نحوه اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن در منزل

نحوه اجرا و طراحی دکوراسیون داخلی به سبک مدرن در منزل

سبک مدرن

سبک تازه مد شده و برچسب مدرن به خود گرفته و سبکی جدید و نوپا است که شاید بیشتر افراد بارها این اسم را شنیده باشند؛ ولی با طراحی دکوراسیون داخلی به روش مدرن آشنا نباشند و منظور از سبک مدرن برای آن‌ها ناآشنا باشد. طراحی به سبک مدرن سبکی بسیار شیک و دلربا که باعث آرامش است و طرف‌داران بسیاری را هم به خود جذب کرده است.

در این سبک تعادل بین وسایل و اجزای خانه برقرار است و اصلا مهم نیست که خانه کوچک یا بزرگ باشد؛ چون که در این سبک خانه کوچک را بزرگ نشان می‌دهند. اگر خانه‌ای به سبک سنتی و معمولی دارید این مقاله را خوانده و به فکر تغییر دکوراسیون منزل باشید و طراحی به سبک مدرن امروزی که بسیار پرطرف‌دار است را اجرا کنید.

طراحی سبک مدرن به چه صورت است؟

سبک مدرن به زبان عامیانه یعنی سبکی ساده و شیک که در این سبک بیشتر مبلمان و وسایل منزل دارای خط‌های مستقیم، منظم وصاف است و خط‌های منحنی، عجیب‌وغریب ندارد. البته در این سبک وسایل اضافی جایی ندارد و در دکوراسیون خانه از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود تا سادگی خانه حفظ شود.

چیدمان منزل را باید هدفمند اجرا کرد و وسایل غیرضروری را کنار گذاشت تا بتوان یک فضای گرم و صمیمی در خانه ایجاد کرد. در طراحی به سبک مدرن تجمل و شلوغی جایی ندارد و یکی از بهترین سبک‌ها برای چیدمان منزل است که در آن افراد حس راحتی و آرامش می‌کند.

اصول و ترفند مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

در این سبک زیبا که برای دکوراسیون خانه استفاده می‌کنید ویژگی‌ها و خصوصیاتی است که بیشتر مختص این سبک است که با رعایت و انجام اصولی آن به سبک مدرن نزدیک می‌شوید. برخی از این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

رنگ دیوارهای روشن

در این سبک از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود؛ مانند طوسی، خاکستری، سفید، سیاه و … که به‌صورت تک‌رنگ در قسمت‌های خانه استفاده می‌شود؛ مانند رنگ دیوارهای اتاق که فقط سفید می‌شود.

متریال ساختمانی

از مصالح ساختمانی طبیعی مانند چوب در این سبک استفاده می‌شود که با رنگ خنثی تعادل دارد. در انتخاب وسایلی مانند مبل از تجملات دوری کرده و از وسایل تزئینی هم کمتر استفاده می‌شود.

ساده و منظم

در سبک مدرن سادگی حرف اول را می‌زند و بیشتر وسایل از خط‌های صاف و منظم پیروی می‌کند و در اجرای این سبک نقش‌ونگار مانند سبک کلاسیک و منبت‌کاری و گچ‌کاری خبری نیست.

ترکیب چوب و فلز

در سبک مدرن بیشتر از ترکیب چوب و فلز استفاده می‌شود که خیلی زیبا و پر طرف‌دار است. در این سبک زیبا معمولا از یک دکوری با طراحی خاص و شومینه یا مبل‌هایی با رنگ و طرح جذاب استفاده می‌شود که نقطه کانون در منزل می‌شود و منحصربه‌فرد است.

وسایل تزئینی و رنگ‌ها

استفاده از لوسترهایی به سبک مدرن خانه را دلنشین و جذاب می‌کند. از تابلو و خلاقیت‌های هنری که با ابعاد و مدل‌های خاص هستند استفاده کنید. در کنار رنگ خنثی از رنگ‌های شاد برای جذابیت بیشتر استفاده کنید.

نقش رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن چیست؟

رنگ در طراحی به سبک مدرن تاثیر گذار است همان‌طور که گفته شد از رنگ‌های خنثی استفاده می‌شود که از رنگ‌های روشن است و البته رنگ‌های تیره هم در این سبک می‌توان استفاده کرد. ولی رنگ روشن بیشتر طرف‌دار دارد. رنگی که در این سبک برای دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود باید مات باشد و نیاز به انعکاس نور نداشته باشد. رنگ انتخابی ما با رنگ‌های استفاده شده در دکوراسیون داخلی باید تضاد داشته باشد.

به‌خاطر سادگی این سبک و هزینه کمتری که برای اجرا دارد و محبوبیت رنگ‌های انتخابی باعث افزایش این سبک  مدرن در دکوراسیون داخلی شده است. در سبک مدرن به‌راحتی امکان تغییر سریع و گسترده رنگ محیط از فضای معمولی به فضای مدرن وجود دارد. می‌توان روی رنگ‌ها در اجرای سبک‌های دکوراسیون داخلی حساب ویژه‌ای باز کرد هرچند در طراحی به سبک مدرن این‌طور نیست.

کلام آخر

برای ایجاد و تغییر یک دکوراسیون داخلی خانه یا محل کار خود می‌توانید از علاقه و سلیقه‌های شخصی خود هم کمک بگیرید و در مورد انواع سبک‌های دکوراسیون اطلاعاتی به دست بیاورید تا ببینید به کدام سبک علاقه دارید وتوان اجرای آن برای شما آسان‌تر است.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button