اگر لکه‌های سطحی مانند باقیمانده غذا یا لکه‌های روی پارکت لمینت که از طریق کف کفش ایجاد می‌شوند را باید با پارچه‌های میکرو فیبر که کمی نم دارد پاک کنید. لکه‌های سخت اگر وجود داشت باید با یک پاک‌کننده قوی و خوب از بین برود؛ مانند داروهای خانگی که شامل آب با مایع‌های شوینده مثل صابون با کمی نرم‌کننده پارچه و کمی الکل می‌توان آن را تمیز کرد.

لکه‌های سخت کدام هستند؟

البته مشکلاتی مهم در شستشو وجود دارد که زمان تمیزکردن پارکت به آن برمی‌خورید که پاک‌کردن آن کمی سخت‌تر و نیاز به آگاهی بیشتر دارد؛ مانند لکه خون، جوهر، سودا، آدامس، واکس، لاک ناخن، روغن و چربی که به آن خواهیم پرداخت.

کلام پایانی

دکوراسیون داخلی زنبق دارای متخصصین و کارشناسان خلاق است که باتجربه و تلاش خود سعی می‌کنند شما را در رسیدن به رویاهایتان یاری کنند. این مجموعه بهترین ایده‌ها و روش‌های خلاق خود را در زمینه خدمات کف‌پوش به طور اختصاصی در اختیار مشتریان محترم خود قرار می‌دهد. دکوراسیون زنبق در اجرای طراحی‌های خود از بهترین متریال‌ها و مناسب‌ترین قیمت‌ها استفاده می‌کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button