مدل کابینت مشکی با طرح‌های زیبا

مدل کابینت مشکی با طرح‌های زیبا

ترکیب رنگی کابینت سیاه

از اصلی‌ترین و مهم‌ترین وسایلی که در آشپزخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، کابینت‌ها هستند که از تجهیزات ضروری و یکی از عناصر مهم در دکوراسیون‌های داخلی محسوب می‌شوند. به دلیل اهمیت و مهم بودن این تجهیزات، صنعت تولید کننده این ابزار بسیار پیشرفت و دچار تحول‌های جدیدتری شده است. مدل کابینت مشکی یکی از کابینت‌های جدیدی است که موجب مدرن‌شدن و اصالت آشپزخانه‌ها می‌شود.

طرح کابینت مشکی

برای ساخت و تولید بیشتر کابینت‌ها از مواد اولیه مختلف استفاده می‌شود؛ مانند چوب‌ها، ام‌دی‌اف و… که امروزه کابینت‌هایی که از متریال ام‌دی‌اف ساخته می‌شوند، موردتوجه و محبوبیت قرار گرفتند. زیرا این جنس کابینت دارای تنوع رنگی و طرحی بسیار زیادی است. مدل کابینت مشکی بیشتر مناسب آشپزخانه‌هایی است که دارای سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن هستند که یک گزینه و انتخابی بی‌نظیر محسوب می‌شوند.

از این مدل کابینت نباید در آشپزخانه‌های کوچک استفاده کرد؛ ولی اگر افرادی تمایل به استفاده از مدل کابینت سیاه در آشپزخانه‌های خود هستند سعی کنند در کنار این رنگ از رنگ‌های روشن دیگر مانند کرم، سفید و… در کنار این مدل کابینت‌ها استفاده کنند. این کابینت‌ها در طرح‌های مات و براق در بازار موجود است که هرکدام جذابیت خاص خود را دارا هستند.

انواع کابینت مشکی

رنگ و طرح مشکی را می‌توان روی بیشتر کابینت‌هایی که مختلف تولید می‌شوند اجرا کرد. این مزایای مدل کابینت مشکی به‌حساب می‌آید. از نمونه کابینت‌های مشکی که بسیار پرطرف‌دار است و تقاضاکننده بسیار زیادی در بازار دارد می‌توان به این موارد اشاره کرد که شامل موارد زیر می‌شوند:

  • کابینت پولیشی مشکی
  • نوع کابینت انزو مشکی
  • کابینت ام‌دی‌اف مشکی

انواع کابینت مشکی

نکات مهم در انتخاب کابینت سیاه

برای اینکه از رنگ و مدل کابینت مشکی استفاده کنید مهم نیست جنس کابینت از چه متریالی باشد. اگر رنگ مشکی را برای کابینت‌های خود در نظر گرفته‌اید به نکاتی توجه کنید که این نکات عبارت‌اند از:

  • مدل مشکی برای فضاهای کوچک اصلا ایده مناسبی نیست به جز در مواقعی که یک نورپردازی حرفه‌ای در آن اجرا شود.
  • استفاده‌کردن از کابینت‌های مشکی نیاز به مراقبت و نظافت زیادی دارد. زیرا لک و گردوغبار و حتی اثر انگشت روی آن به‌سادگی مشاهده می‌شود.
  • اگر در آشپزخانه‌ای از مدل کابینت مشکی استفاده می‌شود، باید برای انتخاب جزیره می‌توان از رنگ متضاد سفید یا خنثی مانند طوسی استفاده کرد.
  • برای اینکه کابینت‌های مشکی را با رنگ‌های دیگر ترکیب کنید، باید دقت و توجه زیادی به خرج دهید. زیرا رنگ سیاه معمولا در کنار رنگ‌های گرم و یا متضاد استفاده می‌شود تا هماهنگی و همپوشانی مناسبی ایجاد شود.
  • اگر برای آشپزخانه خود از ترکیب رنگی تمام مشکی استفاده می‌کنید، باید در انتخاب درب‌های کابینت دقت کنید؛ زیرا می‌توانید برای برخی از درب‌ها از متریال شیشه  استفاده کنید یا حتی بدون درب هم می‌توان استفاده کرد.

کابینت مشکی با چه رنگ‌هایی ست می‌شود؟

برای انتخاب کابینت به رنگ مشکی بدون اینکه از دیگر رنگ‌ها در هماهنگی آن استفاده شود ایده مناسبی نیست؛ زیرا با مرور زمان موجب می‌شود فرد از این کابینت‌ها خسته و دل‌زده شود. پس برای هماهنگ و ست‌کردن رنگ مشکی با دیگر رنگ‌ها باید توجه زیادی خرج کرد. رنگ مشکی را می‌توان با رنگ‌های روشن و گرم ست کرد که انتخاب‌های زیادی وجود دارد که چند نمونه از آن عبارت است از:

کابینت مشکی با طلایی

افرادی که به دنبال لوکس و لاکچری بودن هستند از رنگ‌های مشکی در تجهیزات خود استفاده می‌کنند. اگر کابینت به رنگ مشکی دارید برای دستگیره و دیگر اکسسوری‌های آن از رنگ طلایی به‌صورت خلاقانه استفاده کنید تا یک نتیجه فوق‌العاده به شما ارائه کند.

کابینت مشکی با رنگ طوسی

رنگ طوسی و خاکستری از جمله رنگ‌های خنثی هستند که بسیار در این چند سال موردتوجه قرار گرفته‌اند. استفاده از این رنگ در کنار رنگ مشکی می‌تواند صلابت و قدرت را جلوه دهد که برای سبک‌های کلاسیک گزینه مناسبی نیست. می‌توان در این مدل کابینت مشکی جزیره آشپزخانه را به رنگ طوسی اجرا کرد و وسایل را به‌صورت کاملا یا نصف مشکی و طوسی انتخاب کرد. دیگر رنگ‌هایی که می‌توان در ترکیب رنگ مشکی بسیار ایده‌آل باشد رنگ‌های کابینت مشکی لیمویی یا زرد، مشکی با حاشیه سفید مشکی و نقره‌ای می‌تواند گزینه‌های عالی محسوب  شود.

سخن آخر

مدل کابینت مشکی امروزه بیشتر از کابینت‌های سفید و کابینت‌های رنگ روشن در دکوراسیون‌ها جلوه‌گری می‌کند. البته باید به ترکیب رنگی مناسب با رنگ کابینت مشکی بیشتر توجه کرد. زیرا با انتخاب ترکیب رنگی درست آشپزخانه‌ای خواهید داشت که همه را مجذوب خود می‌کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button