مدل کابینت طرح بتن

مدل کابینت طرح بتن جدید و مدرن

مدل‌های کابینت

دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌ها در زیبایی و چهره‌نمای کلی خانه بسیار تاثیر گذار هستند. البته آشپزخانه‌هایی که با طرح جزیره و اپن هستند، این تاثیر گذاری را بیشتر می‌کنند و به دلیل اینکه کابینت‌ها در آشپزخانه بخش‌های زیادی از دیوارها را پوشش می‌دهند، موجب جلب‌توجه در نگاه اول می‌شوند. پس طرز طراحی آن به دکوراسیون داخلی منزل و میزان فضایی که در اختیار دارید، بستگی دارد. مدل کابینت طرح بتن از جمله کابینت‌های جدید و مدرنی است که بسیار زیبا بوده و به زیبایی آشپزخانه‌ها کمک زیادی می‌کند.

کابینت طرح بتن

از نمونه جدیدترین سبک‌های مدرن کابینت طرح بتن است که مورد استقبال زیادی هم بوده است. منظور از طرح بتن کابینت ام‌دی‌اف با روکش‌های طرح بتن است که دارای ظاهری زیبا و جذاب وسط آن دارای برجستگی و بسیار مقاوم است یک محیط زیبا و چشمگیر به آشپزخانه می‌دهد.

متریال دیگری به نام میکروسمنت هم وجود دارد که بافتی شبیه بتن دارد و بیشتر در مورد کف‌پوش‌ها، سقف یا دیوارها از آن استفاده می‌کنند و می‌توان دکوراسیون آشپزخانه خود را با پوشش دیواره هم ست کرد. این کابینت طرح بتنی به دلیل خاص و جدید بودن مورد استقبال در سراسر جهان شده و به دلیل مقاوم‌بودن و دوام مزایای زیادی دارد.

کاربردهای کابینت بتنی

همان‌طور که متوجه شدید، این کابینت‌ها از ام‌دی‌اف با روکش بتنی هستند و از کابینت‌های جدید و مقاوم محسوب می‌شوند. از این نوع کابینت‌ها بیشتر در مکان‌هایی مانند فروشگاه‌ها و اداره‌ها استفاده می‌شود. البته در فضای مسکونی هم استفاده زیادی دارد. از این ام‌دی‌اف های طرح بتنی به جز کابینت‌های آشپزخانه دیگر کالاهای چوبی مانند: میز پذیرش اداری، پارتیشن برای جداسازی فضاها و دیوارکوب‌ها هم استفاده می‌شود. از این ورق‌های ام‌دی‌اف با طرح‌های بتن به‌صورت ترکیبی در برابر کابینت‌های گلاس هم استفاده می‌شود و کاربردهای زیادی دارد. در این بخش به مزایا و معایب مدل کابینت طرح بتن می‌پردازیم.

مزایا استفاده از کابینت طرح بتن

مزایا استفاده از کابینت طرح بتن

این کابینت‌ها طبق اسمی که دارند افراد را به یاد محکم‌بودن و مقاومت می‌اندازد. مزایای کابینت بتنی شامل موارد زیر می‌شوند:

  • مقاومت در مقابل ضربه و فشار بسیار بالا است.
  • یکی از نکات مهم این کابینت طرح بتن ضد لک و ضد خش بودن آن است.
  • این نوع ورق‌های ام‌دی‌اف، طرح بتن نسبت به ام‌دی‌اف های معمولی در مقابل نم و رطوبت بسیار مقاوم‌تر است.

معایب کابینت طرح بتنی

باتوجه‌به توضیحاتی که در مورد این نوع کابینت‌ها و مقاومت و استحکام آن‌ها داده شد می‌خواهیم معایب این کابینت را هم بررسی کنیم. معایب آن شامل موارد زیر می‌شوند:

  • سطح این کابینت‌ها دارای ناهمواری و برجستگی است که تمیزکردن آن کمی مشکل است. به دلیل رنگ تیره ام‌دی‌اف طرح بتن دیرتر کثیف شده و نگران‌کننده نیست.
  • مدل کابینت طرح بتن دارای رنگ‌بندی کمتری است که برای ایجاد تنوع در این کابینت‌ها می‌توان از ورق‌های دیگر محصولات چوبی ترکیبی استفاده کرد.

صفحه رویه کابینت در طرح بتنی چگونه است؟

برای انواع کابینت‌های موجود در بازار صفحه روی کابینت خاصی طراحی می‌شود که با کابینت‌ها هماهنگ بوده و دارای مزایا نیز هست. صفحات کابینت معمولا از جنس کورین، کوارتز و مارمونایت ساخته می‌شوند که در مقابل مواد شیمیایی و شوینده‌ها بسیار مقاوم بوده و دارای طول عمر زیادی هستند که با استفاده مکرر از آن‌ها درخشندگی آنها از بین نمی‌رود. زمانی که به‌صورت ترکیب در کنار کابینت طرح بتن قرار می‌گیرند، بسیار نمای زیبا و جذابی را به نمایش می‌گذارد.

به طور مثال می‌توان از صفحه کابینت کورین سفیدرنگ که دارای رگه‌های طوسی است با ترکیب کابینت طرح بتن به رنگ نوک‌مدادی یا همان طوسی استفاده کرد و اگر تضاد رنگی داشته باشند بیشتر جلب‌توجه می‌کنند. امروزه بیشترین و جدیدترین نوع متریالی که صفحه کابینت روی طرح‌های بتنی اجرا می‌شود سرامیک پرسلان است.

سخن پایانی

مدل کابینت‌ طرح بتن به دلیل استحکام و ماندگاری که دارند در فضاهای صنعتی بیشتر به کار می‌روند. حتی برای آشپزخانه‌هایی که در فضاهای باز و در مقابل شرایط آب‌وهوایی مانند: باران، طوفان و… هم کاربرد دارند. پس اگر از این نوع کابینت‌ها در محل کار یا منزل خود استفاده می‌کنید، حتما از ترکیب چوب در برخی از قسمت‌های این کابینت بهره ببرید؛ زیرا چوب یک مواد یا متریال گرم است و سردی و بی‌روح بودن بتن را کمتر می‌کند.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button