معرفی سقف متحرک تلسکوپی

معرفی سقف متحرک تلسکوپی

نوعی از سقف کاذب کاربردی

امروزه با پیشرفت در همه زمینه‌ها از جمله در ساخت‌وسازها و با به‌وجودآمدن سازه‌های کاربردی و بسیار مفید و حتی متحرک سعی می‌شود زندگی انسان‌ها راحت‌تر و به بهبودی بهتری دست پیدا کند. به همین دلیل شاهد ایجاد سازه‌های بسیار متنوع در ساخت‌وسازها و دکوراسیون‌های داخلی هستیم. یکی از پرکاربردترین و مفیدترین سازه‌ها سقف متحرک تلسکوپی است که به روش اتوماتیک طراحی شده است. البته نوع دستی آن هم وجود دارد که می‌توان با کاربردهای این سقف هم آشنا شد.

سقف تلسکوپی چیست؟

از سازه‌های پرکاربردی است که از پروفیل تشکیل شده و در سگمنت و قسمت‌هایی که اختلاف سطح دارند، استفاده می‌شوند که در زمان بسته‌شدن در داخل هم قرار می‌گیرند. این سقف متحرک تلسکوپی از شکل و بدنه آلومینیوم با رنگ‌های انتخابی تولید می‌شوند. این سقف‌ها از ریل آلومینیومی، و یا پلی‌کربنات در شکل و رنگ‌های مختلف تولید شده است.

 البته سقف‌هایی که از پلی‌کربنات ساخته می‌شوند نسبت به سقف‌هایی که از شیشه تولید می‌شوند سبک‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر هستند. این سقف‌ها تمام‌اتوماتیک تولید می‌شوند و روی یک لت ثابت قرار داده می‌شوند و می‌توان در اکثر فضاها و محیط‌ها از آنها استفاده کرد. سقف متحرک تلسکوپی سازه‌ای مدرن و امروزی است که آب‌بند و حتی هوابند شده است و کاربردهای بسیار زیادی دارد و محصولی بسیار لوکس محسوب می‌شود.

کاربردهای سقف‌های تلسکوپی

این سقف‌های متحرک بسیار پرکاربرد هستند و برای پوشش‌دادن به محیط‌های باز مانند روف‌گاردن، تراس، استخر، بالکن، پاسیو، حیاط‌خلوت و باشگاه‌های روباز مورداستفاده قرار می‌گیرند. از این سقف متحرک تلسکوپی فقط برای پوشش‌دادن در چهارفصل در فضاهای باز مورداستفاده قرار نمی‌گیرد و با استفاده از این سقف می‌توان به کاهش مصرف انرژی و تعادل آن هم کمک کرد که دارای امنیت بسیار زیادی بوده و دیگر نگران فرزندان نخواهید بود. کاربردهای سقف تلسکوپی عبارت‌اند از:

سقف تلسکوپی تراس و بالکن

بالکن‌ها و تراس در هر خانه‌ای از فضاهای باز محسوب می‌شوند که در معرض نور و آلودگی و هوای جوی مختلف قرار می‌گیرند. اگر این فضاها دارای پوشش سقفی نباشند همیشه به تمیزکردن و نظافت آنها باید اقدام کرد و با به‌کارگیری سقف متحرک تلسکوپی در این محیط‌ها می‌توان از گیاهان و گل‌های خود هم نگهداری کرده و حتی لباس‌های شسته شده را پهن و اوقات استراحت را هم در آنجا سپری کرد.

سقف متحرک حیاط‌خلوت و پاسیو

حیات خلوت و پاسیو هم از دیگر فضاهای باز در منازل هستند که می‌توان برای گذراندن اوقات استراحت و فراغت و نگهداری از گل‌وگیاه از آنها استفاده کرد که اگر دارای سقف نباشند دچار آسیب و خرابی شده و همیشه فضاهای کثیف و آلوده‌ای خواهید داشت. بهترین راهکار ایجاد سقف متحرک تلسکوپی است که در این فضاها می‌توان اجرا کرد.

سقف متحرک استخر

سقف متحرک استخر

این سقف‌ها بیشتر در استخرها کاربرد دارند و پوشش بسیار مناسبی برای استخرهای روباز محسوب می‌شوند. می‌توان به‌صورت اتوماتیک یا دستی آنها را اجرا کرد. البته در بعضی از استخرها به دلیل طراحی‌های خاصی که دارند می‌توان از سقف‌های برقی اتوماتیک در آنجاها اجرا کرد.

علت استفاده از سقف تلسکوپی

این سقف متحرک تلسکوپی باعث می‌شوند تا استخرهای خانگی و روباز همیشه تمیز و آب دچار آلودگی نشود. می‌توان در هر فصلی در هر ساعتی از این استخرها استفاده کرد بدون اینکه استرس و نگرانی از سرما و گرمای هوا داشته باشید. دلیل استفاده در گلخانه‌ها این است که از نفوذ سرما و گردوخاک به داخل آنها جلوگیری شود و گیاهان دچار خطراتی مانند باد شدید و آفت‌ها نشوند.

دلیل استفاده از سقف متحرک تلسکوپی در ویلاها، رستوران‌ها و کافه‌ها هم به دلیل همین کاربردهایی است که ذکر کردیم و هم اینکه به مدرن‌شدن و زیبایی محیط هم کمک می‌کند و یک ظاهر مینیمال و لوکس را در آنجا به وجود می‌آورد.

 این سقف‌های متحرک دارای طرح‌های جدید و ساختار پیشرفته‌ای هستند که می‌توان در هر مکان و محیطی از آنها استفاده کرد. این سقف‌های متحرک در دو نوع بدون جداره و دیواره دار تولید می‌شوند که هر کدام برای فضاها و مکان‌های خاص به کار برده می‌شوند.

کلام پایانی

امروزه از سقف متحرک تلسکوپی استفاده‌های زیادی می‌شود و حتی برای سوله متحرک هم قابل‌اجرا است. به دلیل ویژگی‌های متنوعی که دارد در مقایسه با سقف‌های چوبی و بتنی بسیار ارزان‌تر و در صرف هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button