نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک

نحوه نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک

انواع کف‌پوش‌های ساختمانی

یکی از اجزا و عناصر مهم در ساختمان‌سازی و حتی دکوراسیون‌های داخلی توجه به کف خانه‌ها است که در طراحی دکوراسیون‌های داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. برای تزیین و پوشش کف‌ها امروزه پوشش‌های متنوع با متریال‌های مختلف تولید شده است که دارای رنگ‌بندی و طرح‌های مختلفی است که نیاز و سلیقه هر فردی را پاسخگو است. هر فردی طبق سبک دکوراسیون خود می‌تواند از انواع مختلف کف‌پوش‌ها مانند وینیل استفاده کند. در این مطلب نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک را توضیح خواهیم داد.

کفپوش وینیل چیست؟

نوعی از کفپوش‌های موجود در بازار است که از پلاستیک مهندسی شده به اسم پلی‌وینیل‌کلراید یا همان پی‌وی‌سی ساخته شده که دارای انواع مختلفی از این است که در نحوه نصب با هم متفاوت هستند. یکی از کفپوش‌هایی که دارای نصبی راحت بوده کفپوش وینیل است که البته انتخاب نوع آن به دستورالعمل نصب آن بستگی دارد.

 از جمله پرطرف‌دارترین نوع کفپوش‌ها محسوب می‌شود که به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن مانند ضد آب و ضدقارچ بودن بهترین انتخاب برای نصب کفپوش وینیل در سرویس‌های بهداشتی و حمام است. این کف‌پوش دارای استحکام و طول عمر زیادی است. نگهداری راحتی دارد و از تنوع زیادی هم برخوردار است و به همین دلیل موردتوجه قرار می‌گیرد.

انواع کف‌پوش‌های وینیل

انواع کفپوش‌های وینیل

باتوجه‌به تنوعی که در کف‌پوش‌ها وجود دارد کف‌پوش‌های وینیل هم دارای تنوع هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

کفپوش وینیل گرانیت

از کف‌پوش‌های پرفروش محسوب می‌شود که به علت زیبایی که دارند بیشتر در زمان تغییر دکوراسیون‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و نسبت به‌اندازه تایل‌ها هزینه‌های مختلفی را دارا است.

کفپوش وینیل رولی

این نوع کف‌پوش، رولی تولید می‌شود. توسط چسب روی سطح کف چسبانده می‌شود و تمام کف را بدون درز می‌پوشاند و برای مکان‌هایی با رطوبت زیاد مناسب است.

کفپوش برچسبی وینیل

از نوع جدیدترین کف‌پوش‌ها به شمار می‌آید که از پلیمری انعطاف‌پذیر تولید شده و ضد رطوبت است. در کف این کفپوش‌ها لایه‌ای چسب وجود دارد که به سطح‌های موردنظر به‌راحتی می‌چسبد.

کفپوش وینیلی فوم دار

این نوع کف‌پوش برای سالن‌های ورزشی و باشگاه‌ها مناسب است و به دلیل لایه فومی که دارد، انعطاف زیادی داشته و ضربه‌گیر است. ضدباکتری بوده و رد پا روی آن نمی‌ماند.

کفپوش وینیل فلکس

از کفپوش‌های تایلی محسوب می‌شود نصب کفپوش وینیل با همدیگر دارای تفاوت است. این کف‌پوش بسیار مقاوم و انعطاف‌پذیری بالایی دارد و از قیمت مناسبی هم برخوردار است و در مکان‌های پر رفت‌وآمد نصب می‌شود.

کفپوش تایلی وینیل

این کف‌پوش دارای اندازه‌های متفاوتی است و ظاهر آن شبیه چوب، سنگ و حتی موکت است. طرح‌های مناسبی را در این نوع کف‌پوش می‌توان پیدا کرد.

نحوه نصب کف‌پوش وینیل

قبل از اینکه اقدام به نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک کنید باید کاشی و سرامیکی که خراب یا شکسته است را تعویض کنید تا کف‌پوش ناهموار نشود و احتمال شکستن و آب‌گرفتگی به وجود نیاید. بعد از آن فاصله بین کف‌پوش و دیوار باید جدا باشد. بعد از نصب کفپوش وینیل قرنیز را هم اجرا کنید تا کار تمیزتر شود. در گام بعدی برای اینکه سطح کف‌پوش یک‌دست شود از ملات ویژه روی دوغاب استفاده کرده و سطح را صاف کنید بعد از خشک‌شدن دوغاب آن را تمیز کرده تا هیچ کثیفی روی کف‌پوش نماند.

زیرا به‌مرور تخته‌های وینیلی را خراب می‌کند و بعدازاین کار قبل از اینکه تخته‌ها را نصب کنید، باید طرز چیدن کف‌پوش را در کنار هم به‌صورت ساده بررسی کنید تا به‌اندازه موردنیاز دقیق تخته‌ها پی ببرید. زیرا ممکن است بعضی مواقع تخته‌ها به مکان موردنظر سایز نشود و باید بریده شده که تاثیر منفی روی زیبایی کف‌پوش دارد.

زمان نصب کفپوش وینیل تخته‌ها را از وسط کف اتاق شروع به چسباندن می‌کنید و به کناره‌ها پیش می‌روید و آخرین تخته‌ها در کنار قرنیز نصب می‌شوند. اگر از سرامیک و کاشی‌های وینیلی استفاده می‌کنید باید از صفحه‌های کف‌پوش به روش پلکانی کنار هم استفاده کنید که برای کف‌پوش‌هایی که جدا می‌شوند مناسب است.

کلام آخر

نصب کفپوش وینیل روی کاشی و سرامیک یکی از روش‌های ساده نصب کف‌پوش است. به دلیل مزایایی که دارد این روش نصب امروزه در بیشتر مکان‌ها از آن استفاده می‌شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button