نحوه اجرای آسمان مجازی

آسمان مجازی

از انواع سقف‌های کاذب است که ظاهری بسیار جذاب و دلنشین دارد. این مدل سقف در دکوراسیون‌های داخلی و در ساختمان‌های مختلف کاربردهای متنوعی دارند و بسیار طرف‌دار هستند. برای این که فضای داخلی خانه یا هر ساختمانی را آرامش و شادی ببخشید و زندگی را در آن روان کرد، می‌توان از اجرای آسمان مجازی برای  منزل خود بهره برد.

آسمان مجازی نمونه‌های جدیدی از سقف‌های کاذب هستند که طرح‌های زیبا و چشم نوازی که الهام گرفته از طبیعت هستند، دارد. جلوه‌ای زیبا که افراد را در زندگی روزمره شهری برای ساعاتی دور می‌کند. این آسمان‌های مجازی را روی دیوارپوش هم می‌توان اجرا کرد و فقط مخصوص سقف‌ها نیستند.

انواع سقف‌های مجازی

این سقف‌های کاذب با تنوع و کارایی که دارند، جلوه‌ای بسیار زیبا به محیط می‌دهند. این سقف‌ها با دو روش قابل‌نصب و اجرا هستند که شامل: آسمان مجازی ثابت و متحرک است که در این مقاله نحوه نصب و اجرای هرکدام را برای شما بیان می‌کنیم. در سقف کاذب ثابت معمولا یک تصویر یا طرح را برای اجرای آسمان مجازی انتخاب و اجرا می‌کنند. این طرح تغییر نمی‌کند و ثابت می‌ماند. اما در آسمان مجازی متحرک که نوع فوق‌العاده جذابی است از یک صفحه‌نمایش تشکیل شده که در آن یک فیلمی از طبیعت و جلوه‌های آن به تصویر کشیده می‌شود.

این صفحه طوری طراحی شده است که کسی در ابتدا متوجه غیرواقعی بودن آن نمی‌شود. در طراحی و اجرای  آسمان مجازی می‌توان طوری عمل کرد که تصویر در طول روز و با تغییر مکان خورشید تغییر پیدا کند یا طراحی طوری باشد که ابرها در اسمان شبیه‌سازی‌شده و حرکت کنند. طرح‌های زیبای دیگر را می‌توان طراحی کرد، هرچند اسمان مجازی متحرک بسیار زیباتر است. اما دارای قیمت بالایی است و به دلیل همین بیشتر افراد طرف‌دار آسمان مجازی ثابت هستند.

کاربردهای آسمان مجازی

کاربردهای آسمان مجازی

این سقف‌های کاذب یا آسمان مجازی در معماری و دکوراسیون داخلی یک تحول بزرگ ایجاد کرده است. این تحول باعث شد که ثابت شود، انسان‌ها در طبیعت و محیط ای طبیعی عملکرد و کارایی بهتری را از خود نشان می‌دهند. با تاثیر مثبت زیاد این آسمان‌های مجازی در روحیه و رفتار موجب شده است در مکان‌های مختلفی از آن‌ها استفاده شده که عبارت‌اند از:

  • در سقف‌های هتل‌ها، اداره‌ها، استخرها و حتی سالن‌های نمایش استفاده می‌شود.
  • از این سقف‌ها در راهرو هایی استفاده می‌شود که قدم‌زدن در طبیعت را القا می‌کند.
  • در خانه‌های مسکونی در قسمت‌های آشپزخانه، سقف حمام، سرویس‌های بهداشتی، اتاق‌خواب و حتی سقف پذیرایی از آن استفاده می‌کنند.
  • استفاده و اجرای آسمان‌های مجازی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی موجب می‌شود، استرس و اضطراب بیماران کمتر شود.
  • حتی در سقف مراکز خرید و فروشگاه‌ها هم برای این که مشتری را جذب کنند، از آسمان مجازی استفاده می‌کنند.

مراحل اجرای آسمان مجازی

برای این که این سقف‌های کاذب زیبا به‌درستی اجرا شدند و کارایی مناسبی داشته باشند، باید نکاتی در زمان اجرا رعایت کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. سازه نورپردازی
  2. سازه سقف کاذب
  3. تایل‌های اسمان مجازی

سازه نورپردازی

این بخش در ساخت و اجرای آسمان مجازی بسیار مهم است. زیرا از این طریق می‌توان به اسمان مجازی جلوه زیبایی را القا کرد. اولین بخش اسمان سازه نورپردازی است که به سقف اصلی وصل می‌شود. از لامپ‌هایی همچون FPL ، T4 ، T5  و لامپ‌های LED در نورپردازی استفاده می‌کنند.

سازه سقف کاذب

این بخش قسمت دوم اسمان محسوب می‌شود که با یک فاصله استاندارد اجرا می‌شود. البته این سازه نسبت به هزینه افراد می‌تواند تنوع مختلفی داشته باشد.

تایل‌های آسمان مجازی

کاربرد و مزیت اصلی این سقف‌های کاذب مجازی با دیگر سقف‌ها وجود همین تایل‌ها است. زیرا روی این تایل‌ها تصویرها با کیفیتی چاپ می‌شود که شبیه‌سازی‌شده و از طبیعت الهام گرفته شده است. البته تعداد تایل‌ها هم به بودجه مشتری بستگی دارد. این تایل‌ها به‌صورت پازل هستند که در سقف کاذب خیلی راحت در جای خود قرار می‌گیرند.

الویتور

این ابزار زیاد ضروری نیست و استفاده از آن برای قرارگرفتن تایل‌ها کنار هم و بدون درز و روزنه در سقف‌های کاذب که برای زیبایی بیشتر است تاثیر دارد.

سخن آخر

امروزه در دکوراسیون‌های داخلی روش‌های زیادی برای تزئین و زیبایی منازل وجود دارد. در دکوراسیون داخلی با هر ابزاری خانه‌ها را به مکان آرام و دور از هیاهوی شهری تبدیل می‌کنند. اجرای آسمان مجازی نمونه‌ای از این روش‌ها است. دکوراسیون زنبق یکی از بهترین دکوراسیون داخلی از جمله طراحی، تولید و اجرا را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button