مشاوره و اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران

مشاوره و اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران

اجرای روف‌گاردن در شمال تهران

امروزه باتوجه‌به افزایش جمعیت و بیشترشدن ساخت‌وسازها و تخریب مکان و محل‌های طبیعی، محیط‌زیست هم دچار تغییروتحول اساسی شده است. برای اینکه از آسیب‌دیدن بیشتر طبیعت جلوگیری کرده و فضاهای سبز را زنده کنیم، متخصصان راه‌های جدیدی را طراحی و اجرا می‌کنند. یکی از این راه‌های جدید ایجاد و اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران است که یک روش مناسب برای کم‌کردن آلودگی‌های محیط‌زیست است. برای اجرای این طرح باید برنامه‌ریزی و دانش‌های خاصی را داشت؛ زیرا روف‌گاردن یا بام سبز نوعی اجرای تلفیقی با محیط است.

روف‌گاردن چیست؟

مشخص نیست که ایده و طرح اولیه این بام سبز را چه کسی و در چه زمانی ارائه کرده است. روف‌گاردن یا همان بام سبز طوری اجرا می‌شود که بتوان روی سطح این بام‌ها گیاهان را پرورش داد. می‌توان از تنوع گیاهی در این بام‌ها و یا ایجاد چمن مصنوعی تا باغ‌ها را فراهم کرد و با انواع گیاهان آن را پوشاند. برای اینکه بتوان بامی سبز اجرا کرد باید در انتخاب گیاهان مورداستفاده دقت کرد تا این گیاهان بتوانند در مقابل شرایط محیط نامناسب و خشن در شرایط کم‌آبی یا عواملی مانند یخ‌زدگی، خشکی و یا نسیم دریا مقاوم باشد.

پس‌نیاز به یک دانش و تحقیق حرفه‌ای است تا بتوان بادقت این بام‌های سبز را در هر مکان و منطقه ایجاد کرد. برای این کار می‌توان به شرکت‌های مشاوره و اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران مراجعه کرده و از طرح‌ها و ایده‌های آن‌ها استفاده کرد.

روف‌گاردن چیست

دلیل اهمیت اجرای روف‌گاردن

شلوغی و ایجاد ساختمان‌های بلند و زیاد موجب شده فضاهای سبز کمتر دیده شوند و انسان نیاز به بودن در طبیعت را از لازمه‌های زندگی می‌داند. اگر امکان رفتن به مناطق سرسبز و اطراف را ندارد با ایجاد این روف‌گاردن‌ها می‌تواند تا حدودی نیاز خود را رفع کند. پس می‌توان گفت به این دلایل ایجاد و اجرای روف‌گاردن در بام‌ها دارای اهمیت زیادی است. این دلایل شامل موارد زیر می‌شوند:

 • ایجاد یک فضای سبز در کنار خانواده و خانه
 • داشتن هوای پاک و کاهش آلودگی
 • جلوگیری‌کردن از هدررفت آب باران
 • نوعی عایق صوتی ساختمان محسوب می‌شود
 • افزایش طول عمر بام‌ها را موجب می‌شود
 • عایق سرمایی و گرمایی ساختمان‌ها است.

بام سبز یا روف‌گاردن‌ها چه قسمت‌هایی دارد؟

گفته شد که برای اجرای این بام‌های سبز نیاز به تخصص و دانش مخصوص است تابتوان یک کار استاندارد و اصولی را انجام داد و از مشکلات احتمالی هم جلوگیری کرد. برای اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران نیاز به انجام کارهای اولیه است. زیرا بام‌های سبز دارای سه قسمت هستند که برای اجرا لازم است آنها را مهیا کرد. این سه قسمت عبارت‌اند از:

 • سقف ساختمان چیزی که روی بام‌های همه ساختمان‌ها دیده می‌شود و باید روی این بام‌ها عایق‌کاری‌شده و روی آنها با موزاییک یا آسفالت سنگ‌فرش شود.
 • باغ‌بام یا بام سبز معمولا نوعی لایه حفاظت‌کننده هم محسوب می‌شود که سقف و عایق‌های رطوبتی را از لایه‌های گیاهان و خاک مجزا می‌کند.
 • سیستم‌های آبیاری، کود و خاک هرکدام مواردی هستند که باید بادقت در مکان‌های مخصوص خود قرار بگیرند.

مهم‌ترین نکته در طراحی روف‌گاردن در شمال تهران چیست؟

در طراحی این بام‌های سبز نکات زیادی را باید موردتوجه قرارداد که البته از مهم‌ترین نکته‌ها در اجرای روف‌گاردن در شمال تهران توجه‌کردن به موقعیت جغرافیایی این بام‌های سبز است. مواردی که باید مورد ارزیابی قرار بگیرند که عبارت‌اند از:

 • تابش نور و اندازه وزش بادها
 • گرمی و سردی و تغییر فصل‌ها
 • موقعیت مکانی ایجاد روف‌گاردن نسبت به اشراف آن با ساختمان‌های دیگر از لحاظ دید
 • توجه به روش و ساختار زهکشی و آب باران و اجرای اصولی

کلام پایانی

ایجاد روف گاردن‌ها مزایای زیادی دارد که طبق گفته روان‌شناسان یکی از این مزایا تاثیر گل‌وگیاه بر رفتار انسان است که موجب لطیف شدن روح و گرفتن آرامش است. پس با اجرای حرفه‌ای روف‌گاردن در شمال تهران از این نعمت و مزایا بهره‌مند شوید. می‌توان برای اجرای درست و اصولی آن به دکوراسیون برتر زنبق مراجعه کرده  کهیکی از بهترین شرکت‌هایی است که از لحاظ طراحی و اجرا ایده‌های جدید و به روزی را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button