مقایسه ساختمان اداری استارتاپی و پارتیشن بندی شده

مقایسه ساختمان اداری استارتاپی و پارتیشن بندی شده

پارتیشن و فضاهای اداری

دکوراسیون‌های اداری از عنصرهای اصلی در محیط داخلی در دفاتر اداری مخصوصا در استارتاپ‌ها بوده و در بیشترشدن بهره‌وری و عملکرد کارکنان بسیار تاثیرگذار است و قابلیت ایجاد یک محیط جذاب و زیبا را دارد. امروزه در طراحی‌های داخلی اداره‌ها از المان و عناصر دکوراتیو مدرن و جدید استفاده می‌شود و این مکان‌ها نسبت به قبل دچار تغییر و دارای شکلی مدرن‌تر شده اند. شرکت‌های استارتاپی دکوراسیون ساختمان اداری استارتاپی را بسیار لاکچری و مدرن طراحی می‌کنند.

استارتاپ چیست؟

نوع جدیدی از کسب‌وکارها است که نوپا بوده و به‌تازگی شروع به کارکرده است و هدف آن گسترش و ارائه‌کردن کالا و خدمات جدید و خلاقانه به بازار است. استارتاپ‌ها با چالش و مشکلات تازه‌ای روبرو می‌شوند و سعی می‌کنند با روش‌های هوشمندانه و طبق تکنولوژی‌ها پاسخ این مشکلات را بدهند.

کار استارتاپ نیاز به قابلیت رشد سریع‌تر و گسترش‌پیداکردن در زمان کوتاه را دارد و سعی می‌کند برای حمایت مالی و گسترش خود سرمایه‌گذارانی را جذب کند. این استارت‌آپ‌ها را می‌توان در مکان‌های کاری فعال و بافرهنگ هوشمندانه و جدید شناخت و امروزه ساختمان اداری استارتاپی هم‌افزایش پیدا کرده است.

تفاوت ساختمان اداری استارتاپی و پارتیشن‌بندی شده

تفاوت ساختمان اداری استارتاپی و پارتیشن‌بندی شده

هر دوی این مکان‌ها از جمله فضاهای مدرن باز اداری هستند. این مکان‌ها نسبت ساختمان‌های اداری به روش سنتی تعامل راحت‌تری در قسمت‌های مختلف دارد. کنترل مدیران ارشد و مدیریت سرپرستان در فرایند انجام وظایف کارمندان ساده‌تر انجام می‌شود و این روش مقرون‌به‌صرفه بوده و فضاهای پرت اضافی در آنها کمتر دیده می‌شود و با هزینه‌های کمتر می‌توان چینش اداری و پیکربندی آن را دچار تغییروتحول کرد. در تفاوت ساختمان اداری استارتاپی و پارتیشن‌بندی باید گفت:

  • تغییروتحول و یا چینش ساختمان اداری استارتاپی ساده‌تر از ساختمان اداری پارتیشن‌بندی است.
  • در فضاهای باز که فاقد پارتیشن است عملکرد وظایف تیمی بهتر صورت می‌گیرد.
  • ساختمان استارتاپی برای فعالیت‌هایی با تمرکز بالا و به‌صورت انفرادی انجام می‌شود کاربرد ندارد و ساختمان اداری پارتیشن‌بندی برای این نوع کارها بهتر است.
  • حریم شخصی در این دو ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است و در فضاهای اداری استارتاپی دسترسی افراد و کارکنان آسان‌تر است.
  • در ساختمان‌های استارتاپی نیاز به مکان‌هایی برای گردهمایی جمعی نیست و در همان محیط که محل کار کارمندان است برگزار می‌شود. ولی در ساختمان اداری پارتیشن‌بندی یک مکان جدا برای جلسه‌ها و گردهمایی‌ها نیاز است.
  • همکاری و اشتراک ایده‌ها و کارهای گروهی در ساختمان اداری استارتاپی بیشتر می‌شود خلاقیت و تقویت انگیزه افزایش پیدا کرده و بازدهی بیشتری دارد.

نقش پارتیشن اداری در فضای اداری استارتاپی

پارتیشن‌های مخصوص ادارات در عملکرد محل کار و در چیدمان نقش  مهمی را ایفا می‌کنند. از این پارتیشن‌ها برای به‌وجودآوردن مکان‌های کاری جداگانه، دفترهای خصوصی، اتاق‌های جلسه در یک پلان می‌توان استفاده کرد. برای انتخاب پارتیشن‌های اداری باید نکاتی مانند حفظ حریم شخصی و بصری، عایق صدا و انعطاف‌پذیری را در نظر گرفت.

در پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توان حس هوای آزاد را حفظ کرد و در همان حالت جداسازی صدا را هم به وجود آورد. زیرا قابلیت یک عنصر طراحی را دارند و به زیباتر جلوه‌دادن دفتر کار کمک می‌کنند. محل به‌کارگرفتن پارتیشن‌های طراحی آنها باید با سبک‌کار استارتاپ و فرهنگ آن متناسب باشد و این امکان را به کارکنان بدهد که همکاری خصوصی و یا آزاد را انتخاب کنند.

ساختمان‌های اداری پارتیشن بندی شده

شاید با دیزاین و چینش اداری اتاقک‌های اداری آشنا باشید  این نوع طراحی مدل چینش اداری باز است. از پارتیشن‌ها به‌عنوان دیوار در سه طرف برای به‌وجودآوردن فضای کاری به‌صورت اتاقک یا جعبه ایجاد می‌شود. این مدل فضای اداری را ساختمان پارتیشن‌بندی شده می‌نامند که می‌توان آن را با دفتر خصوصی برای کارکنان مقام بالا ترکیب کرد پس ساختمان اداری پارتیشن‌بندی شده ساختمانی است که هر کارمند فضا و اتاقکی بدون درب و خصوصی برای خود دارد و برای مدیران ارشد هم‌اتاق‌های خصوصی اختصاصی می‌دهند از نظر هزینه این نوع طراحی‌های اداری مقرون‌به‌صرفه خواهد بود.

کلام پایانی

با وجود یک‌دنیای پر از استرس که در آن هستیم و تحمل صداهای اضافی در محیط‌های کاری و تمرکز در آن مکان‌ها می‌تواند کار سختی باشد از معایب ساختمان اداری استارتاپی نبود حریم شخصی است که عدم ایجاد پارتیشن و یا دیوار و درب بسته موجب مشاهده کارهای دیگران و بروز اتفاقات ناخواسته می‌شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button