نحوه انتخاب مبل برای خانه

نحوه انتخاب مبل برای خانه

مبلمان خانه

یکی از مهم‌ترین وسیله در دکوراسیون داخلی هر خانه مبلمانی است که در آن خانه چیده می‌شود و افراد می‌توانند با خریدن مبل‌های مناسب با بهترین انتخاب خود کوچک‌ترین و بد فرم ترین خانه را هم به یک‌خانه دنج و زیبا تبدیل کرد. زمانی که به خرید مبل فکر کنید سؤال‌های زیادی برای شما پیش می‌آید؛ مانند چطور بهترین مبل را انتخاب کنید و بین تنوع طرح و جنس‌های مختلف چطور مناسب‌ترین مبل را برای خانه تهیه کنید. برای انتخاب مبل برای خانه افراد باید به نکات زیاد و مهمی توجه داشته باشند که در این مقاله به گوشه‌ای از آنها اشاره می‌کنیم.

چند نکته برای خرید مبل

اگر در فکر خرید مبل جدید برای خانه هستید اولین نکته‌ای که باید بدانید این است که متراژ خانه و سبک دکوراسیون خانه چطور است. فرد باید بداند خود به چه سبکی بیشتر علاقه دارد. برای خرید مبل هم نباید در فصل‌هایی که زمان خرید و شلوغی است اقدام کنید؛ چون که مبل جزوه وسایلی است که می‌توان به مدت طولانی از آن استفاده کرد و نباید در خرید آن عجله کرد تا بتوان بهترین انتخاب را انجام داد. هر شرکت و برند معروف مبلی که وجود دارد مزایا و معایبی هم قطعا دارند.

بعضی از مزیت‌ها مانند داشتن ضمانت‌نامه، خدمات پس از فروش و کیفیت آن‌ها است. اگر بودجه کافی برای خرید دارید  بهتر است از فروشگاه‌های معتبر و یا به کارگاه‌های تولید مبل سرزده و مدل و طرح موردنظر را انتخاب کرده و سفارش ساخت دهید. هنگام سفارش هم می‌توانید پارچه و جنس چوب موردعلاقه خود را ذکر کنید و با قیمت کمتری نسبت به فروشگاه‌های مبل آن را خریداری کنید. چند راهنمایی برای انتخاب مبل برای خانه به شما معرفی می‌کنیم.

چند نکته برای خرید مبل

با اصول اولیه شروع کنید

قبل از این که دنبال هر کار دیگری باشید از اندازه فضای موجود و تعداد دسته‌های مبل که می‌خواهید داشته باشید اطمینان حاصل کنید و بدانید که آیا قرار است نیمکت‌های راحتی تهیه کنید و یا صندلی‌های که دسته دارند. باید فضایی را هم به میز جلو و میزهای عسلی اختصاص بدهید و بعد باتوجه‌به فضای که دارید سعی کنید مبل مناسب انتخاب کنید.

قبل از انتخاب مبل محاسبه کنید

باید فرد اندازه فضای اتاق نشیمن و یا پذیرایی خود را در نظر بگیرید و قبل از انتخاب مبل برای خانه طرح فضا و چیدمان مبل را روی کاغذ رسم کند. محل رفت‌وآمد را هم مشخص کند و این که چطور می‌خواهید مبل را بچینید. یعنی فرد باید روش چیدمان در اتاق نشیمن را مجسم کرده و انتخاب مبل موردنظر را طبق اندازه و مکان، محل رفت‌وآمد راحت‌تر انتخاب کند.

به کارایی مبل اهمیت دهد

باید قبل از خرید مبل برای هر مکان مانند اتاق نشیمن فکر کنید که در این مکان چه کاری انجام می‌شود. دور هم جمع‌شدن و تماشای تلویزیون یا کتاب خواندن در سکوت انجام می‌شود. این موضوعات باعث می‌شوند  برای انتخاب مبل وقت کافی گذاشته؛ چون اگر کتاب‌خوان باشید مبل راحت و حتی فضایی برای کتابخانه لازم دارید و اگر اهل تماشای تلویزیون باشید باید به فکر میز تلویزیون و پذیرایی از مهمان هم فکر کنید.

معماری اتاق نشیمن معیار انتخاب مبل

قبل از اینکه مبل موردنظر را انتخاب کنید باید به معماری محل قرارگرفتن مبل هم توجه داشته باشید. عناصری مانند ستون، پنجره و دیگر موارد را باید در نظر بگیرید و برای انتخاب نوع سبک مبل دقت کنید که مبل مناسبی برای اتاق نشیمن باشد.

دنبال جنس باکیفیت باشید

برای انتخاب مبل برای خانه عجله نکنید و دست روی هر مبلی نگذارید باید به دنبال مبلمانی باکیفیت بالا باشید؛ چون فقط نیاز به پرکردن فضای اتاق نشیمن ندارید باید به دنبال جنسی باشید که دوام و ماندگاری بالایی هم داشته باشد، هرچند که هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. این موارد نمونه‌ای از نکاتی بود که در خرید مبل باید توجه کنید.

سخن آخر

مبل‌ها یکی از عناصر اصلی هر خانه محسوب می‌شود که باید در انتخاب و چیدمان آن نه‌تنها به زیبایی و جذابیت آن در نگاه باید توجه کنید؛ بلکه باید نقش کاربردی در منزل هم داشته باشد وحتما برای خرید و انتخاب بهترین نوع و جنس مبل تحقیق کرده تا کالای مرغوبی به خانه بیاورید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button