عناصر طبیعی و ارگانیک در دکوراسیون داخلی

عناصر طبیعی و ارگانیک در دکوراسیون داخلی

 عناصر طبیعی در منزل

استفاده از محصولات ارگانیک در دکوراسیون‌ها در طول سال‌ها و نسل‌های مختلف نشان داده‌اند که مردم عاشق شگفتی‌های طبیعی و ارگانیک هستند. زیرا از آن حس امنیت و آرامش می‌گیرند. استفاده از عناصر ارگانیک در دکوراسیون منزل با الهام‌گرفتن از طبیعت در خانه‌ها جذابیت بیشتری را نشان می‌دهد و امروزه بیشتر از پیش مردم با آگاهی از کم‌شدن منابع زمینی از طبیعت الهام گرفته و عناصر طبیعی و ارگانیک را به خانه‌های خود راه می‌دهند و آن را از ملزومات می‌دانند. با این کار حس شادی و شادابی بیشتر در آنها جلوه می‌کند و موجب کم‌شدن استرس‌ها و تمرکز و راحتی افراد در خانه‌ها می شود.

چطور با عناصر طبیعی آرامش را حس کنیم؟

عشق انسان‌ها به طبیعت به دلیل ارتباط ذاتی است که با فضاهای بیرونی و عناصر طبیعی دارند. امروزه به‌عنوان عناصری کاربردی در طراحی و دکوراتیو دکوراسیون‌های داخلی مورداستفاده قرار می‌گیرند. برای مثال می‌توان به چوب، چرم، علف دریایی، پنبه و… اشاره کرد که از عناصر طبیعی و ارگانیک در دکوراسیون‌ها محسوب می‌شوند. برای واردکردن این عنصرهای طبیعی باید به سلیقه و سبک شخصی خود در منزل توجه کنید.

زیرا بعضی از افراد خانه، از استفاده از سنگ‌های ناهموار در دیوار آشپزخانه‌ها لذت می‌برند و شاید افراد دیگری به کف‌پوش‌های مصنوعی در رنگ‌های متنوع علاقه نشان دهد. پس باید به سلیقه‌های مختلف توجه نشان داد. می‌توان عناصر مصنوعی و طبیعی را با یک خلاقیت و سبک جدید و خاصی طراحی کرده و در دکوراسیون‌های خانه از آن‌ها بهره برد. باید در انتخاب این عناصر هم بسیار دقت کرد تا فرد را به فضای داخلی خانه متصل کرده و شخصیت فرد را منعکس کند.

چند ایده استفاده از عناصر ارگانیک در دکوراسیون‌های منزل

در این مقاله چند نمونه از عناصر طبیعی  و ارگانیک را که می‌تواند در دکوراسیون‌های داخلی تحول ایجاد کند را به شما معرفی می‌کنیم. این موارد عبارت‌اند از:

تاثیر چوب بر روح و روان افراد در دکوراسیون‌ها

بیشتر افراد و مالکان خانه‌ها تنها عنصر ارگانیک که می‌توان در منزل از آن استفاده کرد را چوب می‌دانند. زیرا نقش بسیار مهمی در طراحی دکوراسیون‌ها برعهده دارد. چوب می‌تواند مانند سنگ‌های مرمر براق شود و یا برای نشان‌دادن زیبایی و یا تجملات خام و بدون دست‌کاری استفاده شود. استفاده از چوب به‌عنوان عناصر ارگانیک در دکوراسیون‌ها یکی از منحصربه‌فردترین روش طراحی در منازل محسوب می شود.

زیرا از گرم‌ترین و ساده‌ترین عنصرهای طبیعت به شمار می‌رود و البته کاربردهای زیادی در منزل دارد و ناخودآگاه در مکان‌هایی که از چوب احاطه شده احساس امنیت و آرامش می‌کنند. امروزه در طراحی دکوراسیون‌ها از چوب برای کف‌پوش، مبلمان، در و پنجره و… استفاده‌های زیادی می‌کنند.

استفاده از گل‌های طبیعی در دکوراسیون‌ها

استفاده از گل‌های طبیعی در دکوراسیون‌ها

به این دلیل گل‌وگیاه دارای اهمیت هستند که از عناصر طبیعی و ارگانیک محسوب می‌شوند، با آوردن گل‌های طبیعی و زیبا به فضاهای مسکونی خود را به طور واقعی به طبیعت نزدیک‌تر کنید. استفاده از گل‌های مصنوعی در خانه نه‌تنها حس زیبایی و طبیعت را به ارمغان نمی‌آورد، بلکه ممکن است فضا را هم دلگیر و آلوده کند. پس استفاده از عناصر ارگانیک در دکوراسیون‌ها حس زندگی و نشاط را چندین برابر می‌کند.

استفاده از گیاهان با برگ‌های گوشتی روی میزناهارخوری یا کنار دیوار یک راه ایجاد دکوراتیو طبیعی و جذاب در منزل است. میزان استفاده از این گل‌ها در گذشت کمتر بود؛ زیرا افراد با نگهداری آن آشنا نبودند؛ اما امروزه روش‌های کاشت، نگهداری، تامین نور و افزایش مقاومت آنها را دانسته نگهداری آنها آسان‌تر شده است و بیشتر افراد تمایل به استفاده از آنها در خانه هستند.

استفاده از طبیعت در اتاق‌ها در طراحی دکوراسیون‌ها

استفاده از عناصر ارگانیک در دکوراسیون‌ها مسئله تازه و جدیدی نیست؛ اما راه‌یافتن طبیعت در هر اتاق از فضای منزل و داخلی یک تغییر مثبت برای افراد خانه و صاحبان آن است. زیرا با نگاه‌کردن به عناصر طبیعی در اتاق‌خواب موج شور و نشاط زندگی حس می‌شود. به طور مثال ملحفه‌ها و روکش بالش‌ها با طرح‌های طبیعت مانند برگ درختان و پرنده‌ها می‌تواند هیجان‌انگیز شود و نشاط شما را روزافزون کند.

کلام پایانی

محیط خانه‌ها باید پر از حس آرامش و آسایش باشد تا بعد از یک روز کاری وارد مکانی دلپذیر و گرم شوید. برای ایجاد این آرامش و دلپذیری می‌توانید از طراحان داخلی برای پیداکردن راهکارهای جدید و امروزی به‌منظور ایجاد عناصر طبیعی و ارگانیک در دکوراسیون‌های خانه باشید. می‌توان حتی بدون صرف هزینه‌های زیاد و گران از عناصر طبیعی و خام در خانه‌های خود بهره ببرید.

Samaneh Davoudi

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button